تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
خرید قسطی گوشی آیفون و محصولات اپل

بازی Flappy Bird برای گوشی آیفون

معرفی بازی Flappy Bird

Flappy Bird یک بازی موبایلی است که توسط یک برنامه نویس ویتنامی به نام دانگ انگوین ساخته شده است.

در بازی Flappy Bird برای گوشی آیفون دو بعدی، بازیکن کنترل پرنده ای را بر عهده دارد و باید بدون برخورد به ستون های لوله ای سبز، بین آن ها پرواز کند.

 انگوین Flappy Bird را فقط در چند روز ساخت و طراحی پرنده را هم از طراحی یک بازی کنسل شده در سال 2012 الهام گرفت.

بازی Flappy Bird برای گوشی آیفون در ماه می سال 2013 عرضه شد اما در ژانویه سال 2014 بود که ناگهان به محبوبیت فراوانی رسید.

بازی Flappy Bird برای گوشی آیفون و خرید اقساطی گوشی ایفون
بازی Flappy Bird

Flappy Bird نقد های منفی از منتقدین دریافت کرد و منتقدین سختی زیاد و گرافیک و مکانیک کپی شده بازی را مورد انتقاد قرار دارند اما در عین حال برخی نیز آن را اعتیاد آور خواندند.

تا پایان ژانویه سال 2014، بازی Flappy Bird برای گوشی آیفون دانلود شده ترین بازی در اپ استور بود و در همین بازه زمانی سازنده بازی مدعی شد که روزی 50 هزار دلار از طریق تبلیغات درون بازی و فروش آن درآمد دارد.

در 10 فوریه سال 2014، Flappy Bird به دلیل استفاده بیش از حد کاربران و اعتیاد آور بودن بازی، توسط سازنده آن از گوگل پلی و اپ استور برداشته شد.

محبوبیت زیاد این بازی و حذف شدن ناگهانی آن باعث شد تا افرادی که بازی را نصب داشتند، آن را با قیمت هایی گزاف در اینترنت به فروش برسانند.

 پس از حذف Flappy Bird، بازی های مشابه زیادی یا آن در اپ استور مشهور شدند اما هم اپ استور و هم گوگل پلی آن را به دلیل شباهت به بازی اورجینال حذف کردند.

این بازی همچنین از برخی پلتفورم ها و کانال های غیر رسمی در دسترس مردم قرار گرفت.

در آگوست سال 2014، ورژن بازنگری شده ای از Flappy Bird به نام Flappy Birds Family به طور اختصاصی برای Amazon Fire TV عرضه شد.

Flappy Bird یک بازی دو بعدی با گرافیکی کلاسیک است.

هدف بازی Flappy Bird برای گوشی آیفون این است که پرنده ای به نام Faby را بین لوله هایی سبز (به سبک بازی سوپر ماریو) حرکت دهید و برخورد به هر کدام از لوله ها به منزله باخت است.

با هر بار ضربه زدن روی صفحه، پرنده به سمت بالا می پرد و اگر ضربه ای زده نشود، پرنده به سمت پایین سقوط می کند.

عبور از هر جفت لوله یک امتیاز دارد و در پایان بازی نیز بر اساس امتیاز دریافت شده، به بازیکن مدالی تعلق می گیرد که این مدال برای امتیاز های بین 10 تا 20 برنز، 20 تا 30 نقره و 30 به بالا نیز طلا است.

به بازیکنانی که امتیازی بالاتر از 40 بگیرند، مدال پلاتینیوم تعلق می گیرد.

 همان طور که بالاتر گفتیم، این بازی از اپ استور حذف شده است اما یک ورژن بسیار مشابه به نام Flappy Reborn در اپ استور موجود است که آن را می توانید دانلود کنید.

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *