تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
رویدادهای اپل در سال 2020

ایونت بعدی اپل کی برگزار می‌شود

شاید برای شما تعجب‌آور باشد که هنوز خبری از تاریخ برگزار رویداد اصلی اپل برای معرفی محصولات جدیدی باخبر نیستیم. همواره در طول سال این کمپانی چهار رویداد برای معرفی محصولات جدیدش تدارک دیده و آن را در مقابل جمعیت زیادی برگزار می‌کرد. با این حال، به‌نظر می‌رسد که امسال با شیوع همگانی ویروس کرونا، با سال‌های دیگر تفاوت داشته باشد. این شرکت به‌دلیل محدودیت در برگزاری اجتماعات بزرگ، قادر به برگزاری هیچ کدام از این رویدادها نیست، چرا که همه‌ی شرکت‌کنندگان، مشتریان و دست اندر کاران مسئول برگزاری مراسم، در خطر مبتلا شدن به این ویروس قرار می‌گیرند.
لغو شدن احتمالی این رویدادها حداقل در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۰، لزوما به این معنی نیست که ما هیچ معرفی از محصولات جدید نخواهیم داشت. اپل محصولات جدید خود را در مجامعی با حضور کمترین افراد برگزار کرده یا اینکه آن‌ها را به‌صورت یک مراسم آنلاین معرفی کند.
با این حال به‌نظر می‌رسد که برخی از محصولات جدید کمپانی اپل، به‌دلیل تاخیری که در فعالیت کارخانه‌های چینی به‌وجود آمده است، با تاخیر عرضه شوند. می‌دانیم که اپل برای تولید برخی محصولات خود، از تعدادی کارخانه چینی استفاده می‌کند و بدون شک، تعطیل شدن این کارخانه‌ها می‌تواند عرضه محصولات جدید را با تاخیر روبرو کند.
در این مطلب ما بررسی خواهیم کرد که اپل چه زمانی و چگونه از محصولات جدید خود رونمایی خواهد کرد. خواهیم دید که رویدادی در یکی از فصل‌های سال برگزار می‌شود یا چه بسا در مراسمی مانند WWDC باید منتظر این محصولات باشیم.

  • نظم برگزاری رویدادهای اپل در سال‌های اخیر چگونه بوده است؟

رویدادهای اپل در سال 2020

می‌دانید که اپل در یک سال عادی، چهار رویداد در سال برگزار می‌کند، که یکی در فصل بهار، یکی در فصل تابستان، یکی در ماه سپتامبر (شهریور یا مهر) و دیگری در ماه اکتبر (مهر یا آبان). در برخی از سال‌ها اپل رویدادی در فصل بهار نداشته است و در سالی مثل ۲۰۱۹، هیچ رویدادی در ماه اکتبر برگزار نشد.
اپل برای معرفی محصولاتش، حتما نیازی به برگزاری یک رویداد مستقل ندارد. اعلان‌های دیگری در سال ۲۰۱۹ وجود داشت که به‌طور مثال این کمپانی از آی‌پد جدید و آی‌پد مینی در ماه مارس رونمایی کرد.

  • رویداد بعدی اپل چه زمانی برگزار خواهد شد؟

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، رویدادهای بزرگ اپل به‌طور معمول در چهار برهه زمانی سال برگزار می‌شوند، بنابراین ما انتظار داشتیم که تا ماه مارس، شاهد یکی از این رویدادها باشیم. با این حال، پدیده‌ای به نام کرونا ویروس، همه‌ی برنامه‌ها را در سال ۲۰۲۰ به‌هم زد. در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۸ (۱۷ فوریه) یک وب‌سایت آلمانی ادعا کرده بود که اطلاعات از کمپانی اپل در دست دارد که این کمپانی در تاریخ ۱۲ فروردین (۳۱ مارس)، آیفون SE را عرضه خواهد کرد و اتفاقا همین اتفاق هم افتاد.
منبع دیگری هم در تاریخ ۲۰ اسفند (۱۰ مارس) گفته بود که اپل تمام برنامه‌های خود را برای امسال تغییر داده است و کاملا نگران جمع‌کردن عده‌ زیادی از شرکت کنندگان در پارک اپل است و نمی‌تواند تضمیمی از رعایت فاصله اجتماعی در این رویداد داشته باشد. البته این تنها بخشی از دلیل ماجرا بود و مشخص می‌شود که اپل قصد ندارد که یکی از دلایل شیوع این بیماری همه گیر باشد.

  • رویداد ماه سپتامبر اپل

رویدادهای اپل در سال 2020

رویداد ماه سپتامبر اپل معملا برجسته‌ترین رویدادی است که اپل به‌صورت سالانه برگزار می‌کند. در این رویداد معمولا اپل از آیفون‌های جدید خود رونمایی به‌عمل می‌آورد. البته این روند ثابت نبوده است و گاهی هم این کمپانی آیفون‌های جدید خود را در مراسم WWDC معرفی کرده بود.
اپل در این رویداد به‌روزرسانی‌های زیادی را هم در مورد محصولات گذشته‌اش داشته است و ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تاریخ انتشار عمومی نسخه‌های macOS و iOS نیز که در رویداد WWDC معرفی شده‌ بودند، مشخص شود.
در سال ۲۰۲۰ انتظار می‌رود که اپل آیفون 5G خود را به بازار عرضه کند. گذشته از این، هنوز اطلاعات دقیقی در این رابطه ارائه نشده است و با گذشت زمان می‌توانیم دقیق‌تر با برنامه‌های آینده اپل آشنا شویم.

  • رویداد ماه اکتبر اپل

اکتبر به‌عنوان ماهی در سال شناخته می‌شود که اپل همیشه در آن یک رویداد برگزار می‌کند. در گذشته ما شاهد بودیم که این کمپانی از آی‌پد و مک‌های جدید در این رویداد رونمایی کرده است. در سال ۲۰۱۸ شاهد این بودیم که اپل یک به‌روزرسانی برای آی‌پد پرو ارائه داده و همچنین از مک بوک ایر و مک مینی جدید خود را هم معرفی کرد. این محصولات به‌عنوان مک‌هایی شناخته می‌شوند که تمرکز زیادی روی خواست‌های مصرف کننده داشته‌اند و به‌همین دلیل از طرفداران زیادی برخوردارند.

  • رویداد بهار ۲۰۲۱ اپل

رویدادهای اپل در سال 2020

سوال مهمی وجود دارد؛ آن‌هم این است که با برگزار نشدن هیچ رویدادی در بهار ۲۰۲۰، آیا شاهد همین روند برای بهار سال آینده هم خواهیم بود؟ بیایید نگاهی به رویدادهای گذشته کمپانی اپل در رویدادهای بهاری بیندازیم و ببینیم که چه محصولاتی معمولا رونمایی شده‌اند.
در گذشته، اپل در رویدادهای بهاری خود، اعلان‌های مهمی داشته است. در سال ۲۰۱۵، اپل رویدادی به‌نام Spring Forward را برگزار کرد و طرفداران از قیمت و تاریخ عرضه اپل واچ باخبر شدند. در این مراسم مک بوک ۱۲ اینچی این کمپانی هم رونمایی شده و اطلاعات جذابی در این رابطه ارائه شد. در سال ۲۰۱۶، اپل رویدادی تحت عنوان «Let us loop you in» برگزار کرد و شاهد رونمایی از آیفون SE، آی‌پد پرو ۹.۷ و سیستم‌عامل iOS 9.3 بوده‌ایم.
بهار سال ۲۹۱۷ کمی برای طرفداران کمی ناامید کننده بود. این شرکت به‌جای اینکه رویداد تمام عیاری داشته باشد، فروشگاه اینترنتی خود را بی سر و صدا تعطیل کرده و بعدها یک بیانیه مطبوعاتی را منتشر کرد که خبر از عرضه آ‌ی‌پد ۲۰۱۷ و نسخه‌ی قرمز رنگ آیفون ۷ می‌داد.
اما در سال ۲۰۱۸ اپل رویدادی با تمرکز روی آموزش در شهر شیکاگو برگزار کرد. این شرکت یک‌سری اطلاعات جدید منتشر کرده و طرفداران را راضی نگه داشت. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به آی‌پد جدید با پشتیبانی از Apple Pencil، به‌روزرسانی در مورد سرویس‌های Pages، Numbers، Keynote و GarageBand اشاره کرد. این کمپانی در این رویداد، صحبت‌های جالبی هم برای معلمین و دانش‌آموزان انجام داده بود.

  • جمع‌بندی

سال ۲۰۲۰ در حالی دنبال می‌شود که هنوز هم ویروس کرونا روی تمامی فعالیت‌های متخلفی که در جهان برگزار می‌شود، تاثیرگذار است و نمی‌توان به‌طور قطعی در مورد هیچ چیزی صحبت کرد. اپل چندین رویداد دیگر در آینده خواهد داشت، اما با نزدیک شدن به آن‌ها یقینا خبرهای بیشتری از برگزاری یا عدم برگزاری آن‌ها خواهیم دانست. احتمال می‌رود که این کمپانی هم مانند شرکت‌های رقیب، از برگزاری آنلاین رویدادها بهره برده یا اینکه آن‌ها را در اجتماعاتی کنترل‌شده و با تعداد کمتری برگزار کند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *