تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی برای خرید کار دشواری است چرا که هر دو محصول گوش نواز اپل دارای ویژگی های منحصربفردی هستند. ماه گذشته بود که اپل از هوم پاد مینی به‌عنوان اولین محصول جدید خود در سری محبوب هوم پاد رونمایی کرد. این محصول از یک یک طراحی کروی جدید همراه با تراشه S5 برخوردار بود. هوم پاد مینی از قیمت مناسب‌تر ۹۹ دلار برخوردار است و طراحی جمع‌وجورتری نسبت به هوم پاد پایه دارد. بدین ترتیب محصول جدید قابلیت دسترسی بیشتری برای کاربرد داشته و به‌صورت چندکاره در اختیار قرار می‌گیرد.

مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

هوم پاد اصلی نیز همچنان با قیمت ۲۹۹ دلار به فروش خود توسط اپل ادامه می‌دهد. این قیمتی بیش از ۳ برابر هوم پاد مینی است و این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که آیا هنوز هم باید هوم پاد اصلی به‌عنوان اولین گزینه‌ی خرید در نظر داشته باشیم یا خیر؟ در این مطلب به چنین موضوعی خواهیم پرداخت و بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توانید برای انتخاب یکی از این محصولات برای خرید تصمیم‌گیری کنید.

مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

ویژگی های مشترک هر دو هوم پاد

هوم پاد و هوم مینی دارای چندین ویژگی مشابه یکدیگر هستند که از بین آن‌ها می‌توانیم به ویژگی صوتی چندگانه و برنامه‌ی Siri اشاره کنیم. اپل مشخصات دیگری را به‌صورت مشابه در این محصول به‌کار برده است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • صوت چندگانه در اتاق
  • ظرفیت جفت‌سازی استریو
  • Siri و استفاده از نمایشگر رو به بالا
  • استفاده از پارچه‌ی رسانای صوتی
  • انتقال صوتی یکپارچه
  • هاب هوشمند
  • امکان استفاده از اعلان‌های Find My، Siri و Intercom
  • صدای Ambient و آلارم‌های مربوط به موزیک
  • ارائه شده در رنگ‌های سفید و خاکستری

تفاوت هوم پاد مینی و هوم پاد

اپل نشان داده است که هوم‌ پادهای عرضه شده دارای چندین ویژگی مهم مشابه هستند. حتی در چنین صورتی تفاوت معناداری بین این محصول مشاهده می‌شود که می‌تواند تفاوت قیمت ۲۰۰ دلاری را توجیح کند. از جمله‌ی آن‌ها می‌توانیم به طراحی، فناوری‌های صوتی و آگاهی سازی فضایی اشاره کرد.

هوم پاد اصلی از طراحی کپسوله و بزرگ‌تری برخوردار است و در برابر طراحی کروی و کامپکت هوم پاد مینی قرار می‌گیرد. هوم پاد از تراشه A8 استفاده می‌کند و هوم پاد مینی نیز به S5 مجهز شده است. هوم پاد از آرایه شش میکروفونه استفاده می‌کند و در برابر آرایه سه میکروفونه‌ی هوم پاد مینی قرار دارد.

طراحی جدی ترین بخش در مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

هوم پاد مینی از بلندی ۳.۳ اینچی استفاده می‌کند و بسیار کوچک‌تر از مدل اصلی هوم پاد است که ۷ اینچ ارتفاع دارد. هوم پاد مینی از طراحی کروی و جمع‌و‌جور استفاده می‌کند و هوم پاد اصلی طراحی بزرگ‌تری مانند کپسوله دارد. هوم پاد بزرگ‌تر از از هوم پاد مینی است و به‌همین واسطه اجزای داخلی بیشتری را برای تجربه صوتی بهتر در اختیار شما می‌گذارد.

هر دو دستگاه از مواد رسانای صوتی اپل استفاده می‌نکد و شکل موج Siri در هر دوی محصولات و در نمایشگر بالایی نمایش داده می‌شود. بدین ترتیب کنترل یکپارچه میزان صدا نیز در اختیار شما خواهد بود. هر دو هوم پاد از کابل برقی سیم‌دار نیز استفاده می‌کنند و هیچ‌کدام به‌صورت قابل حمل استفاده نمی‌شوند.

بیشتر بخوانید: 12 مزیت هوم پاد که شما را مجبور می کند یکی بخرید!

طراحی کروی و جمع‌وجور هوم پاد مینی حالت محرمانه‌تری به آن می‌بخشد و برای میزها و سطوحی که فضای محدودی دارند مناسب‌تر است. حتی می‌توانید از این ترکیب کوچک برای عدم شناسایی دستگاه خود نیز استفاده کنید. این در حالی است که هوم پاد بزرگ‌تر معمولا همراه با تلویزیون و مناطقی که فضای بیشتری دارند مناسب‌تر خواهد بود.

تکنولوژی صوتی

سخت‌افزار صوتی مهم‌ترین بخش از مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی است که بین هوم پاد اصلی و هوم پاد مینی مشاهده خواهید کرد. هوم پاد مینی از درایور تک‌دامنه کامل استفاده می‌کند و مجهز به آهن‌ربای نئودیمیمو یک جفت رادیاتور منفعل است که باس عمیق و فرکانس‌های واضح را امکان‌پذیر می‌کند. از سوی دیگر، هوم پاد دارای یک ووفر بزرگ با طراحی خاص اپل نیز است که برای بیس عمیق و تمیز کاربرد خواهد داشت. این مورد از یک آرایه سفارشی تشکیل دهنده‌ی پرتو ساخته شده است و صوتی خالص همراه با فرکانس بالا را برای شما فراهم می‌کند. هرکدام آمپلی فایر مخصوص خود و با امکان کنترل جهت را خواهد داشت.

هر دو دستگاه برای ارائه صوت با بم پایین و ایجاد یک تجربه صوتی ۳۶۰ درجه از سیستم موجی آکوستیک خاص اپل استفاده می‌کنند. چنین چیزی به کاربران امکان می‌دهد که هوم پاد را تقریبا در هر مکانی از اتاق خود قرار داده و صدای سازگار با محیط را بشنوند.

با این حال، در مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی اندازه‌ی بزرگ‌تر هوم پاد اصلی به آن‌ها این امکان را می‌دهد که یک تجربه صوتی گسترده‌تر را داشته باشند. هوم پاد اصلی در برابر هوم پاد مینی صدای غنی و کامل‌تری را به شما ارائه می‌کند. هوم پاد مینی هنوز هم صدای تمیز و کاربردی دارد، اما شکی نیست که اندازه و سخت‌افزار صوتی اضافه شده در نسخه‌ی بزرگ‌تر هوم پاد اصلی، به‌طور قابل توجهی آن را تحت‌الشعاق قرار می‌دهد.

مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

میکروفون

هوم پاد مینی از یک آرایه سه میکروفونه برای گوش دادن به Heu Siri استفاده می‌کند و چهارمین میکروفون نیز در داخل محصول به جدا کردن صدای خارج شده از اسپیکر کمک می‌کند تا تشخیص صدا هنگام پخش موسیقی ساده‌تر باشد. هوم پاد اصلی نیز به‌همین دلیل از یک آرایه متشکل از چهار میکروفون استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با نحوه ی عملکرد هوم پاد

این میکروفون‌ها به لغو حالت echo کمک شایانی می‌کنند و به سیری این امکان را می‌دهد که صدای کاربر را در نزدیکی دستگاه بهتر متوجه شده و حتی اگر کاربر در فضای دورتری در اتاق قرار داشته باشد، صدا را تشخیص می‌دهد. حتی هنگام پخش موسیقی با صدای بلند نیز این کیفیت حفظ خواهد شد. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا میکروفون‌های اضافه شده روی هوم پاد اصلی برای مقابله با صدای بلندتر و بزرگ‌تر آن هستند یا کاربرد دیگری دارند. در حالی که هوم پاد مینی به‌دلیل اندازه‌ی کوچک‌تر، به‌سادگی نیازی به آرایه شش میکروفونه نیازی ندارد. در این مورد هم مشخص نیست که تفاوت میان این دو مدل، به ایزوله‌سازی صدا صوت در این دستگا‌ه‌ها ارتباط پیدا می‌کند یا خیر.

جمع‌بندی

بدین ترتیب دانستیم که هوم پاد اصلی با داشتن هزینه‌ی ۲۰۰ دلاری بیشتر، محصول بهتری نسبت به هوم پاد مینی است، اما در حین حال کاربرانی هم خواهند بود که کامپکت بودن و اندازه‌ی جمع‌وجور آن را نسبت به استفاده‌ی خود ترجیح می‌دهند. از نظر صوتی می‌توان هوم پاد اصلی را درخشان‌تر توصیف کرد و به‌دلیل اندازه و فضای بیشتر، قطعات صوتی بهتری را در جعبه‌ی خود قرار داده است.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال