تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

AppleCare+ یا بیمه‌ی اختصاصی اپل

سرویس بیمه‌ی اپل، AppleCare+ کاربران را در برابر صدمات وارده به گوشی‌های آیفون و برخی از دیگر محصولات اپل محافظت می‌کند. AppleCare+ یک گزینه‌ی مطمئن و قدرتمند است که با صرف هزینه‌ای نه‌چندان زیاد، از خسارت هنگفت کاربران در زمینه‌ی آسیب‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جلوگیری می‌کند. این تنها طرح اپل برای جبران خسارت کاربران نیست. یک بیمه‌ی رایگان یک ساله نیز به خریداران محصولات اپل ارائه می‌شود اما این سرویس خساراتی که بر اثر اشتباهات کاربر و حوادث (مثلاً زمین خوردن آیفون) پیش می‌آیند را پوشش نمی‌دهد. کاربر می‌تواند برای پوشش کامل دستگاه خود، از یکی از طرح‌های بیمه‌ای AppleCare+ استفاده کند. در این مطلب قصد داریم همه‌ی اطلاعات لازم در مورد بیمه‌ی جبران خسارت اپل را ارائه دهیم.

 

AppleCare برای آیفون

بیمه‌ی حمایتی اپل یا همان AppleCare گزینه‌های مختلفی دارد که کاربر می‌تواند از بین آن‌ها، متناسب با نیازش دست به انتخاب بزند. در مورد آیفون، اپل دو طرح بیمه‌ای مختلف ارائه می‌کند. AppleCare معمولی و AppleCare ضد سرقت. در حالت دوم، اگر کاربر گوشی خود را گم کند و یا دستگاهش به سرقت رود، اپل زیان وارده را با جایگزین کردن یک آیفون جدید بر عهده می‌گیرد. گزینه‌ی اول هم پوشش‌های مفیدی در زمینه‌ی تعویض قطعات، مثلاً شکستگی صفحه در اثر ضربه را دارد. البته این خدمات صددرصد رایگان نیستند اما با پوشش بیمه‌ای، هزینه‌ی تعمیرات آیفون و تعویض قطعات آسیب‌دیده از حالت عادی بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود.

قیمت بیمه‌های اپل برای گوشی‌های آیفون، با توجه به مدل دستگاه متفاوت است. هم‌چنین کاربر می‌تواند هم به صورت ماهانه بیمه‌ی خود را فعال و تمدید کند و هم با پرداخت مبلغ کامل، از خدمات بیمه‌ای AppleCare+ برای مدت دو سال بهره‌مند گردد.

هزینه‌ی AppleCare+ برای آیفون‌های سری ۱۲ و سری ۱۱:

  • بیمه‌ی عادی: ۲۰۰ دلار برای دو سال و یا ماهانه ۱۰ دلار
  • بیمه‌ی ضد سرقت: ۲۷۰ دلار برای دو سال و یا ماهانه ۱۳.۵۰ دلار

برای سایر مدل‌های آیفون، قیمت AppleCare+ ارزان‌تر است. به نظر گزینه‌ی خیلی خوبی است، نه؟

البته باید بدانید که AppleCare+ در سال تنها دو بار حوادث تصادفی گوشی‌های آیفون را تحت خدمات بیمه‌ای خود بر عهده می‌گیرد.

AppleCare+ برای دستگاه‌های آیپد

AppleCare+ ضمانت سخت‌افزاری آیپد را از یک سال به دو سال افزایش می‌دهد. پشتیبانی فنی دستگاه نیز از 90 روز به دو سال افزایش می‌یابد، بنابراین کاربر می‌تواند در طول دوره‌ی دو ساله، هر زمان که خواست با یک نمایندگی اپل تماس بگیرد و مشکل خود را مطرح کند. هم‌چنین در مورد تعمیرات و رفع مشکلات دستگاه، کاربرانی که AppleCare+ را خریداری کرده‌اند، همیشه در اولویت قرار می‌گیرند.

کاربران آیپد نیز با خرید AppleCare+ سالانه از جبران خسارت دو حادثه‌ی تصادفی بهره‌مند می‌شوند. آن‌ها در صورتی که آیپد خود را تحت پوشش بیمه‌ی اپل درآورده باشند، در بدترین حالت برایت تعمیر دستگاه خود  49 دلار هزینه می‌کنند. اما باید بدانید که بیمه‌ی ضد سرقت اپل، تنها برای دستگاه‌های آیفون موجود است و سایر محصولات اپل در صورت گم شدن و یا به سرقت رفتن، شامل پوشش AppleCare+ نمی‌شوند.

هزینه‌ی AppleCare+ برای دستگاه‌های آیپد:

  • آیپد پرو: ۱۲۹ دلار
  • آیپد، آیپد ایر، آیپد مینی: ۶۹ دلار

 

AppleCare+ برای اپل واچ

اپل واچ‌ها دستگاه‌های گرانی هستند، شاید به همین دلیل است که اپل در هنگام فروش آن‌ها، دو سال گارانتی سخت‌افزاری نیز ارائه می‌دهد. در واقع گارانتی اپل توجه بیشتری به اپل واچ داشته است. کاربر می‌تواند با خرید AppleCare+ این پشتیبانی را به سه سال افزایش دهد.

هزینه‌ی AppleCare+ برای اپل واچ:

اپل واچ سری SE: ۴۹ دلار

اپل واچ سری ۶: ۷۹ دلار

 

اپل خدمات AppleCare+ را در مورد سایر دستگاه‌های خود مثل مک‌ها، هدفون‌ها و Apple TV هم ارائه می‌دهد.

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *