تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66171283
کارگران کارخانه فاکسکان هند

کارگران کارخانه فاکسکان هند با مشکلات غذایی و بهداشتی روبرو بودند

از آن‌جایی که اپل کارخانه آیفون فاکسکان در جنوب هند را در وضعیت فعالیت مشروط قرار داده است، کارگران جزئیات بیشتری از شرایط غیر بهداشتی و وعده‌های غذایی حاوی کرم را فاش کرده‌اند. علیرغم اعتراضی که فاکسکان را مجبور به تعطیلی کارخانه کرد، اپل شرایط فعالیت مشروط را بر این کارخانه تحمیل کرده است و بعد از آن، جزئیاتی در مورد برخی از مسائل خاص شرایط کاری نیز هم‌اکنون منتشر شده است.

وضعیت غذا و اسکان کارگردان در فاکسکان

کارگران کارخانه فاکسکان هند

اکنون براساس گزارش جدید رویترز، این اعتراض عمدتا توسط زنان شاغل در کارخانه عنوان شده است و برخی از آن‌ها فاش کرده‌اند که چه چیزی باعث طغیان کارگران شده است. یکی از کارگردان عنوان کرده است که افراد فعال در کارخانه همیشه به برخی از بیماری‌ها دچار می‌شدند و آلرژی‌های پوستی، درد قفسه سینه و مسمومیت غذایی را تجربه می‌کردند. ما چیزی نمی‌گفتیم، چرا که معتقد بودیم این مشکلات بالاخره درست خواهد شد، اما اکنون زمان آن بود که مطرح شوند.

کارگران می‌گویند، این مشکلات زمانی جدی‌تر شدند که بیش از ۲۵۰ کارگر به‌دلیل وجود کرم در غذاها بیمار شدند. یکی از زنان کارگر گفته است که بین ۶ الی ۳۰ نفر را تنها در یک اتاق اسکان داده بودند و حتی سرویس بهداشتی برخی از خوابگاه‌ها دارای آب نبوده است. طبق قوانین محلی، هر کارگر باید حداقل ۱۱ متر مربع فضای زندگی داشته باشد. استانداردهای بهداشتی و ایمنی نیز وجود دارد که باید در خوابگاه‌های کارگران اعمال شود.

بیشتر بخوانید: فعالیت کارخانه فاکسکان هند در وضعیت نامشخصی قرار گرفت

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد امتیاز: 78

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *