تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
شرایط زندگی کارگران کارخانه آیفون

فاکسکان باید شرایط زندگی کارگران کارخانه آیفون را بهبود بخشد

مجموعه‌ای از حوادثی که پیرامون مسمومیت غذایی و اعتراضات بعد از آن در یک کارخانه آیفون اپل در هند رخ داد، سبب تعطیلی آن شده و حال خبر می‌رسد که بازگشایی دوباره آن به دلیل شرایط بد معیشتی کارگران به تعویق افتاده است. تعطیلی یک هفته‌ای کارخانه، تحت تاثیر مسمومیت غذایی کارگران، حداقل تا ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و قرار نیست که به همین زودی‌ها شاهد بازگشایی دوباره آن باشیم. حال گفته می‌شود که به جای ۱۷ هزار کارگر، تولید از روز پنجشنبه همین هفته، تنها با هزار نفر در خطوط مونتاژ شروع خواهد شد.

این حادثه دولت محلی را وادار کرد تا خوابگاه‌هایی که کارگران در آن زندگی می‌کنند را در ساعات غیرفعال، بررسی کند. در گزارشی هم که اخیرا منتشر شده است، رویترز گفته است که دولت ایالتی به فاکسکان دستور داده است تا کیفیت شرایط زندگی در این کارخانه را مورد بررسی قرار دهد. به گفته منابع نزدیک، نگرانی‌های خاص، شامل پشتیبانی برق در هاستل، سرویس بهداشتی، غذا و آب و نبود گزینه‌های تفریحی از جمله این مشکلات است که کارگران با آن گریبان هستند.

زمان بازگشت به تولید کارخانه فاکسکان

شرایط زندگی کارگران کارخانه آیفون

یک منبع جداگانه در دولت، به رویترز گفته است که فاکسکان تولید را خیلی سریع در این کارخانه افزایش داده است. همان منبع گفته است که آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که شرایط زندگی کارگران، قبل از اینکه کارخانه دوباره مجاز به از سرگیری سرعت کامل تولید شود، ارتقا خواهد یافت. حادثه مسمومیت غذایی، منجر به مسدود شدن یکی از بزرگراه‌های کلیدی منتهی به این کارخانه به دلیل اعتراضات بعد از آن شده بود و کارگران کارخانه و خانواده آن‌ها هم در میان حاضرین بوده‌اند و اجازه عبور و مرور را در جاده نمی‌دادند.

نزدیک به ۷۰ زن در اعتراضات همان روز بازداشت شدند که همگی فردای آن روز آزاد شدند. یک مقام هم افزوده است که ۲۲ مرد در این تظاهرات بازداشت شده بودند. تاکنون کارخانه فاکسکان و اپل هیچ کدام در این رابطه اظهار نظر نکرده‌اند. این کارخانه، از ماه جولای سال ۲۰۲۰ برای تولید آیفون ۱۱ در کشور هند مورد استفاده قرار می‌گیرد و قبلا هم برای مونتاژ آیفون XR و آیفون SE نسل اول استفاده می‌شد.

بیشتر بخوانید: مسمومیت غذایی در کارخانه آیفون هند باعث اعترض کارکنان شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال