تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
مشکل آپگرید آی کلود در ایران

مشکل آپگرید آی کلود در ایران

کاربران محصولات اپل و به‌طور خاص آیفون، برای برخورداری از خدمات این شرکت و اتصال به سرویس‌هایی همچون iCloud که نقش زیادی در پشتیبان گیری از اطلاعات دارد، باید از اپل ایدی وریفای شده استفاده کنند. حال طی نسخه‌ی جدیدی که اپل برای سیستم‌عامل خود منتشر کرده است، آپگرید آی کلود برای کاربران ایرانی می‌تواند مشکل آفرین باشد. شما در گذشته می‌توانستیم از شماره‌ی مجازی در این زمینه استفاده کنیم، اما این روش دیگر کاربردی نیست. برای رهایی از این مشکل، می‌توانید راهکار ساده‌ای که در ادامه آن را برای شما تشریح خواهیم کرد، در نظر بگیرید.

سرویس‌های اپل

می‌دانیم که اپل سرویس‌های جالب بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. سرویس‌هایی مانند آیتونز و اپل استور برای دانلود برنامه و بازی روی این پلتفرم لازم و ضروری است. iCloud نام سرویس دیگری است که می‌توان برای ردیابی گوشی از آن کمک گرفت. البته اصلی‌ترین کاربرد این سرویس، در تهیه نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعات گوشی است که هنگام تعویض یا خرید گوشی جدید آیفون بسیار کاربردی است. فیس تایم سرویس دیگری است که برقراری تماس تصویری با دیگر کاربرانی که از پلتفرم اپل استفاده می‌کنند را ممکن می‌کند. از دیگر سرویس‌ها می‌توانیم به iMessage اشاره کنیم که ارسال پیام به دیگر دستگاه‌های اپل، البته به‌صورت رایگان را ممکن می‌سازد. همه‌ی این موارد و سرویس‌های دیگر نیاز به تنظیم اپل آی دی دارد.

روش صحیح وارد کردن Apple ID در آیفون یا آیپد

مشکل آپگرید آی کلود در ایران

هنگام استفاده از هرکدام از سرویس‌های اپل، مانند آیکلاد، نباید اپل آی دی خود را به دلیل مشکل آپگرید آیکلود در ایران ارتقا یا همان آپگرید کنید. برای این منظور، ابتدا وارد Setting شده و سپس روی گزینه‌ی Sign in to Your iPhone کلیک کنید. در این بخش اطلاعات اپل ایدی خود را وارد کرده و سپس روی Sign in کلیک کنید. حال احتمالا با صفحه‌ای به‌نام Apple ID Security روبرو خواهید شد. در این بخش هیچ‌کدام از کاربران ایرانی نباید روی Continue کلیک کنند، چرا که برای آن، باید یک شماره موبایل برای احراز هویت دو مرحله‌ای وارد کنید. کاربران ایرانی به‌دلیل تحریم نمی‌توانند از شماره‌های داخل کشور برای این منظور استفاده کنند و همان‌طور که گفتیم، شماره مجازی نیز دیگر کاربرد خود را از دست داده است. بدین ترتیب شما دیگر به‌هیچ عنوان نمی‌تواند آن را فعال کنید. در ادامه روی Other Options کلیک کرده و سپس گزینه‌ی Dont Upgrade را انتخاب کنید. در مراحل بعد نیز دستورالعمل‌ها را تائید کرده و سپس گزینه‌ی Agree را کلیک کنید.

جمع‌بندی

بدین ترتیب دانستیم که نسخه‌ی جدید iOS 14 مشکلاتی را برای کاربران ایرانی در زمینه استفاده از شماره مجازی برای احراز هویت دو مرحله‌ای ایجاد کرده است. دیگر همانند گذشته نمی‌توان از این ترفند استفاده کرده و شما نباید آپگرید سرویسی مانند آیکلود را به این شیوه انجام دهید. بهتر است که کمی باهوش عمل کرده و هنگام مشاهده‌ی پیغامی مبنی بر آپگرید آی کلود، همواره آن را رد کنید. مشخص نیست که آینده چه‌طور رقم خواهد کرد و کاربران ایرانی از چه ترفندهای دیگری می‌توانند در این زمینه استفاده کنند. اپل آیدی خود را هنگام تعریف روی سرویس‌های اپل، با احتیاط ثبت کنید و از وارد کردن شماره مجازی خودداری کنید. دلیل این امر این است که اپل در صورت انجام این کار، اپل ایدی شما را بن خواهد کرد و دیگر نمی‌توانید وارد هیچ کدام از سرویس‌های مذکور شوید.

این تغییرات در نسخه‌ی جدید صورت گرفته است و شما بعد از ارتقا به این نسخه، باید این موارد را بیاد داشته باشید. این اشتباهات مخصوصا زمانی رخ می‌دهند که گوشی آیفون جدیدی خریداری کرده‌اید و قصد دارید که از سرویس iCloud برای بازیابی اطلاعات پشتیبان گیری شده استفاده کنید. در این هنگام ارتقا این برنامه می‌تواند نیاز به تایید احراز هویت دومرحله‌ای را برای شما فعال کند که البته با رعایت نکات بالا، می‌توانید گزینه‌های مناسب را انتخاب کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *