تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مک با بیگ سور

کدام دستگاه ها از بیگ سور پشیبانی می کند

در macOS Big Sur چندین ویژگی جدید و عالی وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توانیم به طراحی مجدد سیستم‌عامل اشاره کنیم که در طول یک دهه گذشته، بی‌سابقه بوده است. بسیاری از ویژگی‌های شسته رفته نیز همانند iOS به این سیستم‌عامل اضافه شده است و می‌توانیم به مرکز کنترل و به‌روزرسانی‌های گسترده برنامه‌های سافاری، Messages و Maps اشاره کنیم. اما در این زمینه سوال بزرگی وجود دارد که احتمالا شما نیز با آن برخورد می‌کنید.

سوال این است که آیا مک من نیز قادر به اجرای مک آس بیگ سور خواهد بود؟ این این مقاله قصد داریم که مواردی را در این زمینه بررسی کرده و سازگاری بیگ سور را بررسی کنیم.

بیگ سور روی هر کامپیوتر مک امکان‌پذیر نیست و امسال تنها چند دستگاه خاص می‌توانند این به‌روزرسانی جدید را داشته باشند. سیستم موردنیاز برای macOS Big Sur به شرح زیر است می‌خواهیم که درباره آخرین نسخه بیگ سور و ویژگی‌های جدید آن اطلاعات بیشتری کسب کنیم. مک‌هایی که قادر به نصب این سیستم‌عامل هستند را در ادامه مشاهده می‌کنید.

  • MacBook models from early 2015 or later
  • MacBook Air models from 2013 or later
  • MacBook Pro models from 2013 or later
  • Mac mini models from 2014 or later
  • iMac models from 2014 or later
  • iMac Pro (all models)
  • Mac Pro models from 2013 or later

با این حال، گزارشاتی نیز نشان می‌دهد که مک بوک پرو ۲۰۱۳-۲۰۱۴ موفقیتی در زمینه نصب بیگ سور کسب نمی‌کند و شما تنها برای دانلود سیستم‌عامل، به حدود ۳۵ گیگ فضای آزاد به‌همراه ۱۲.۲ گیگ فضای دیگر برای فایل‌های آن نیاز خواهید داشت.

این لیست یقینا کوچک‌تر از لیست مک‌هایی است که از سیستم‌عامل کاتالینا استفاده می‌کنند. در سال ۲۰۱۹، مدل‌های مک بوک ایر و مک بوک پرو از اواسط سال ۲۰۱۲ پشتیبانی شدند و مک مینی نیز در اواخر سال ۲۰۱۲ به این جمع اضافه شد. در مورد iMac هم باید بگوییم که کاتالینا از اواخر سال ۲۰۱۲ از این دستگاه پشتیبانی کرد، اما هم‌اکنون فقط مدل‌های ۲۰۱۴ توسط آن پشتیبانی می‌شوند.

مک با بیگ سور

آیا مک من هم بیگ سور را اجرا می‌کند؟

بسیاری از کاربران هنوز نمی‌دانند که کامپیوتر مک آن‌ها قادر به اجرای بیگ سور است یا خیر. ما در ادامه مک‌هایی که با بیگ سور سازگار است را شرح خواهیم داد. امیدواریم که بتوانید به‌راحتی مک خود را از این توضیحات شناسایی کرده و پاسخ سوال خود را بگیرید.

مدل‌های مک بوک از اوایل سال ۲۰۱۵ یا بعد

این سری از مدل‌های ۱۲ اینچ یا ۱۰ اینجی همراه با نمایشگرهای رتینا توسط اپل در مارس سال ۲۰۱۵ عرضه شده‌اند. اگر یکی از این مک بوک‌ها را دارید که در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای یا خاکستری هستند، برای ارتقا به بیگ سور مشکلی نخواهید داشت.

مدل‌های مک بوک ایر از سال ۲۰۱۳ به بعد

اپل وقت زیادی را روی به‌روزرسانی مک بوک ایر صرف کرده است و این در حالی است که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ و زمانی که این شرکت مک بوک ایر خود را با ظاهر جدیدی روانه بازار کرد، هیچ به‌روزرسانی دیگری نداشته است. با این حال، مدل‌های مک بوک ایر از سال ۲۰۱۳ می‌توانند بیگ سور را دریافت کنند که شامل هر دو مدل ۱۱ اینچی و ۱۳ اینچی است.

مدل‌های مک بوک پرو از سال ۲۰۱۳ به بعد

تا زمانی که مک بوک پرو شما مربوط به قبل از مدل‌های سال ۲۰۱۳ و ماقبل آن نباشد، می‌توانید بیگ سور را اجرا کنید. توجه داشته باشید که مدل ۲۰۱۲ که آخرین مک بوک پرو با درایو DVD بود، هنوز در سال ۲۰۱۶ به فروش می‌رسید؛ بنابراین مراقب باشید که حتی اگر مک بوک پرو را پس از ۲۰۱۳ خریداری کرده باشید، ممکن است سیستم شما با بیگ سور سازگار نباشد.

توجه داشته باشید که برخی از مدل‌های مک بوک پرو ۲۰۱۳-۲۰۱۴ ظاهرا هنگام اجرای بیگ سور با مشکل روبرو می‌شوند و در آینده باید دید که چه تغییری در این زمینه انجام می‌شود.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *