تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
پاکسازی بخش Other گوشی آیفون

چگونه other را از حافظه آیفون پاک کنیم؟

دسته بندی Other در آیفون و آیپد شما، اساسا جایی است که تمام حافظه پنهان، تنظیمات برگزیده، پیام‌های ذخیره شده، یادداشت‌های صوتی و موارد خوب دیگر در آن ذخیره سازی می‌شوند. در بیشتر موارد، این دسته بندی هیچ چیز دیگری در خود ندارد و اگر فضای ذخیره سازی زیادی در گوشی خود داشته باشید، هیچ نگرانی از بابت این بخش نخواهید داشت. اما اگر فضای کمتری دارید و امیدوار هستید که با پاک کردن این بخش، فضای قابل توجهی برای‌تان آزاد می‌شود، می‌توانید به اهمیت آن پی ببرید. شما با یافتن و حذف سایر فایل‌ها از آیفون یا آیپد خود، می‌توانید فضای زیادی را آزاد کنید. در این زمینه ترفندهایی وجود دارد که می‌تواند از آن‌ها برای پاکسازی محتوای غیرضروری خود استفاده کنید.

هیچ راه ساده‌ای برای شناسایی و حذف داده‌ها در گروه Other وجود ندارد. با کمی صبر و حوصله می‌توانید فضای اشغال شده در آیفون یا آیپد خود را در این بخش آزادسازی کنید. برای شروع می‌توانید این مراحل را دنبال کنید.

شما با بررسی پوشه Usage در برنامه Setting، می‌توانید برنامه‌هایی که روی آیفون یا آیپد نصب شده‌اند را مشاهده کرده و نسبت به پاکسازی آن‌ها اقدام کنید.

 • برنامه تنظیمات را باز کنید.
 • روی General کلیک کنید.
 • روی iPhone Storage یا iPad Storage کلیک کنید.

پاکسازی بخش Other گوشی آیفون

فضای ذخیره سازی دستگاه شما روی شبکه‌ای نشان داده شده است که نشان می‌دهد، چه چیزی فضای شما را اشغال کرده است. اگر به پایین اسکرول کرده و برنامه‌های خود را مشاهده کنید، اپ‌هایی که بیشترین فضا را به خود اختصاص داده‌اند را براساس یک فهرست مشخص، پیدا خواهید کرد.

بررسی فضای ذخیره سازی آیفون یا آیپد از طریق کامپیوتر

 • وصل کردن آیفون و آیپد به کامپیوتر شخصی و برنامه ی آیتونز و مشاهده ی فضای ذخیره سازی در finder
 • حذف دستی اطلاعات اپلیکیشن ها
 • حذف و نصف دوباره ی برنامه های دارای دیتای زیاد
 • استفاده از گزینه ی Erase All Contents

شما وقتی که به آیفون یا آیپد از طریق کامپیوتر متصل می‌شوید، می‌توانید فضای ذخیره سازی دستگاه خود را چک کنید. در مک‌هایی که با مک او اس کاتالینا یا نسخه‌های بعدی اجرا می‌شوند، این اطلاعات معمولا در Finder وجود درد. در کامپیوتر شخصی مک که دارای سیستم‌عامل مک او اس مجاوه و قدیمی‌تر است، می‌توانید این اطلاعات را در بخش iTunes پیدا کنید. بعد از گرفتن یک بکاپ به راحتی می توانید موارد دسته بندی شده در این قیمت را برای همیشه حذف کنید.

حذف دستی اطلاعات data اپلیکیشن ها

برای اینکار بایستی در اپلیکیشن هایی که دیتای زیادی را مصرف می کنند، باید در قسمت حافظه ( storage ) هر اپ را بیابید؛ میزان مصرف حافظه ی other در هر اپ به تفکیک در مقابل آن نوشته شده است. در بسیاری از اپلیکیشن ها می توان با انتخاب و حذف موارد دانلود شده و داکیومنت ها این حافظه را افزایش داد.

حذف و نصب دوباره ی اپلیکیشن ها

با شناسایی اپ های دارای دیتای بالا می توان از مسیر بالا دوباره استفاده کرد؛ سپس با حذف اپلیکیشن هایی که بدون استفاده هسنند می توانید حافظه ی other خود را بهبود ببخشید. یک راه دیگر این است که اپ هایی را که بیشترین استفاده از آن ها را دارید، یکبار حذف و دوباره نصب کنید این راه بیشترین فضای ذخیره سازی را در اختیارتان قرار می دهد.

استفاده از گزینه ی پاک کردن تمام محتوا

با حذف اطلاعات فعلی در دستگاهتان می توانید به صورت یکجا از شر این فایل ها راحت شوید.  می‌توانید برای امنیت بیشتر یک بکاپ از آیفون خود با استفاده از آیتونز بگیرید سپس با ورود به منوی تنظیمات (Settings) و General آیفون نسبت به استفاده از Erase All Contents and Settings اقدام کنید.

با انجام این عمل تمام اطلاعات آیفون یا آیپدتان حذف می‌شوند و دستگاه به حالت کارخانه بازگردانده می‌شود. طبیعی است که استفاده از این روش باید آخرین گزینه پیش رویتان باشد. با انجام این عمل تمام اطلاعات بخش Other از حافظه آیفونتان حذف خواهد شد. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید آیفون خود را به کامپیوتر واسط موجود متصل کنید و از طریق برنامه آیتیونز فایل بکاپی که تهیه کرده بودید را بازیابی یا اصطلاحا ریستور کنید.

بررسی فضای ذخیره سازی آیفون یا آیپد در مک‌های کاتالینا

در سیستم‌عامل مک او اس کاتالینا، اپل آیتونز را به سه برنامه مختلف Podcasts، Music و TV تقسیم کرده است. این بدان معنا نیست که شما دیگر نمی‌توانید آیفون یا آیفون خود را به مک متصل کنید؛ فقط بدین معنا است که این اطلاعات به این سه برنامه انتقال یافته است.

برای این منظور می‌توانید آیفون یا آیپد خود را به مک خود متصل کنید. سپس Finder را باز کنید. روی آیکون دستگاه در نوار کنار واقع در Locations کلیک کنید. اگر آیفون خود را در این فهرست مشاهده نکردید، سعی کنید آیفون را از کابل کشیده و دوباره آن را متصل کنید. سپس روی پنجره General در پنجره Finder کلیک کنید. ماوس خود را روی قسمت Other در پایین پنجره Finder قرار دهید تا مشاهده کنید که طبقه بندی از چه فضایی استفاده می‌کند.

بررسی فضای ذخیره سازی با استفاده از آیتونز در کامپیوتر و مک با سیستم‌عامل مجاوه یا قدیمی‌تر

هنگامی که به سیستم آیتونز متصل هستید، می‌توانید به‌صورت گرافیکی به دسته‌های ذخیره سازی آیفون یا آیپد خود در بخش Summary دسترسی داشته باشید. این بخش جایی است که شما به‌طور واضح خواهید دید که دسته‌ بندی‌های دیگر از چه فضایی استفاده می‌کنند.

 • ابتدا آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید.
 • اگر آیتونز به‌طور خودکار باز نمی‌شود، آن را به صورت دستی باز کنید.
 • روی آیکون دستگاه در گوشه بالای سمت چپ صفحه کلیک کنید.
 • در فهرست سمت چپ پنجره آیتونز روی Summary کلیک کنید.
 • ماوس خود را روی قسمت Other در پایین پنجره آیتونز قرار دهید تا مشاهده کنید که طبقه بندی مربوطه از چه فضایی استفاده می‌کند.
webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *