تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

سرویس زبان‌آموزی دولینگو، چیست و چطور کار می‌کند؟

امروزه کمتر کسی وجود دارد که از اهمیت یادگیری زبان‌های خارجی بی‌اطلاع باشد. هر زبان، جهانی از دانش در خود دارد و یادگیری آن، کلید رسیدن به این جهان‌های جدید و فرصت‌های تازه برای هر فرد است. پس یادگیری زبان‌های جدید، از مهارت‌هایی است که هر ساله بر اهمیت آن افزوده می‌شود و علاقه‌مندان بیشتری می‌یابد. راه‌های مختلفی برای زبان‌آموزی پیش پای ماست؛ ممکن است بسیاری ترجیح بدهند در کلاس‌های گروهی، مجازی یا حضوری، به فراگیری زبان مورد علاقه‌ی خود بپردازند اما قطعاً این تنها راه نیست.

حضور در کلاس‌های گروهی برای بسیاری میسر نیست. این می‌تواند به صرفه نباشد و یا انرژی اجتماعی فراوانی از فرد طلب کند. این‌ها تنها چندتا از دلایلی است که می‌تواند فرد را نسبت به حضور در کلاس‌های زبان‌آموزی گریزان کند. پس عجیب نیست وقتی بدانیم دولینگو چطور به محبوب‌ترین نرم‌افزار زبان‌آموزی در جهان بدل شده است. دولینگو یک راه جایگزین، در دسترس، سرگرم‌کننده و رایگان برای یادگیری زبان‌های مختلف دنیاست که چند صد میلیون کاربر در سراسر جهان را به خود جذب کرده است.

دولینگو در آیفون

دولینگو جوری طراحی شده است که کاربران بتوانند از سطح مبتدی شروع به یادگیری زبان مورد نظر کنند. برای این کار بعد از نصب دولینگو برای آیفون از این لینک، در ابتدا شما باید زبان مبدا خود را برای دولینگو مشخص کنید. مثلاً شما می‌خواهید از طریق زبان انگلیسی، به آموزش زبان فرانسوی بپردازید. در این‌جا می‌بینیم که در سرویس دولینگو، گویندگان به زبان انگلیسی بیشترین قدرت انتخاب را دارند. به طوری که می‌توانید از طریق این زبان، به یادگیری ۳۷ زبان مختلف دیگر بپردازید. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید برخی از این زبان‌ها ساختگی هستند، مثلاً زبان کلینگون که در مجموعه‌ی علمی تخیلی محبوب استارترک (در ایران، پیشتازان فضا) استفاده می‌شود، یا زبان والرین که مخصوص سریال پربیننده‌ی بازی تاج و تخت است. زبان مورد نظر شما چه زبان‌های پرکاربردی مثل اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، عربی و روسی باشد و چه زبان‌های کمتر شناخته‌شده‌ای مثل سواحیلی، فنلاندی و یا چکی، از طریق زبان انگلیسی می‌توانید با دولینگو یادگیری آن را شروع کنید.

دولینگو برای گویندگان به سایر زبان‌ها هم خدمات ارائه می‌دهد. مثلاً گویندگان به زبان عربی، به دوره‌های مختلف چهار زبان پرکاربرد در جهان دسترسی دارند و گویندگان به زبان فرانسوی، به شش زبان بزرگ جهان. به طور کلی، کاربران دولینگو می‌توانند از طریق ۲۶ زبان مختلف، به زبان‌آموزی بپردازند. نکته‌ی ناراحت‌کننده این است که فارسی در بین این زبان‌ها جایی ندارد. تاکنون برای گویندگان به زبان فارسی و یا برای یادگیری زبان فارسی، امکانی در دولینگو طراحی نشده است. البته دولینگو همیشه در حال گسترده کردن زبان‌های موجود در سرویس خود است و می‌توان امیدوار بود که روزی زبان فارسی هم به جمع زبان‌های موجود در سرویس دولینگو اضافه شود. پیشنهاد ما این است که از طریق زبان انگلیسی به یادگیری زبان مورد نظر خود بپردازید. این دانشی حداقلی از زبان انگلیسی طلب می‌کند که بیشتر افراد امروزه به آن آشنا هستند.

با نصب دولینگو بر روی آیفون چه مزیت هایی به دست می آورید؟

یکی از مزیت‌های دولینگو، طراحی سرگرم‌کننده‌ی آن است. فضای دولینگو خسته‌کننده نیست و با اهداف کوچک و در دسترس، کمک می‌کند که کاربر در رسیدن به هدفی بزرگ‌تر، هر روز یک قدم بردارد. هم‌چنین وقت‌گیر نیست. هر کسی در روز زمان‌های راکد فراوانی دارد. کافی است در یکی از این زمان‌ها، ده دقیقه را صرف دولینگو کنید. دولینگو با شرایط مختلف کاربران، خود را تطبیق می‌دهد. کافی است در آن‌جا ثبت کنید که می‌خواهید هر روز چند دقیقه را صرف زبان‌آموزی کنید. در ادامه، این سرویس محبوب، چالش‌های مناسب با سطح و شرایط شما را پیش روی‌تان می‌گذارد. دولینگو بیشتر شبیه به یک بازی است که هر بار به شما برای رفتن به مرحله‌ی بعدی انگیزه می‌دهد. هم‌چنین نقشه‌ی راه شما را با گرافیکی زیبا پیش روی‌تان قرار می‌دهد. این‌گونه می‌دانید که کجا کار هستید و تا رسیدن به انتهای دوره چقدر فاصله دارید. هر دوره‌ی زبان‌آموزی در دولینگو، از چند سطح تشکیل شده است. مثلاً برای یادگیری زبان فرانسوی از طریق زبان انگلیسی، ۹ سطح وجود دارد.

نحوه ی کار با دولینگو در آیفون

اگر شما خوره‌ی زبان‌آموزی هستید و می‌خواهید بیش از یک زبان را به طور همزمان یاد بگیرید، دولینگو این امکان را هم برای شما فراهم کرده است. می‌توانید هر چندتا دوره که می‌خواهید، در پروفایل خود اضافه کنید و هر روز تمرینات خود را انجام دهید. فراموش نکنید که پروسه‌ی یادگیری هر زبانی، نیازمند تمرین مداوم است. دولینگو هم همین را از شما می‌خواهد و تا آن‌جا که شده، این روند را مفرح و ساده طراحی کرده تا از انجام روزانه‌ی آن خسته نشوید. در دولینگو وقتی زبان‌آموزی را شروع می‌کنید، Streak یا روند کار خود را آغاز کرده‌اید. دولینگو از شما می‌خواهد تا آن‌جا که می‌شود Streak خود را قطع نکنید. روزی فقط ده دقیقه هم کافی است. هم‌چنین یادگیری هیچ زبانی بدون شنیدن و تکرار کردن تلفظ کلمات و عبارت‌ها ممکن نیست. البته که این نیز در دولینگو امکان‌پذیر و بخش ثابتی از تمرین‌ها و روند آموزش شماست.

حالا احتمالاً به اندازه‌ی کافی مشتاق شده‌اید تا زبان‌آموزی را با دولینگو شروع کنید. خوشبختانه دولینگو بر روی همه‌ی پلتفرم‌ها قابل اجراست. این سرویس دارای نسخه‌ی مخصوص IOS، اندروید و هم‌چنین نسخه‌ی وب است. پس اپلیکیشن دولینگو بر روی آیفون به راحتی نصب خواهد شد. اما برخی از خدمات، تنها بر روی نسخه‌ی وب و از طریق وب‌سایت دولینگو قابل دسترس است. می‌توانید با گوشی خود و از طریق بروزرهای اینترنتی، به آن‌ها هم دسترسی داشته باشید. یکی از خدمات ممتاز دولینگو، تست تعیین سطح زبان انگلیسی است. این تست از طریق وب‌سایت دولینگو، برای هر کسی به صورت آنلاین قابل انجام است و حدود یک ساعت زمان می‌برد. چند روز بعد، دولینگو نتیجه‌ی تست را برای شما می‌فرستد و جالب است بدانید که این تست از سوی بیشتر از دو هزار موسسه‌ی آموزشی در سراسر جهان، معتبر دانسته می‌شود.

همراه با آیفونی که در دست دارید از دولینگو لذت ببرید

شعار دولینگو این است: رایگان یک زبان را بیاموزید، تا ابد. خدمات دولینگو رایگان است اما می‌توانید در ازای پرداخت مبلغی، به سرویس دولینگو پلاس بپیوندید تا امکانات بیشتری به روی شما باز شود. با دولینگو پلاس می‌توانید دروس را دانلود کرده و به صورت آفلاین هم از آن‌ها بهره‌مند شوید. هم‌چنین از شر تبلیغات هم راحت می‌شوید. و جدا از آن، با دولینگو پلاس اگر Streak خود را بشکنید، دولینگو شما را می‌بخشد! البته فقط ماهی یک بار. اگر در ایران هستید و می‌خواهید دولینگو پلاس داشته باشید، مشکلی نیست. در ایران وب‌سایت‌های متعددی هستند که در ازای دریافت مبلغی نه‌چندان زیاد، سرویس دولینگو پلاس را برای‌تان خریداری می‌کنند. پس به آن‌ها سر بزنید.

آخرین نکته این است: دولینگو کافی نیست! البته که دولینگو عالی و یک ابزار کمک‌آموزشی قدرتمند است. با دولینگو می‌توانید هر زبانی را از سطح کاملاً مبتدی تا سطح متوسط رو به بالا یاد بگیرید. این چیز کمی نیست اما اگر می‌خواهید در زبان انتخابی خود، به بالاترین سطح برسید، باید از ابزارهای دیگری هم در کنار دولینگو استفاده کنید.

حالا وقتش است که از دولینگو لذت ببرید و به دانش خود بیافزایید.

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال