تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
بکاپ گیری از اپل واچ

بکاپ گیری از اپل واچ یک امر ضروری است

تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعات دستگاه‌های الکترونیکی، چیزی است که همیشه توصیه می‌شود. همه‌ی ما اطلاعات خصوصی زیادی بر روی این دستگاه‌ها نگه‌داری می‌کنیم و از دست رفتن آن‌ها می‌تواند یک ضرر بزرگ به حساب آید. دستگاه اپل واچ هم در این بین استثنا نیست. شاید نمی‌دانستید که می‌توانید از اطلاعات اپل واچ خود هم نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید.

با بکاپ‌گیری از اپل واچ می‌توانید در صورت نیاز اطلاعات خود را دوباره در دسترس داشته باشد اما باید بدانید که برخی از تنظیمات شما در این بکاپ حفظ نمی‌شوند، مثلاً اطلاعات مربوط به تنظیمات کالیبره‌ی‌ اپل واچ شما. البته همیشه می‌توانید با صرف کمی زمان، دوباره اپل واچ خود را کالیبره کنید. در ادامه‌ی این مطلب، به شما آموزش می‌دهیم که چطور از اپل واچ خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید و در صورت نیاز چطور می‌توانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

 

مراحل بکاپ گیری از اپل واچ

برای بکاپ‌گیری از اپل واچ چند راه وجود دارد اما باید بدانید که فرآیند ایجاد نسخه‌ی پشتیبان از اپل واچ با بکاپ‌گیری از آیفون گره خورده است. این چند نکته را باید بدانید:

 • با ایجاد نسخه‌ی پشتیبان از آیفون متصل به اپل واچ، اطلاعات اپل واچ شما نیز ذخیره می‌شود. این کار از طریق iCloud یا iTunes امکان‌پذیر است.
 • در صورتی که اتصال اپل واچ با گوشی آیفون را Unpair کنید، آیفون به طور خودکار از اطلاعات اپل واچ شما نسخه‌ی پشتیبان تهیه می‌کند.
 • در صورتی که به اطلاعات اپل واچ خود نیاز داشتید، در طول فرآیند Pairing بازیابی اطلاعات انجام می‌گیرد.

همچنین بخوانید: افزایش سرعت اپل واچ

 بکاپ گیری از اپل واچ

چه اطلاعاتی در بکاپ اپل واچ ذخیره خواهد شد

 • تنظیمات کلی، همچون Watch Face شما، اطلاعات شبکه‌های وای‌فای، روشنایی صفحه، تنظیمات صدا و تنظیمات لمسی
 • زبان مورد استفاده
 • منطقه‌ی زمانی مورد استفاده
 • تنظیمات مربوط به ای‌میل، تقویم و برنامه‌ی آب‌وهوا
 • تنظیمات و داده‌های خاص اپ‌ها، همچون نقشه‌ها، اپ مسافت‌ و واحدها (Units)
 • داده‌های مربوط به تناسب اندام و سلامت بدن، چیزهایی مثل تاریخچه‌ی فعالیت‌های ورزشی، دستاوردهای بدست آمده و سایر اطلاعاتی که کاربر وارد کرده است.

همچنین بخوانید: مقایسه اپل واچ سری 5 و 3

 

بکاپ اپل واچ چه چیزهایی را دربر نمی‌گیرد

 • اطلاعات کالیبره‌‌ی اپل واچ
 • پلی‌لیست‌های سینک شده با اپل واچ
 • اطلاعات کارت‌های بانکی شما در Apple Pay
 • اطلاعات Passcode اپل واچ

این بدین معنی است که اگر مجبور به بازیابی اطلاعات اپل واچ خود شوید، باید دوباره فرآیند کالیبره کردن اپل واچ‌تان را انجام دهید. همچنین پلی‌لیست‌های شما باید مجدداً با اپل واچ سینک شوند و اطلاعات کارت‌های بانکی و Passcode شما باید دوباره تنظیم گردند.

پس می‌توانید مثل همیشه از اپل واچ خود برای تنظیم فعالیت‌های روزانه، دستیابی به اهداف ورزشی و بررسی سلامت بدن خود استفاده کنید. اپل واچ دوست کوچک و همیشه بیدار شماست که چشم از مراقبت برنمی‌دارد. طرفداران این شی پوشیدنی، می‌دانند که بدون حضور صفحه‌ی کوچک اپل واچ چیزی کم دارند. در حال حاضر، جدیدترین مدل از اپل واچ، سری ۶ است. اپل واچ در جدیدترین نمونه‌ی خود، میزان اکسیژن خون شما را محاسبه می‌کند و در هر زمان که بخواهید، آزمایش نوار قلب یا ECG را ارائه می‌دهد. همچنین تاریخچه‌ی همه‌ی فعالیت‌های روزانه‌ی خود، از برنامه‌های تمرینی سنگین تا پیاده‌روی و سایر فعالیت‌های روزانه، به دقت در آن ثبت و ذخیره می‌گردند. اپل در این سری، یک نوآوری دیگر هم دارد و آن صفحه‌ی همیشه روشن این ساعت‌های هوشمند است.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *