تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تمیز کردن اسپیکر آیفون

چطور اسپیکرهای آیفون را تمیز کنیم؟

شاید از این گفته خوش‌تان نیاید، اما آیفون یکی از کثیف‌ترین چیزهایی است که شما آن را خود حمل می‌کنید. درواقع بیشتر گوشی‌های هوشمند باکتری‌های بیشتری نسبت به صندلی توالت در حالت متوسط خود دارند. بنابراین در صورت امکان، باید دستان خود را بعد از هر بار ارسال پیام و قبل از شستن غذا بشویید. این امر در روزهای کرونایی بسیار حساس‌تر از گذشته است و همواره باید نسبت به ضدعفونی دست‌های خود بعد از کار با گوشی اقدام کنید.

شما نمی‌توانید میلیون‌ها میکروارگانیسم موجود روی گوشی همراه خودتان را مشاهده کنید، اما احتمالا چربی‌هایی که اسپیکر آیفون را مسدود می‌کنند، خواهید دید و کیفیت صدای تولید شده در گوشی همراه نیز به همین واسطه کاهش پیدا می‌کند. تمیز کردن دوره‌ای اسپیکرهای آیفون، حتی اگر کیفیت صدای گوشی کاهش پیدا نکرده است، ایده‌ی بسیار خوبی است. چرا که هر نوع گرد و غبار، غذا، سلول‌های پوستی یا سایر مواردی که می‌تواند به سوراخ‌های اسپیکر در قسمت پایین گوشی نفوذ کند را پاکیزه می‌کند. در قسمت جلویی گوشی نیز همین اقلام می‌توانند در اسپیکری که با آن صدای مخاطب خود را می‌شنوید، گیر کنند و بدین ترتیب در تماس‌های تلفنی نمی‌توانید به درستی صدای مخاطب خود را بشنوید.

فقط به‌خاطر داشته باشید که اگر گوشی آیفون‌تان با مشکلات صوتی روبرو شده است، احتمالا دلیل آن می‌تواند نرم‌افزاری باشد و ارتباط چندانی به سخت افزار گوشی شما نخواهد داشت. در حین بروز چنین مشکلی، یک‌بار خاموش و روشن کردن دستگاه می‌تواند به‌صورت این مشکل را برطرف سازد.

توجه داشته باشید که هنگام تمیز کردن هر قسمت از آیفون، هرگز نباید از مایعات یا هوای فشرده استفاده کنید. مخصوصا چنین چیزی برای مدل‌های قدیمی‌تر از آیفون ۷ که در برابر آب مقاوم نیستند و جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری در آن‌ها به کار رفته است، عملا گوشی خود را خراب خواهید کرد و راهی برای برگشت وجود نخواهد داشت.

استفاده از یک برس نرم

تمیز کردن اسپیکر آیفون

بهترین راه برای از بین بردن ذرات آلودگی و گرد و غبار از اسپیکر جلوی آیفون، استفاده از برسی با موهای نرم است و در حالت ایده آل هم می‌توانید از یک برس کوچک استفاده کنید. برای کنترل بهتر، در نظر داشته باشید که موهای برس باید تا طول نیم اینچ کوتاه شوند.

به آرامی اسپیکر را از پایین به بالا برس بزنید. چندین بار این کار را در طول اسپیکر تکرار کرده و از سمت نازک و بلند آن این حرکت را تکرار کنید. قلم مو را در امتداد محور اسپیکر نکشید. همچنین می‌توانید موهای نرم برس را در سورا‌خ‌های اسپیکر که در پایین گوشی است، قرار دهید.

استفاده از خلال دندان

اگر در سوراخ‌های اسپیکر واقع در قسمت پایین آیفون شما تکه‌های ریزی قرار دارد، می‌توانید از نوک تیز یک خلال دندان چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید تا آن‌ها را بیرون بکشید. نوک خلال دندان را با کمترین فشار وارد کنید، سپس خلال دندان را به آرامی کج کنید تا ماده‌ی کثیف بیرون بیاید. تمام نیروی شما باید به سمت پهلو و سپس به سمت بالا هدایت شود. این کار را در سمت پایین تلفن انجام ندهید.

استفاده از نوار نقاشی

با استفاده از نوار نقاشی هیچ‌گونه پسماندی روی تلفن شما باقی نخواهد ماند. از لکه‌های کوچک آن می‌توانید برای بلندکردن آلودگی در اسپیکر جلوی تلفن استفاده کنید. برای بلند کردن گردن و غبار و آلودگی از سوراخ‌های اسپیکر می‌توانید از نوار نقاشی در پایین گوشی نیز استفاده کنید و نقطه‌های کثیفی را یکجا از گوشی خارج کنید.

جمع‌بندی

بدین ترتیب هنگام تمیز کردن اسپیکر گوشی آیفون باید نهایت دقت را در تمیزکاری داشته باشید و از مواد نرم و برس برای این منظور استفاده کنید. زدن الکل و آب همواره برای گوشی خطرناک است و بهتر است که این ریسک را نپذیرید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *