تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
قوانین حریم خصوصی اپل

قوانین حریم خصوصی اپل تسلطی روی اپراتورهای همراه برای ردیابی کاربران ندارد

ممکن است که شرکت مخابراتی ارائه دهنده خدمات سیم کارت شما، اقدام به ردیابی گوشی کند و این روند حتی با استفاده از گوشی آیفون نیز تغییر نمی‌کند. اما حداقل می‌توانید محدودیتی در نحوه استفاده از این داده‌ها ایجاد کنید تا حریم خصوصی را تا حدی برای داده‌های خود فراهم کنید. تمام هدف گوشی‌های هوشمند این است که در هر جایی که هستید، می‌توانید امکان برقراری تماس و دریافت آن را داشته باشید. این بدان معنی است که شرکت مخابراتی شما باید بتواند گوشی را بدون جابه‌جایی به نقطه دیگر، به صدا درآورده و هشدار دریافت تماس را داشته باشد. این روند در بسیاری از شرکت‌های مخابراتی وجود دارد و امکان ردیابی لوکیشن شما را در هر جایی از جهان دارد.

دلیل اینکه این دستگاه‌ها «تلفن همراه» نامیده شده است، این است که روش کار سیستم، از طریق مناطق بسیار کوچک یا برج‌هایی است که توسط یک فرستنده، سرویس رسانی می‌کنند. بنابراین، ممکن است که یک شرکت مخابراتی، نتواند تشخیص دهد که شما در خیابان پنجم به سمت چپ رفته‌اید، اما وقتی که از خیابان ۵۵ عبور کنید، متوجه حضور شما خواهد شد. علاوه بر این، همه شرکت‌های مخابراتی، میزان داده‌ای که استفاده می‌کنید را پیگیری می‌کنند، چرا که باید هزینه آن را محاسبه کنند. تا حدودی، آن‌ها باید بدانند که این داده‌ها از چه نوعی هستند، چرا که گاهی اوقات نیاز خواهند داشت که جوایزی مانند امکان استریم رایگان ویدیو را برای برخی از کاربران ارائه کنند.

تجاوز به حریم خصوصی کاربران توسط اپراتورها

قوانین حریم خصوصی اپل

حال گزارش جدیدی توسط مجله Inc منتشر شده و ادعا می‌کنند که همه این موارد، تجاوز به حریم خصوصی است، چرا که شرکت‌های مخابراتی مجوزی برای ردیابی ندارند و این کار بدون اطلاع کاربر انجام می‌شود. این کار با استفاده از داده تلفن همراه انجام می‌شود، مگر اینکه فقط از وای فای استفاده کرده و برای تمام‌های صوتی هم از فیس تایم بهره ببرید. به هر حال، داده تلفن همراه، یکی از المان‌هایی است که برای ردیابی به کار رفته و حریم خصوصی اپل نمی‌تواند روی آن نظارتی داشته باشد. اپراتورها هم می‌توانند این داده‌ها را ردیابی کرده و به فروش برسانند. کاری که شما می‌توانید انجام دهید، این است که داده‌های مهم خود را صرفا از طریق وای فای دریافت کنید.

از هر شرکت مخابراتی که بهره می‌برید، می‌توانید تنظیماتی را از طریق سیستم‌عامل iOS ایجاد کنید. اپراتورهای آمریکایی هم در سایت خودشان تنظیماتی را برای هر حساب کاربری ارائه کرده‌اند که از طریق آن، کاربران می‌توانند داده‌های رد و بدل شده از طریق داده تلفن همراه را کنترل کنند. اگر شما هم چنین امکاناتی را از اپراتورهای داخل کشور سراغ دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌ها آن را با ما در میان گذارید.

بیشتر بخوانید: مشکلات زنجیره تامین اپل فقط مربوط به کرونا نبوده است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *