تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
نصب برنامه آیفون و آیپد روی مک

چطور اپ های آیفون و آیپد را روی مک های جدید نصب کنیم

اپل سیلیکون مک با پردازنده M1 می‌تواند برنامه‌های ساخته شده برای آیفون و آیپد را به‌صورت بومی اجرا کند. شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را پیدا کرده و آن‌چه که می‌خواهید دانلود کنید. محدودیت‌هایی هم در این زمینه وجود دارد که بهتر است به آن‌ها توجه کنید.

اپل اولین مک‌های دارای اپل سیلیکون را برای مشتریان خود منتشر کرده است که می‌توانند برنامه‌های ساخته شده برای هر یک سه سیستم‌عامل اصلی اپل را اجرا کنند. هر برنامه با توجه به برخی از محدودیت‌های اعمال شده توسط سیستم کار خواهد کرد، اما باید تقریبا اجرای یکسانی در آیفون یا آیپد داشته باشد.

مک فروشگاه اپ خاص خود را دارد که با فروشگاه‌های اپ موجود در iOS و iPadOS کار می‌کند. برنامه‌های ارسالی به اپ استور مک باید توسط اپل بررسی شوند و در قوانین و دستورالعمل‌های خاصی برای ایمنی و حریم خصوصی قرار می‌گیرند. افزودن برنامه‌های آیفون و آیپد به اپ استور مک، کاتالوگ نرم‌افزاری آن را گسترده‌تر خواهد داد.

جستجوی برنامه‌ها

نصب برنامه آیفون و آیپد روی مک

  • اپ استور مک را باز کنید.
  • روی نوار جستجو در گوشه بالای سمت راست کلیک کنید.
  • برنامه‌ای مانند Office را جستجو کنید.
  • نتایج به‌طور پیش فرض در لیست برنامه‌های مک قرار نمی‌گیرند.
  • برای دیدن نتایج در این گروه، روی iPhone and iPad apps کلیک کنید.

برنامه‌هایی که برای نتایج جستجو ظاهر می‌شوند، بسته به آن‌چه توسعه دهنده ارائه می‌دهد، متفاوت خواهند بود. برخی از توسعه دهندگان، از جمله گوگل، فیس بوک و کینگ ترجیح می‌دهند که برنامه‌های خود را روی مک ارائه دهند.

برخی از توسعه دهندگان برنامه‌های مختلفی را با قیمت‌های مختلف در هر پلتفرم ارائه می‌دهند. از این بین می‌توانیم به AirMail یا Microsoft اشاره کنیم. وقتی که چنین چیزی درست باشد، اپ استور مک فقط نتایج را برای برنامه‌های مک نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال، Microsoft Word در تمام سیستم‌عامل‌های اپل در دسترس است، اما توسعه دهنده نسخه‌ی مخصوص مک را نیز ارائه می‌دهد. مشخص نیست که آیا این نتایج جستجو، مربوط به عملکرد خودکار اپ استور است یا توسعه دهندگان دارای برنامه‌های خاصی هستند که از اشتراک برنامه‌های آیپد خود در مک انصراف می‌دهند.

برنامه‌های آیپد که روی مک‌های مجهز به M1 اجرا می‌شوند

هنگامی که یک برنامه مبتنی بر آیپد را دانلود کردید، متوجه می‌شوید که در پنجره‌ی کوچک‌تری همراه با کنترل‌های اصلی مک اجرا می‌شود. همان‌طور که انتظار می‌رود، می‌توانید آیتم‌ها را با موس جابه‌جا کرده و برخی از رویدادها را نیز حذف کنید. اما همه‌ی این کارها را باید در این سیستم انجام دهید. قبل از اینکه برنامه‌ی خود مک را بتوانید اجرا کنید، توسعه دهندگان باید برنامه‌های خود را برای تعاملات مبتنی بر ماوس و کیبرد بهینه‌سازی کنند.

برنامه‌های آیپد دارای همان دکمه‌های به شکل چراغ راهنمایی هستند که در پنجره‌ای با کنترل‌های مشابه برنامه‌های مک مشاهده می‌کنید. می‌توانید را به پایین داک فرستاده و آن‌ها را به حالت تمام صفحه درآورید یا اینکه از یک فضای تقسیم صفحه در این بخش استفاده کنید.

اندازه پنجره‌های برنامه آیپد را می‌توانید در اندازه‌های مختلف تغییر دهید، اما به اندازه پنجره‌های برنامه مک کوچک نخواهند بود.

برنامه‌های آیفون که روی مک‌های مجهز به M1 اجرا می‌شوند

شما می‌توانید برنامه‌های آیفون را نیز اجرا کنید، اما فقط در صورتی خواهد بود که برنامه‌ی موردنظر، نسخه‌ی آیپد نداشته باشد. برنامه‌های آیفون مانند پنجره‌ی کوچکی مانند یک برنامه ابزار هستند که دارای قابلیت‌های محدودی هستند. برنامه‌های آیفون را نمی‌توانید تغییر اندازه دهید و به حالت تمام صفحه یا تقسیم صفحه نیز نمی‌روند. دکمه‌های چراغ راهنمایی به جز به حداقل رساندن یا بستن برنامه، کاری انجام نخواهند داد. بدین ترتیب شما کار آسانی برای نصب برنامه‌های آیفون و آیپد روی مک خود دارید و سیستم‌عامل جدید، امکانات زیادی از این نظر در اختیار شما قرار می‌دهد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *