تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

بازی Hades؛تجربه هیجان انگیز فرار از دنیای اموات یونان

بازی هادس یک بازی باورنکردنی است که در دنیای اموات یونان اتفاق می‌افتد. گیمرها وقتی که برای اولین بار به دنیای این بازی می‌آیند، باید شرایطی طاقت‌فرسا را تحمل کنند. شما باید توانایی گرفتن تصمیم‌های زیادی را داشته باشید؛ چرا که بازی به طور هدفمند تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار نمی‌دهد. بخشی از جذابیت هادس، کشف شما از نحوه عملکرد بازی است. این بازی برای پلتفرم‌های macOS، Nintendo Switch و ویندوز در دسترس است و همچنین روی پلی‌استیشن‌های 4 و 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری X/S اجرا می‌شود. ما در ادامه این مقاله از مجله بازرگانی سیب به آموزش بازی Hades می‌پردازیم.

تصویر شناسنامه بازی Hades را نمایش می‌دهد.
بازی Hades را می‌توانید بر روی نسخه‌های 4 و 5 پلی استیشن و ایکس باکس اجرا کنید.

داستان بازی Hades

داستان بازی به این صورت است که زاگرئوس، پسر هادس برای فرار از اعماق عالم اموات و رسیدن به سطح زمین تلاش‌های بی‌وقفه‌ای می‌کند؛ به امید این که به کوه المپوس برسد و دیگر خدایان را ببیند. در مواقعی هدایایی از سوی دیگر المپیکی‌ها به او داده می‌شود. در هر اجرا بازیکن از طریق یک سری اتاق‌های تصادفی پر از دشمن و جوایز به چالش کشیده می‌شود. بازی دارای سیستم مبارزه با هک اند اسلش است.

بازیکن از ترکیبی از حمله سلاح اصلی خود، حمله ویژه، توانایی خط تیره و توانایی جادویی برای شکست دادن دشمنان استفاده می‌کند و در عین حال از آسیب رسیدن به پیشرفت تا حد امکان جلوگیری می‌کند. در حالی که زاگرئوس اغلب می‌میرد، بازیکن می‌تواند از گنج به‌دست‌آمده برای بهبود ویژگی‌های خاص یا باز کردن سلاح‌ها و توانایی‌های جدید برای بهبود شانس فرار در مسیرهای بعدی استفاده کند.

بیشتر بخوانید: بازی Dark Echo؛ گیر افتادن در تاریکی

روایت، گیم‌پلی، هنر، موسیقی و صداپیشگی به‌کاررفته در بازی هادس باعث شده تا در میان بهترین بازی‌های ویدئویی در تمام دوران‌ها قرار بگیرد. این بازی در بیش از یک میلیون‌ نسخه فروخته و در چندین مراسم به‌ عنوان بهترین بازی سال انتخاب شده است. در ادامه به آموزش بازی Hades و معرفی بخش‌های مختلف آن می‌پردازیم.

 تصویر صفحه اصلی بازی هادس را نشان می‌دهد که بر روی یک کامپیوتر گیمینگ نمایش داده شده است.
هادس در یک نمای ایزومتریک ارائه می‌شود.

مکانیزم‌های بازی Hades

از آنجایی که هادس یک بازی اکشن و سرکش است، هیچ دو تلاشی برای فرار از دنیای اموات دقیقاً یکسان نخواهد بود؛ اما مکانیزم‌های خاصی وجود دارند که باید در نظر داشت و همیشه قابل ‌اجرا خواهند بود. زاگرئوس با شمشیر شروع می‌کند، اما در طول زمان می‌توان به سلاح‌های دیگر با روش‌های حمله بسیار متفاوت دسترسی پیدا کرد. صرف‌‌نظر از انتخاب شما، هر سلاح دارای یک نوع حمله معمولی، یک حمله در حین Dash و یک حمله ویژه است.

بیشتر بخوانید: آموزش بازی PUBG New State

علاوه بر این، شما Cast خود را خواهید داشت که تعداد محدودی از خرده‌های قرمز را شلیک می‎کند و به طور پیش‌فرض می‌تواند دشمنان را برای مدت کوتاهی آسیب‌پذیر کند؛ اما برای پرتاب دوباره آن‌ها باید خرده‌ها را جمع‌آوری کنید. امتیازات خاص می‌توانند نحوه کار بازیکنان را تغییر دهند.

هنگامی که یک موهبت مناسب پیدا کردید، می‌توانید از Call of the Gods نیز استفاده کنید تا به طور موقت خود را در مقابل خطرات آسیب‌ناپذیر کنید. هنگام حمله به دشمنان خود در هر اتاق، می‌توانید وسایلی بسازید تا خدایان را صدا بزنید؛ مگر این‌که ارتقا یا امتیاز خاصی داشته باشید و این موارد بین اتاق‌ها به طور مجدد تنظیم شوند.

بیشتر بخوانید: نقد بازی Blasphemous 2

همچنین می‌توانید قدرت‌هایی را پیدا کنید که نحوه رفتار سلاح انتخابی شما را نیز تغییر می‌دهند. کلید پیروزی، در یافتن ترکیبی خوب از توانایی‌ها و ارتقاها و همچنین سلاحی است که بهترین عملکرد را با سبک بازی شما دارد.

تصویر، سلاح‌های مختلف در بازی Hades را نشان می‌دهد که یک گیمر در حال انتخاب کردن آنها است.
شما می‌توانید در هر مرحله با پیدا کردن قدرت‌های جدید، رفتار انتخاب سلاح خود را تغییر دهید.

اتاق‌ها در بازی هادس چه چیزهایی هستند؟

در حین حرکت در مناطق مختلف از جمله تارتاروس، آسفودل، الیزیوم و معبد استیکس باید از طریق یک سری اتاق‌های چالشی راه خود را طی کنید. هر منطقه میزبان انواع مختلفی از دشمنان، مینی باس‌ها و یک رئیس نهایی است. ممکن است هر بار با دشمنان یکسانی روبه‌رو نشوید؛ حتی رئیس‌ها نیز ممکن است با گذشت زمان خود را تطبیق دهند و تغییر کنند.

هر منطقه شامل مجموعه‌ای تصادفی از اتاق‌ها است که برای ادامه کار باید از وجود دشمنان پاک شوند، اما تقریباً همیشه درهای متعددی برای انتخاب در هنگام پیشروی در اختیار خواهید داشت که در نهایت به رئیس آن منطقه منتهی می‌شود. هر در دارای نمادی است که پاداشی را نشان می‌دهد و باید آن را برای تکمیل اتاق بعدی به دست آورید. انتخاب شما باید تحت‌تأثیر آنچه می‌خواهید در این اجرای خاص به دست آورید، باشد.

به عنوان مثال، پاداش‌هایی مانند Darkness و Gemstones در اجرای فعلی به شما کمکی نمی‌کنند؛ اما زمانی که دوباره می‌خواهید شروع کنید، می‌توان از ارز برای ارتقا استفاده کرد. در همین حال، قلب‌های مختلف Boons، Gold یا Centaur می‌توانند در جهت افزایش قدرت زاگرئوس برای تلاش فعلی شما برای فرار کمک کنند.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل بازی Diablo IV

تصویری از افزایش قدرت زاگرئوس با استفاده Mirror of Night در یکی از اتاق‌های بازی Hades
در بازی hades شما می‌توانید برای افزایش قدرت زاگرئوس از قلب‌های مختلف استفاده کنید.

معرفی جوایز هر اتاق

در ادامه راهنمای بازی Hades قصد داریم تا لیست کامل جوایز اتاق‌ها را معرفی کنیم:

کلیدهای Chthonic

این کلیدها را می‌توان برای باز کردن قفل سلاح‌های Infernal Arms برای استفاده زاگرئوس و همچنین ارتقاء توانایی‌های خاص در Mirror of Night تعویض کرد.

Darkness

جواهرات بنفش تیره که به‌عنوان ارز برای ارتقا توانایی‌های زاگرئوس در Mirror of Night استفاده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل بازی Graveyard Keeper

Gemstones

جواهرات رنگارنگی که به ‌عنوان ارز برای ارتقاء لوازم استفاده می‌شود و می‌توان آن را با پیمانکار خانه مبادله کرد تا خانه هادس را احیا کند.

Nectar Bottles

بطری‌های شهد زرد را می‌توان به هر NPC در هادس هنگام صحبت یا برخورد با آن‌ها داد و می‌تواند قفل آیتم‌های Keepsake را برای تجهیز در طول دویدن باز کند.

Boons

هدایایی از سوی خود خدایان است که به زاگرئوس اجازه می‌دهد برای تلاش فعلی فرار خود، بین سه ارتقای مختلف، سلاح‌ها و توانایی‌هایی را انتخاب کند.

Centaur Hearts

به‌ عنوان یک ارتقای تغییردهنده زندگی عمل می‌کند که به طور موقت حداکثر سلامتی زاگرئوس را برای اجرای فعلی شما افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: نقد بازی Avatar Frontiers of Pandora

Charon’s Obols

یک ارز سکه طلایی است که می‌توان آن را با خود شارون یا در یکی از چاه‌های او برای اقلام مصرفی و ارتقا مبادله کرد، اما این ارز تا پایان مرگ باقی نمی‌ماند.

Daedalus Hammers

این قابلیت به زاگرئوس اجازه می‌دهد که یکی از چندین ارتقا تصادفی اصلی سلاح فعلی خود را برای فرار انتخاب کرده و با Boons فعلی کار کند.

Poms of Power

این قابلیت به شما امکان می‌دهد که اثربخشی و قدرت Boon موجودی که برای آن اجرا به شما داده شده است را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بازی Boxvill

معرفی اتاق‌های شخصیت‌های خاص هادس

در این قسمت از آموزش بازی Hades، اتاق‌های شخصیت‌های خاص را معرفی می‌کنیم. در برخی از تلاش‌ها برای فرار، ممکن است وارد اتاق‌هایی شوید که دشمنی در آنجا حضور ندارد و حتی ممکن است با یک یا دو چهره دوستانه فرار کنید. هر یک از مناطق در هادس، NPCهای دوستانه خود را دارند که می‌توانند ظاهر شوند و آن‌ها به شما جوایز رایگانی را به‌ عنوان تشکر از این‌که برای گپ زدن به آن‌ها سر زدید، می‌دهند. فهمیدن این که چه پاداش‌هایی به شما می‌دهند، می‌تواند در یادگیری زمان انحراف از مسیرهای دیگر مؤثر باشد.

تصویر، نمایی از اتاق های شخصیت های خاص را در بازی Hades نشان می‌دهد.
بازی hades دارای اتاق های دوستانه ای است که به شما پاداش می دهند.

Boons چگونه کار می‌کند؟

کلید بقا و پیشرفت در هریک از تلاش‌های شما برای فرار در هادس تقریباً همیشه به Boonsهایی که به دست می‌آورید، خلاصه می‌شود. هم در شروع دویدن و هم پس از تکمیل اتاق‌های چالشی خاص، می‌توانید با بسیاری از خدایان پانتئون المپوس صحبت کنید که هر کدام به زاگرئوس تعداد زیادی ارتقا موقت را برای دویدن فعلی شما ارائه می‌کنند. پیشنهاد جوایز به سه انتخاب تصادفی مربوط می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش بازی Flow free

برخی از موهبت‌ها، اسلات‌های منحصر به فردی را اشغال می‌کنند که می‌توانند Dash، Attacks، Special، Cast، Call of the Gods را تقویت کنند و گرفتن موهبت دیگر از خدای دیگری، می‌تواند این اسلات‌ها را بازنویسی کند. با این حال انواع دیگری از Boons وجود دارند که توانایی‌های دیگر را تقویت می‌کنند و محدودیتی برای تعداد زیادی از آن‌ها وجود ندارد. لیست خدایانی که می‌توانید ملاقات کنید و از آن‌ها موهبت دریافت کنید در ادامه آورده شده است:

  1.  Aphrodite: موهبت‌هایی که می‌توانند دشمنان را تضعیف یا مجذوب کنند، یا قدرت سلامتی زاگرئوس را افزایش دهند.
  2. Ares: موهبت‌هایی که شکاف تیغه‌های چرخان ایجاد می‌کنند و پس از مدت کوتاهی آسیب عمده‌ای وارد می‌کنند.
  3. Artemis: موهبت‌هایی که ضربات انتقادی و توانایی‌های بازیگران شما را بهبود می‌بخشد.
  4. Athena: امتیازاتی که به شما امکان می‌دهد حملات را منحرف کنید و قابلیت‌های دفاعی Zagreus را افزایش دهید.
  5. Chaos: موهبت‌هایی که تنوع زیادی از پاداش‌ها را ارائه می‌دهند، اما از شما می‌خواهند که از یک debuff برای چندین اتاق جان سالم به در ببرید.
  6. Demeter: امتیازاتی که می‌تواند حریفان را آرام کند و به‌کندی دشمنان را از بین ببرد و بازیابی سلامتی را بهبود بخشد.
  7. Dionysus: موهبت‌هایی که در طول زمان آسیب می‌رسانند و ابرها را مسموم می‌کنند و همچنین به زاگرئوس اجازه می‌دهند بیشتر زنده بماند.
  8. Hermes: موهبت‌هایی که باعث افزایش سرعت، تحرک، سرعت و زمان بهبودی می‌شوند.
  9. Poseidon: موهبت‌هایی که توانایی کوبیدن شما را بهبود می‌بخشد و گنج‌ها و جوایز بیشتری را اعطا می‌کند.
  10. Zeus: موهبت‌هایی که می‌توانند حملات رعد و برق زنجیره‌ای ایجاد کنند یا با صاعقه به دشمنان نزدیک حمله کنند.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل بازی Stardew Valley

علاوه بر موهبت‌های معمولی که توسط خدایان داده می‌شود، انواع خاصی از موهبت‌ها نیز وجود دارد که ممکن است در حالت عادی ظاهر نشوند.

تصویر، boons را در بازی Hades نشان می‎دهد که در روند بازی به یک بازیکن حرفه ای داده شده است.
شما می‌توانید از خدایان مختلف، موهبت‌هایی را برای غلبه بر دشمنان دریافت کنید.

معرفی رئیس‌های بازی Hades

در این بخش از راهنمای بازی Hades به سراغ رئیس‌ها می‌رویم. در پایان هر منطقه در هادس، برای ادامه تلاش برای فرار، باید یک رئیس را شکست دهید. این مبارزات چیزی شبیه به بررسی توانایی‌ها و ارتقای شما هستند؛ زیرا می‌توانند در اولین دویدن‌های شما بسیار سخت باشند، اما وقتی در Mirror of Night ارتقا دائمی دریافت می‌کنید، جایزه کسب کنید و ترکیب بهتری از موهبت‌ها و توانایی‌های سلاح را پیدا کنید، زمان آسان‌تری را سپری خواهید کرد.

شما باید الگوهای حمله آن‌ها را به‌دقت یاد بگیرید، بدانید چه زمانی باید درگیر شوید و چه زمانی باید عقب‌نشینی کنید، چرا که برخلاف اکثر دشمنان، آن‌ها به‌ندرت تحت‌تأثیر حملات شما قرار می‌گیرند. هرچه بیشتر در داستان فرار زاگرئوس از هادس پیش بروید، ممکن است متوجه شوید که رؤسای خاصی شروع به تغییر تاکتیک‌ها می‌کنند یا حتی با تغییرات جدید جایگزین می‌شوند!

بیشتر بخوانید: بازی MARVEL SNAP چگونه است؟

جمع‌‌بندی بازی هادس

ما در این مقاله سعی کردیم تا به طور کامل تمام جنبه‌های مختلف آموزش بازی Hades را پوشش دهیم. همچنین درباره چگونگی موفقیت در این بازی، راه رهایی از اتاق‌های مختلف و رسیدن به کوه المپوس صحبت کردیم. این بازی فوق‌العاده را می‌توان در پلتفرم‌های مختلف مانند مک‌بوک و آیفون و موارد دیگر اجرا کرد. شما میتوانید با مراجعه به سایت بازرگانی سیب، گوشی ایفون 15 پرومکس خود را به صورت اقساطی خریداری کنید.

سؤالات متداول

داستان بازی Hades چیست؟

در این بازی شما باید به زاگرئوس برای فرار از عالم اموات کمک کنید تا خود را به کوه المپوس و دیگر خدایان برساند.

آیا امکان دانلود بازی Hades برای آیفون وجود دارد؟

بله. نسخه‌ای از این بازی فوق‌العاده برای اجرا در آیفون وجود دارد.

آیا امکان دانلود بازی Hades برای مک‌بوک وجود دارد؟

بله. این بازی را می‌توان در پلتفرم‌های مختلف اجرا کرد.

منابع:

polygon.com

ign.com

مرضیه توکلی
مرضیه توکلی

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *