تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
حریم خصوصی اپل

گوگل از سیستم مشابه حریم خصوصی اپل پیروی می‌کند

گوگل سرانجام دیدگاه خود را در مورد اعلان‌های مربوط به حریم خصوصی اپل پیاده‌سازی کرده و با ایجاد بخش Data Safety در گوگل پلی، در مورد انواع داده‌هایی که ممکن است توسط برنامه‌ها جمع آوری و به اشتراک گذاشته شود، هشدار می‌دهد. پس از معرفی و موفقیت Nutrition Labels اپل برای حفظ حریم خصوصی در اپ‌استور، گوگل در هم در می ۲۰۲۱ اعلام کرد که همان مسیر را برای گوگل پلی دنبال خواهد کرد. حال تقریبا یک سال بعد، گوگل سرانجام ایده‌های خود را فاش کرده است. این سیستم که Data Safety نام دارد، همان مفهوم اولیه نسخه اپل را دارد. به‌طوری که شیوه‌های ایمنی داده‌های برنامه‌ها خلاصه‌تر خواهد شد.

جزئیات جدید سیستم حریم خصوصی گوگل‌پلی

حریم خصوصی اپل

این شیوه شامل جزئیاتی در مورد نحوه جمع‌آوری یا اشتراک‌گذاری داده‌ها به همراه امنیتی است که برنامه‌ها باید در مورد داده‌ها متعهد شوند و سایر المان‌ها هم روی آن تاثیر دارد. گوگل امنیت داده را در فهرست‌های فروشگاه خود برقرار کرده است و مرورگر برنامه اندروید هم چنین حالتی را دارد. اما همچنان از توسعه دهندگان خواسته می‌شود که اطلاعات فهرست برنامه های‌ خود را ارسال کنند. گوگل مهلتی هم برای همه توسعه دهندگان تعیین کرده است که این کار را تا ۲۰ جولای از طریق کنسول Play انجام دهند. برنامه‌هایی که هیچ ارسالی نداشته باشند، با عنوان «No info available» در گوگل پلی نمایش داده می‌شوند. گوگل حتی هشدار داده است که برنامه‌های ناسازگار در آینده با اقداماتی مانند حذف از گوگل‌پلی روبرو می‌شوند.

بیشتر بخوانید: موضع اپل در حفظ حریم خصوصی مشکلاتی را ایجاد کرده است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *