تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
راه حل کار نکردن فیس تایم

راه حل های کار نکردن فیس تایم

کار نکردن فیس تایم برای کسانی که مدام از این اپ استفاده می کنند بسیار سحت و دشوار است. وقتی FaceTime به خوبی کار می‌کند، یقینا شگفت انگیز است. شما می‌توانید با وضوح کامل، یک تماس ویدیویی با دوستان و خانواده خودتان داشته باشید. اما وقتی فیس تایم کار نکند، مشکلات احتمالی زیادی به وجود خواهد آمد که اتفاقا دانستن چگونگی رفع آن‌ها نیز کار آسانی نیست.

ما در این مطلب قصد داریم که بهترین راه حل‌های موجود برای رفع کار نکردن فیس تایم در آیفون، آی پد یا مک را بررسی کنیم. از اولین راه حل شروع کرده و در صورت برطرف نشدن مشکل خود، به سراغ روش‌های دیگر بروید.

راه حل های کار نکردن فیس تایم

۱. راه اندازی مجدد آیفون، آی پد یا مک

یکی از بهترین راه حل‌ها برای کار نکردن فیس تایم در دستگاه شما، راه اندازی مجدد دستگاه است. این توصیه هنگام کار با فیس تایم و ایجاد مشکل برای آن، برای تمامی دستگاه‌ها قابل استفاده است. بهتر است که ابتدا همه‌ برنامه‌های خود را بسته و اطمینان حاصل کنید که هیچ داده‌ی ذخیره نشده‌‌ای را هنگام راه اندازی مجدد از دست نخواهید داد. شما باید اطمینان حاصل کنید که همه‌ی اطلاعات شما بعد از روشن شدن مجدد دستگاه، دوباره در اختیارتان خواهند بود.

اگر دستگاه شما در این رابطه واکنش خوبی نشان نداد، از روش‌هایی استفاده کنید که دستگاه را وادار به ریستارت کرده یا همین کار را در مک نیز انجام دهید.

۲. ببینید که فیس تایم برای همه‌ی کاربران به‌درستی کار می‌کند یا خیر

راه حل کار نکردن فیس تایم

گاهی اوقات سرویس‌های اپل با مشکلات فنی روبرو می‌شوند. این بدان معنی است که فیس تایم برای هیچ کدام از کاربران کار نخواهد کرد. وقتی که چنین اتفاقی رخ دهد، شما به همراه دیگر کاربران نمی‌توانید هیچ کاری برای رفع مشکل آن انجام دهید. باید صبر کنید که اپل راه حلی پیدا کرده و مشکل را از منبع برطرف کند.

نگاهی به وضعیت فعلی هر سرویس اپل انداخته و ببینید که آن‌ها در چه وضعیتی قرار دهند. با مراجعه به سایت اپل، می‌توانید از خرابی احتمالی فیس تایم و برنامه ریزی‌هایی که برای حل آن در نظر گرفته شده است، آگاه شوید.

۳. بررسی کنید که FaceTime برای منطقه شما فعال است یا خیر

متاسفانه، فیس تایم برای کلیه مناطق جهان در دسترس قرار نگرفته است. اگرچه این امکان کم کم برای همه‌ی مناطق فراهم خواهد شد، اما در حالت فعلی، می‌دانیم که این قابلیت برای تمامی ارائه دهندگان خطوط مخابراتی در نظر گرفته نشده است.

به صفحه پشتیبانی شرکت اپل نگاهی انداخته و ببینید که آیا FaceTime با شرکت مخابراتی منطقه شما قراداد همکاری دارد یا خیر. اگر فیس تایم در دسترس نباشد، احتمالا خواهید توانست که با استفاده از سرویس VPN در آیفون خود، این محدودیت را دور بزنید.

۴. اتصال اینترنت را در دستگاه خود بررسی کنید

برخلاف تماس‌های تلفنی معمولی، فیس تایم از طریق اینترنت با افراد دیگر ارتباط برقرار می‌کند. اگر فیس تایم وصل نشد، می‌توانید یک صفحه وب جدید در دستگاه خود بارگزاری کرده و ببینید که اصلا اتصال اینترنتی شما به‌صورت مناسب برقرار است یا خیر.

فیس تایم با وای فای بهتر کار می‌کند، اما می‌توانید از داده‌ی تلفن همراه خود در آیفون و آی پد نیز استفاده کرده و ببینید که شرایط به چه شکلی برقرار است. برای استفاده از فیس تایم بدون وای فای، می‌توانید به Setting > Cellular رفته و اسلایدر فیس تایم را برای تائید اجازه استفاده از دیتای گوشی فعالسازی کنید.

راه حل کار نکردن فیس تایم

۵. کار نکردن فیس تایم : از اتصال صحیح جزئیات تماس خود مطمئن شوید

در آیفون خود، می‌توانید اطلاعات تماس فیس تایم را با مراجعه به مسیر Settings > FaceTime > You Can Be Reached By FaceTime At مشاهده کنید. از شخصی که قصد برقراری این تماس را دارید، بخواهید که همین کار به صورت مشابه انجام دهد تا مطمئن شوید که جزئیات تماس درستی را به صورت مشابه دارید.

برای بررسی این جزئیات در مک، برنامه‌ی فیس تایم را باز کرده و از نوار منو به بخش FaceTime > Preferences بروید. جزئیات مخاطب خود را می‌توانید در بخش میانی Preferences مشاهده کنید.

۶. مطمئن شوید که دستگاه شما قابلیت فیس تایم گروهی دارد

اگر دستگاه شما خیلی قدیمی است، ممکن است که قابلیت استفاده از بخش چت Group FaceTime را نداشته باشید. این روند ممکن است که روند مکالمات فیس یک به یک را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

برای چت‌های فیس تایم گروهی، همه‌ی کاربران باید از دستگاهی استفاده کنند که حداقل از سیستم عامل iOS 12.1.4 پشتیبانی می‌کند. این دستگاه‌ها در ادامه آورده شده است:

  • iPhone 6s یا بالاتر
  • iPad Pro, iPad Air 2, iPad mini 4, iPad (5th generation), یا بالاتر
  • iPod touch (7th generation)
  • هر سیستم عامل مک که از سیستم عامل macOS Mojave 10.14.3 یا بالاتر پشتیبانی می‌کند

۷. افراد حاضر در چت فیس تایم گروهی را محدود کنید

راه حل کار نکردن فیس تایم

فیس تایم به شما این امکان را می‌دهد که یک چت گروهی با حداکثر ۳۲ نفر به طور همزمان ایجاد کنید. اما با توجه به اینکه بسیاری از افراد ممکن است مشکلات مختلف فیس تایم را داشته باشند، بهتر است که این میزان را کاهش دهید. ابتدا به سراغ فیس تایم یک به یک رفته و کارکرد درست آن را تست کنید. سپس می‌توانید یکی یکی افراد را به چت گروهی اضافه کرده و ببینید که مشکلات از چه کاربری به بعد شروع می‌شود. بدین ترتیب کاربری که فیس تایم مشکل‌دار دارد را می‌توانید شناسایی کرده و از گروه کنار بگذارید.

اگر فیس تایم به هیچ عنوان قادر به برقراری تماس با هیچ کس نیست، یقینا مشکل از دستگاه یا اتصال اینترنت خودتان است. اما اگر کار نکردن فیس تایم به طور خاص با یک شخص خاص ارتباط برقرار نمی‌کند، احتملا مشکل از کاربر روبروی شما خواهد بود.

۸. راه حل کار نکردن فیس تایم : نرم افزار را روی دستگاه خود به روزرسانی کنید

یقین بدارید که اگر از آخرین نسخه نرم افزار فیس تایم روی آیفون، آی پد یا مک استفاده نکنید، با مشکل مواجه خواهید شد. برای این منظور باید دستگاه خود را به آخرین نسخه سیستم عامل iOS به روز کنید تا آخرین نسخه فیس تایم را نیز داشته باشید. همچنین، باید اطمینان حاصل کنید که شخص موردنظر برای برقراری تماس نیز، از آخرین نسخه فیس تایم روی دستگاه خود استفاده کنید. اگر چنین نبود، از وی بخواهید که او نیز سیستم عامل خود را به روز کند.

در دستگاه‌های آیفون یا آی پد، با رفتن به مسیر Settings > General > Software Update می‌توانید سیستم عامل را به روز کنید.

در مک، این کار را می‌توانید با رفتن به مسیر System Preferences > Software Update انجام دهید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *