تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
سلامت باتری آیفون

تشخیص سلامت باتری در آیفون

هرچه قدر که از عمر آیفون شما می‌گذرد، باتری به‌آرامی به‌دلیل شارژ پیاپی توانایی نگه داشتن شارژ خود را از دست می‌هد. به‌همین دلیل رفته رفته باید تعداد دفعات شارژ روزانه خود را بیشتر کنید. چنین امری اجتناب ناپذیر است، اما اپل روشی را در نظر گرفته است که می‌توانید سلامتی باتری خود را با آن کنترل کنید. بنابراین می‌توانید نشانه‌ای از زمان نیاز به تعویض آن را داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم چنین موردی را بررسی کنیم.

اگر صاحب یک گوشی آیفون با سیستم‌عامل iOS 11.3 یا بالاتر هستید، می‌توانید سلامت باتری خود را در تنظیمات گوشی مشاهده کنید. اگر نسخه‌ی iOS گوشی شما قدیمی‌تر است، برای این کار حتما باید آن را به‌روزرسانی کنید.

صفحه‌ی Battery Health، ظرفیت باتری باقیمانده گوشی را به شما نشان خواهد داد. هرچه قدر که این میزان به ۱۰۰ درصد نزدیک‌تر باشد، بهتر است.

اپل تائید کرده است که باتری گوشی شما طوری طراحی شده است که پس از ۵۰۰ چرخه‌ی شارژ کامل، تا ۸۰ درصد از ظرفیت اصلی خود را حفظ خواهد کرد. این میزان برای اکثر افراد حدود دو سال استفاده‌ی مکرر زمان خواهد برد. در بخش Peak Performance Capability، توضیحات دقیق‌تری درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد باتری نشان داده شده است. در این بخش چندین پیام وجود دارد که آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

پیغام‌های نمایش داده شده و معانی آن‌ها

سلامت باتری آیفون

Your battery is currently supporting normal peak performance – این پیام بدین معنی است که باتری شما به‌طور عادی کار می‌کند و بالاترین ظرفیت موجود را دارد.

Built-in dynamic software and hardware will help counter performance impacts that may be noticed as your iPhone battery chemically ages. – با گذشتن عمر باتری گوشی، ممکن است با چنین پیامی روبرو شوید. این پیام به این معنی است که باتری شما شروع به تخریب می‌کند و ممکن است روی عملکرد گوشی تاثیرگذار باشد.

This iPhone has experienced an unexpected shutdown because the battery was unable to deliver the necessary peak power. Performance management has been applied to help prevent this from happening again. – این پیام نشانگر این است که باتری شما در آیفون مشکل ایجاد می‌کند و ممکن است که به‌زودی زمان به‌روزرسانی آن فرا برسد. شما به احتمال زیاد مشکلات عملکردی مانند زمان لودینگ طولانی‌تر را مشاهده خواهید کرد.

Your battery’s health is significantly degraded. – آیفون این حالت را هنگامی نشان خواهد داد که ظرفیت باتری کمتر از ۸۰ درصد باشد و چنین چیزی می‌تواند به‌طور عادی روی عملکرد طبیعی گوشی تاثیرگذار باشد.

اگر آیفون شما قدیمی‌تر است و نمی‌تواند به iOS 11.3 ارتقا یابد، بنابراین نمی‌توانید در تنظیمات سلامت باتری چنین مواردی را بررسی کنید. با این حال، می‌توانید از اپل درخواست کنید که یک تست تشخیصی برای باتری شما انجام دهد. این کار را می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های اپل یا گفتگو از طریق پشتیبانی اپل به‌صورت آنلاین انجام دهید.

جمع‌بندی

باتری عامل مهمی برای عملکرد مناسب گوشی‌های آیفون است و بنابراین رعایت نکات نگهداری صحیح از آن همواره اهمیت دارد. اپل امکان نظارت دقیق و مستقیم روی عملکرد و ظرفیت باتری را فراهم کرده است و می‌توانید از این بخش سلامت آن را بررسی کنید. سلامت باتری گوشی آیفون می‌تواند عملکرد بهتر آن را فراهم کرده و ماندگاری آن را در طول روز بیشتر کند. هر کاربری تقریبا به مدت دو سال می‌تواند از شرایط ایده‌آل باتری گوشی‌های آیفون بهره ببرد و پس از آن ظرفیت آن رفته رفته کاهش پیدا می‌کند. کاهش پیدا کردن ظرفیت باتری، به‌معنای نیاز به شارژ بیشتر در طول روز خواهد بود و شارژ گوشی با سرعت بیشتری از ۱۰۰ درصد به پایین خواهد آمد. شما نیز می‌توانید تجربیات از خود باتری گوشی آیفون خود را با ما درمیان گذارید. با انجام یکسری کارها همچون کالیبره کردن باتری و اجازه ندادن به کم و زیاد شدن باتری از یک میزان خاص، عمر باتری را بیشتر کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال