تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
باگ HomeKit موثر روی iOS

یک محقق امنیتی باگ HomeKit موثر روی iOS را فاش کرد

باگ جدیدی در iOS دیده می‌شود که گویا از هوم کیت ناشی شده است و یک محقق امنیتی آن را فاش کرده است. اپل هم مانند سایر محصولات خود، مشتاق بوده است که هوم کیت را تا حد امکان برای کاربران خود ایمن نگه دارد. در افشاگری جدیدی که ابتدای ماه ۲۰۲۲ میلادی منتشر شده است، به‌نظر می‌رسد که باگی در پلتفرم خانه هوشمند وجود دارد که می‌تواند برای کاربران مشکلاتی را ایجاد کند. به گفته این محقق امنیتی، اگر نام دستگاه هوم کیت را با رشته حروف طولانی انتخاب کنید، دستگاه‌های iOS و iPadOS هنگام لودینگ این نام غیر قابل استفاده می‌شوند. علاوه بر این، از آن‌جایی که نام در آی‌کلود ذخیره می‌شود، در تمامی دستگاه‌های iOS دیگر هم همان حساب را دارند، مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

چه دستگاه‌هایی تحت تاثیر قرار می‌گیرند؟

باگ HomeKit موثر روی iOS

این ایراد که doorLOCK نامیده شده است، تمامی نسخه‌های iOS از iOS 14.7 به بعد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر این، به‌روزرسانی iOS 15.0 یا 15.1 محدودیت طول کاراکتر یک برنامه را اعمال می‌کند و گویا نمی‌تواند روی این مشکل هوم کیت تاثیرگذار باشد. اگر این باگ در نسخه iOS بدون محدودیت ایجاد شود و داده‌های هوم کیت را به اشتراک گذارید، همه دستگاه‌هایی که داده‌ها را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارند، بدون در نظر گرفتن نسخه آن‌ها، تحت تاثیر این باگ قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید: اولین پرده های هوم کیت با قابلیت Thread-enabled برای سفارش آماده می‌شوند

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما اپل چه واکنشی نسبت به این باگ و گزارش آن خواهد داشت؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *