تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
حملات لیزری مستقیم و آیفون ها وخرید قسطی گوشی آیفون

آسیب پذیری آیفون و هوم پاد در برابر حملات لیزری مستقیم

حملات لیزری مستقیم  و آیفون ها

یک روش هک کردن لیزر محور جدید برای دستگاه هایی با میکروفون های MEMS (سیستم‌ های میکرو الکترو مکانیکی) کشف شده است که آیفون، هوم پاد، Google Home، Amazon Echo و چند سیستم دیگر را در برابر حملات لیزری مستقیم از چند صد فوت دور تر، آسیب پذیر می کند.

حملات لیزری مستقیم رویگوشی ایفون و خرید قسطی گوشی آیفون
حملات لیزری مستقیم  و آیفون ها

طبق گزارش Ars Technica، این نوع حمله که “دستورات نوری” (Light Commands) نام دارد، توسط دانشجویان دانشگاه میشیگان کشف شده است.

با استفاده از این دستورات نوری می توان Siri، Google Assistant، Alexa و … را از بیشترین فاصله ای که حمله کننده بتواند دید مستقیم به میکروفون داشته باشد، هک کرد.

طبق گفته این منبع، محققین آزمایش هایی را با آیفون ها، تبلت ها و اسپیکر های هوشمند انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که تمام دستگاه هایی که از میکروفون های MEMS استفاده می کنند، مستعد مورد حمله قرار گرفتن با دستورات نوری هستند.

این دستورات نوری محدودیت هایی نیز دارند.

شخص حمله کننده باید دید مستقیمی به دستگاه داشته باشد و باید بتواند به طور دقیق لیزر را روی میکروفون دستگاه بیندازد.

محققان حملاتی شبیه سازی شده را در شرایطی نسبتا واقع گرایانه انجام داده اند و نتیجه نگران کننده ای که از این حملات برداشته شد، کمبود یک سیستم احراز هویت برای دستیاران صوتی بود که می توانند دستگاه های هوشمند خانه را مانند قفل در خانه و قفل در گاراژ کنترل کنند.

نکته جالب تر هم این جا است که برخی از این آزمایشات با یک نشان گر لیزر 18 دلاری، دیود لیزر و یک آمپلیفایر صوتی و در مجموع با هزینه 400 دلار انجام شدند.

 محققان وبسایتی را درباره نحوه کار دستورات صوتی ساخته اند و اکنون در حال همکاری با گوگل، اپل و آمازون برای دست یابی به راه حل های دفاعی در برابر این حملات هستند.

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *