تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تصحیح ایرادهای People برنامه Photos

تصحیح ایرادات آلبوم People برنامه Photos آیفون و آیپد

دارندگان گوشی‌های آیفون، یقینا با آلبوم People در برنامه Photos آشنا هستند. این بخش تصاویر شما را برحسب چهره افراد دسته بندی شما و شناسایی خوبی هم از آن‌ها انجام می‌دهید. شما می‌توانید افراد با برچسب گذاری نام آن‌ها در یک دسته خاص قرار داده و به عنوان یک عنصر سازمان دهنده از آن استفاده کنید. این تصاویر در کتابخانه شما قابل شناسایی هستند و می‌توانید در آینده نیز به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

البته باید بگوییم که این بخش ممکن است، گاهی اوقات چندان دقیق نباشد. مواردی وجود دارد که چهره افراد اشتباهی شناسایی شده و با شخص دیگری مطابقت پیدا می‌شود. این موارد توسط کاربران شناسایی شده و ممکن است که به روندی آزاردهنده تبدیل شود. حال جالب است بدانید که این مشکل در iOS 15 به نوعی برطرف شده است و می‌توانید این آلبوم را سفارشی سازی کنید. قابلیت‌های آلبوم People در نسخه جدید این سیستم‌عامل بهبود یافته است و علاوه بر این، اپل هم به این موضوع اذعان کرده است که گاهی اوقات، ممکن این اشتباهات رخ دهد. با این قابلیت می‌توانید این اشتباهات را خودتان برطرف کرده و دسته بندی‌ها را مرتب کنید. سیستم گردش کار جدیدی برای اصلاح اشتباهات نامگذاری وجود دارد و می‌توانید در ادامه با نحوه کار آن آشنا شوید.

  • ۱. برنامه Photos را در آیفون یا آیپد خود باز کرده و به برگه Albums بروید.
  • ۲. در بخش People & Places روی People کلیک کنید و سپس شخص موردنظر خود را انتخاب کنید.
  • ۳. روی آیکون به شکل بیضی در گوشه بالای سمت راست صفحه کلیک کنید.
  • ۴. گزینه Manage Tagged Photos را انتخاب کنید.
  • ۵. برای علامت زدن هر کدام از اشخاصی که عکس اشتباهی به آن‌ها نسبت داده شده است، کلیک کنید. از این بخش برای مدیریت هرچه بهتر عکس‌ها قرار است استفاده کنیم.
  • ۶. برای اضافه کردن عکس‌هایی که برچسب ندارند و عکس‌ها مال فرد خاصی هستند، می‌توانید روی Tag More Photos که در پایین همین بخش قرار دارد، کلیک کنید.
  • ۷. پس از اتمام مراحل، می‌توانید روی Done برای ذخیره سازی این عملیات کلیک کنید.

تصحیح ایرادهای People برنامه Photos

برنامه Photos در iOS 15 میزبان پیشرفت‌های دیگر و ویژگی‌های جدید هم بوده است که ارزش بررسی بیشتر را خواهند داشت. شما می‌توانید در نسخه بتا عمومی، همه این قابلیت‌های جدید را تجربه کنید، یا اینکه برای اهمین بیشتر، صبر کنید که نسخه رسمی این سیستم عامل جدید منتشر شود.

ویژگی‌های جدید برنامه Photos در iOS 15

اپل پیشرفت‌های اساسی را در برنامه Photos ایجاد کرده است و همه آن‌ها را می‌توانید تا چند ماه دیگر روی نسخه جدید سیستم عامل iOS 15 تجربه کنید. برخی از این ویژگی‌ها موردانتظار بوده و مربوط به ایرادات گزارش شده توسط کاربران بودند. قابلیت‌های منحصربه‌فردی هم به این سیستم اضافه شده است و کاربران را قادر می‌سازد تا روی تصاویر خود کار کنند.

یکی از این ویژگی‌های جدید، Memories است که به شما امکان این را می‌دهد تا لحظات دلخواه خود را دوباره تجربه کنید. اطلاعات فرا داده‌ای توسط اپل برای شما فراهم شده و قابل مشاهده خواهد بود. می‌توانید با ویژگی Visual Lookup هم المان‌های خاصی را در تصاویر خود جستجو کرده و تصاویر مشابهی از آن‌ها را در آلبوم خود دریافت کنید. به طور مثال، می‌توانید گیاه خاصی را در تصاویر خود جستجو کنید. با ویژگی Live Text، می‌توانید متنی را از هر تصویری کپی کرده و آن را در بخش خاصی از برنامه‌های دیگر Paste کنید. این ویژگی بسیار کاربردی است و تولید کندگان محتوا از آن استفاده خواهند کرد.

هرکدام از این ویژگی‌های جدید را می‌توانید در نسخه بتا عمومی این سیستم عامل تجربه کنید که البته بار امنیتی آن نسبت به نسخه اصلی، که قرار است چند ماه دیگر منتشر شود، پایین‌تر است. به هر حال انتخاب با شما است و با پذیرفتن ریسک‌های این موضوع می‌توانید سریع‌تر از دیگر کاربران به سراغ آن‌ها بروید. اگر هم دستگاه دیگری از اکونومی اپل دارید که می‌توانید با آن کار کنید، نسخه بتا عمومی را می‌توانید روی آن دریافت کرده و با خیال راحت‌تری به تست تمام این ویژگی‌ها بپردازید. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. تا چه جدی از آلبوم People در برنامه Photos استفاده می‌کنید؟ آیا تاکنون به شناسایی اشتباه توسط این آلبوم برخورده‌اید؟ نظرات خود را در رابطه با ویژگی‌های جدید iOS 15 با ما در میان گذارید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال