تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
قابلیت جدید برنامه Health

اندازه گیری کیفیت راه رفتن از پاییز به برنامه Health اضافه می‌شود

در کنفرانس توسعه دهندگان اپل، از قابلیت جدیدی به عنوان یکی از به روزرسانی‌های iOS 15 رونمایی شد که برای برنامه Health در نظر گرفته شده است. این برنامه از روشی بهبود یافته برای ارزیابی ریسک سقوط، قابلیت اشتراک گذاری اطلاعات سلامتی، تجزیه و تحلیل فعالیت‌های ورزشی و موارد دیگر استفاده می‌کند.

قابلیت Walking Steadiness

از پاییز امسال، برنامه Health، تعادل و ثبات بیشتری خواهد داشت و می‌تواند هماهنگی بهتری در روند تجزیه و تحلیل داده‌های سلامتی شما داشته باشد. بنابراین، هنگامی که راه می‌روید و آیفون هم در جیبتان قرار دارد، می‌توانید ارزیابی صحیحی از ریسک سقوط داشته و آن را در قالب معیار جدیدی به نام Walking Steadiness ذخیره سازی کنید. این قابلیت در برنامه نشان داده شده و حرکات شما را با رتبه بندی «خوب، کم یا بسیار کم» رده بندی خواهد کرد. اپل در این زمینه خاطر نشان کرد که این معیارها در قالب دنیای واقعی جمع آوری شده و از داده‌های بیش از ۱۰۰ هزار شرکت کننده استفاده می‌شود تا طبقه صحیحی در این زمینه وجود داشته باشد. این ویژگی‌ها را می‌توانید از آیفون ۸ و بالاتر از آن مورد استفاده قرار دهید.

قابلیت جدید برنامه Health

علاوه بر این، این برنامه تجزیه و تحلیل کاملی هم روی داده‌های سلامتی شما خواهد داشت و می‌توانید در iOS 15 از آن‌ها استفاده کنید. ۲۰ نوع معیار سنجش سلامت در این زمینه پوشش داده شده و می‌توانید همه آن‌ها را در بخش Trends مشاهده کنید. این معیارها شامل ضربان قلب در حالت استراحت، خواب و تناسب اندام هستند و Trends به شما کمک می‌کند که تغییرات داده‌های سلامت خود را در طول زمان کنترل کنید.

به اشتراک گذاری اطلاعات سلامتی

همچنین، شما می‌توانید داده‌های خاصی از برنامه Health را به طور مستقیم با ارائه دهنده سرویس مطرح کرده و از پزشک سلامت خود بخواهید که ضربان قلب، افت‌های موجود در تست‌ها و ساعات خواب شما را از طریق این برنامه دریافت کرده و تحلیل خودش را ارائه دهد. پزشکان با این اطلاعات، به شکل دقیق‌تری می‌توانند میزان سلامت شما را ارزیابی کرده و راهکارهای آینده را نیز به شما بدهند. شما همچنین می‌توانید از نقاط داده‌ای مشابه برای اشتراک گذاری با اعضای خانواده هم استفاده کنید که برای اولین بار در این سیستم عامل فراهم شده است.

اپل، تجربه آزمایشگاهی را هم به برنامه خود اضافه کرده است و در قالب Health Records، آن‌ها را به شما ارائه می‌کند. این قابلیت امکان ذخیره سازی سوابق پزشکی واکسیناسیون و نتایج آزمایشگاهی را فراهم کرده و می‌توانید آن‌ها را در برنامه Health خود جای دهید. این غول دنیای فناوری، به عنوان بخشی از رونمایی WatchOS 8، به روزرسانی سلامتی بیشتری را هم برای اپل واچ خود ارائه کرده و کمک می‌کند که اگر از ساعت هوشمند استفاده کنید، داده‌های سلامتی حرفه‌ای‌تری را در هماهنگی کامل با برنامه Health در اختیار شما گذارد.

قابلیت جدید برنامه Health

مثل همیشه، اطلاعات موجود، در حالت رمزگذاری قرار دارند و کارشناسان، آن‌ها را از نسخه‌های بتا استخراج کرده‌اند. باید منتظر ماند و دید که این قابلیت‌ها تا چه حد حقیقت خواهند داشت و چه انتظاری می‌توانیم از آن‌ها داشته باشیم. تاکنون بتای سوم هم از این سیستم عامل منتشر شده است و اگر نمی‌توانید تا پاییز صبر کنید، می‌توانید از آن‌ها با ریسک خودتان روی گوشی آیفون استفاده کنید.

سخن آخر

بدین ترتیب، اپل از این پس می‌تواند اشراف بیشتری روی سلامت کاربران خود داشته باشد و این اطلاعات را در برنامه ذخیره کند. راه رفتن و کیفیت آن، اطلاعات جالبی به ما داده و می‌توانیم روی به دست آوردن تجزیه و تحلیل‌های حرفه‌ای از آن استفاده کنیم. با این قابلیت، می‌توانید از روند آمادگی بدنی خود برای انجام فعالیت‌های ورزشی آگاهی پیدا کرده و به کیفیت ضربان قلب و المان‌های دیگر هم توجه کنید.

برنامه Health سال به سال قابلیت‌های جدیدی را میزبانی کرده و به یک برنامه کامل و حرفه‌ای در جهت سنجش سلامتی انسان تبدیل می‌شود. دارندگان آیفون، می‌توانند محصول دیگری به نام اپل واچ را از اکونومی اپل خریداری کرده و کمک کنند که برنامه Health، آزادی عمل بیشتری در به دست آوردن داده‌های سلامتی داشته باشد. اپل واچ مدام به مچ دست شما متصل بوده و هنگام حضور در باشگاه‌های ورزشی، ورزش در هوای آزاد و حتی خواب، می‌تواند داده‌های ارزشمندی را از بدن شما دریافت کند. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال