تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
افزایش حافظه داخلی آیفون

آموزش ارتقا حافظه داخلی آیفون

در صورتی که یک آیفون پیشرفته همراه با حداکثر ۵۱۲ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی در اختیار دارید، به احتمال زیاد در آینده دچار کمبود حافظه نخواهید شد، اما همه‌ی گوشی‌ها چنین ویژگی را ندارند. از آن‌جا، همه جا مملو از موسیقی، عکس، فیلم و برنامه‌های مختلف است، دارندگان مدل‌های آیفونی که ۱۶، ۳۲ یا حتی ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی دارند، در نهایت با مشکل کمبود جا مواجه خواهند شد.

بسیاری از دستگاه‌های اندروید حافظه‌ی قابل ارتقا دارند تا دارندگان آن‌ها بتوانند ظرفیت ذخیره‌سازی گوشی‌های خود را افزایش دهند. اما این‌ها دستگاه‌های اندرویدی هستند و آیفون‌ها نیز چنین شرایطی دارند؟ سوال اینجاست که می‌توان حافظه‌ی موجود در آیفون را ارتقا داده؟

تفاوت میان حافظه‌ی رم و ظرفیت ذخیره‌سازی

برای رسیدن به پاسخ واقعی اینکه آیا می‌توان حافظه‌ی داخلی گوشی آیفون را افزایش داد، درک نوع حافظه‌ای که در مورد آن صحبت می‌کنیم، اهمیت زیادی دارد. دو نوع حافظه توسط دستگاه‌های گوشی همراه استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها حافظه ذخیره‌سازی داده (Flash Storage) و دیگری تراشه‌های حافظه (RAM) هستند که دستگاه هنگام اجرای سیستم‌عامل و برنامه ها از آن استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری آیفون

در این مقاله قصد داریم که در مورد گسترش فضای ذخیره‌سازی آیفون صحبت کنیم. باید بدانید که هیچ امکانی برای ارتقا حافظه‌ی رم وجود ندارد. انجام این کار مستلزم داشتن حافظه‌ی متناسب با آیفون، باز کردن قاب آیفون و از بین بردن قابلیت ضمانت و فروش مجدد لوازم الکترونیکی است. حتی اگر شما مهارت لازم را برای این‌کار داشته باشید، گوشی در معرض آسیب قرار خواهد گرد و به هیچ عنوان عاقبت خوشی ندارد. بدیهی است که انجام این کار در بهترین حالت خطرناک است و بدترین حالت نیز گوشی را با آسیب مواجه خواهد کرد. پس انجامش ندهید.

ارتقا حافظه داخلی آیفون ممکن نیست!

افزایش حافظه داخلی آیفون

متاسفانه باید گفت که پاسخ سوال ابتدایی مقاله از همان مشخص و ساده بود. ارتقا حافظه‌ی ذخیره‌سازی آیفون امکان پذیر نیست. برای سایر گوشی‌های هوشمند، افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی آن‌ها معمولا به این معنی است که گوشی از حافظه‌ی قابل جابه‌جایی مانند میکرو SD پشیبانی می‌کند. با استفاده از حافظه‌ی میکرو SD می‌توانید فضای ذخیره‌سازی اضافی در گوشی همراه خود داشته باشید. آیفون دارای چنین خاصیتی نیست و در حالت کلی، این سری از گوشی به‌دلیل محدود کردن به‌روزرسانی کاربر از نظر سخت‌افزاری مشهور است. همچنین باید گفت که همین دلیل به‌صورت مشابه برای باتری گوشی نیز برقرار است.

روش دیگری که برای افزودن حافظه‌ی اضافی به داخل آیفون وجود دارد، کمک گرفتن از تکنسین ماهر است. در حال حاضر هیچ شرکتی این سریس را به‌خوبی ارائه نمی‌دهد. چنین امکانی را حتی تکنسین‌های اپل نیز در اختیار شما قرار نمی‌دهند. بنابراین به‌نظر شما با نبود امکان افزایش حافظه داخلی آیفون، چه کاری می‌توان انجام داد؟

بیشتر بخوانید: خالی کردن حافظه آیفون

راه چاره برای ارتقا حافظه داخلی آیفون چیست؟

یک گزینه‌ی ساده برای به‌روزرسانی حافظه ذخیره سازی برخی از مدل‌های آیفون، تهیه‌ی کیسی است که دارای فضای ذخیره‌سازی اضافی باشد.

مجموعه‌هایی وجود دارند که برخی از بسته‌های باتری را با عمر طولانی و نسبتا خوب ارائه می‌کنند. این شرکت‌ها درواقع کیسی را فراهم کرده‌اند که هم باعث افزایش طول عمر باتری شده و هم فضای ذخیره‌سازی بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. به گفته‌ی کارشناسان، این کیس‌ها عملکرد باتری را ۱۰۰ درصد بهتر می‌کنند و همچنین کاربران می‌توانند از ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی بیشتر استفاده کنند.

استفاده از یک کیس با حافظه‌ی اضافی به اندازه‌ی ارتقای حافظه‌ی گوشی از داخل آیفون نیست، اما در این مرحله بهترین راه حلی است که می‌توانید انجام دهید. در صورتی که این روش‌ها شما را راضی نمی‌کند، همان ابتدا بهتر است که با پرداخت هزینه‌ی اضافی، مدل‌هایی با حافظه‌ی بیشتر را خریداری کنید، چرا که در غیراینصورت، عملا روش چندان مناسبی برای ارتقا حافظه‌ی گوشی آیفون وجود ندارد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *