تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
افزایش سرعت دانلود آیفون

افزایش سرعت دانلود در آیفون و آیپد

همه کسانی که با مرورگر کار کرده‌اند، می‌دانند که کش چه تعریفی داشته و چه کاربرد مهمی در افزایش سرعت مرور و دانلود دارد. جالب است بدانید که در دستگاه‌هایی مانند آیفون، آیپد و کامپیوتر مک نیز چنین کاربردی تعریف شده است و می‌توانید از آن برای افزایش سرعت دانلود چنین دستگاه‌هایی استفاده کنید. گاهی اوقات، آیفون و آیپد فایل‌هایی را مدام دانلود می‌کنند که کاربر لزوما نیازی به آن‌ها ندارد و می‌توانیم از این بین به آپدیت‌ها و فایل‌های مربوط به iCloud اشاره کنیم.

راه حل ساده‌ای وجود دارد که شما می‌توانید این فایل‌ها را تنها یک بار دانلود کرده و روی همه دستگاه‌ها از آن استفاده کنید. این کارها کمک می‌کند که مصرف اینترنت شما کاهش پیدا کرده و به دلیل مصرف کم دیتا، بتوانید سرعت دانلودهای شخصی خود را نیز ارتقا دهید. شما می‌توانید از حافظه کش به‌صورت مشترک برای تمام سیستم‌ عامل‌های اپل استفاده کنید. در واقع اگر بتوانید آیفون و آیپد خود را به یک اکانت متصل کنید، تنها یک بار نیاز به دانلود چنین فایل‌هایی خواهید داشت و می‌توانید مدیریت بهترین روی چنین دستگاه‌هایی داشته باشید. این قابلیت برای اولین بار از طریق مک او اس های سیرا در اختیار کاربران قرار گرفت و هم اکنون شما نیز می‌توانید از آن استفاده کنید. بنابراین اگر سرعت اینترنت پایینی داشته یا مصرف اینترنت شما بالا است، می‌توانید در ادامه با ما همراه بوده و مشکل خود را برطرف سازید.

فعالسازی حافظه کش در مک

افزایش سرعت دانلود آیفون

از طریق اترنت، کامپیوتر دسکتاپ خود را به اینترنت متصل کنید. از این کامپیوتر برای ذخیره سازی فایل‌های کش استفاده خواهد شد و بنابراین، حتما باید از نوع دسکتاپ باشد. برای این کار توصیه می‌کنیم که از اتصال وای فای استفاده نکنید، چرا که سرعت آن پایین‌تری از اتصال سیمی است و اپل نیز آن را توصیه نکرده است. در ادامه به قسمت System Preferences رفته و روی گزینه sharing کلیک کنید.

در سمت چپ، صفحه ای باز می‌شود که حاوی گزینه‌ای به نام Content Catching است. تیک آن را برداشته و سپس مراحل بعدی را دنبال کنید. با کلیک روی گزینه Options می‌توانید حافظه کش خود را محدود کرده و به تنظیمات دیگری هم در این بخش دسترسی داشته باشید. این گزینه دقیقا در سمت راست و پایین صفحه قرار دارد و می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

این صفحه اطلاعات جامعی از میزان حافظه کش و بزرگی آن را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید آن را غیرفعال کرده و تیک Content Catching آن را بردارید.

افزایش سرعت دانلود آیفون

اهمیت حافظه کش

حافظه کش اهمیت بالایی در تمامی سیستم‌ها دارد و اطلاعات مهمی در آن ذخیره سازی می‌شود. در واقع سیستم این اطلاعات را برای دسترسی آسان‌تر کنار خود نگه داشته و نیاز به دانلود یا دسترسی هر باره به هارد دیسک را کمتر می‌کند. هنگامی که از آیتونز خرید کرده یا به محتوای دانلود شده خود دسترسی پیدا می‌کنید، حافظه کش وظیفه نگهداری اطلاعات آن‌ها را برعهده می‌گیرید.

اپ‌های نصب شده روی گوشی آیفون همراه با اطلاعات آپدیت آن‌ها نیز در این حافظه ذخیره شده و حتی می‌توانید به روزرسانی‌های تلویزیون اپل را نیز در آن داشته باشید. هر خریدی که از سیستم‌های اپل انجام می‌دهید، در این حافظه ذخیره سازی شده و بنابراین با مدیریت هرچه بهتر آن می‌توانید سرعت دانلود خود را افزایش دهید.

جمع‌بندی

بدین ترتیب شما می‌توانید با همین کار ساده، سرعت دانلود خود را در آیفون و آیپد تحت تاثیر قرار دهید. همین نکات ساده کاربردی هستند و می‌توانید مدیریت بهتری داده‌های اضافی دانلود شده خود داشته باشید. حافظه کش مصرف داده شما را کاهش داده و هرچه بهتر می‌توانید دانلودهای غیرضروری خود را کاهش دهید. نتیجه کار مشخص بوده و پهنای باند لازم برای دانلودهای کاربر آزادسازی خواهد شد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *