تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
دیکشنری برای آیفون

معرفی اپلیکیشن دیکشنری برای آیفون

همان‌طور که بسیاری از عکاسان معتقد هستند بهترین دوربین برای عکاسی، دوربینی است که همیشه با شما باشد، ما نیز معتقد هستیم که بهترین فرهنگ لغت، آن است که بیشترین دسترسی را به آن داشته باشیم. حال این فرهنگ لغت می‌تواند روی گوشی همراه بوده یا روی تبلت و رایانه شخصی باشد.

دیکشنری کاربردهای مختلفی دارد و می‌توان از آن‌ها برای یافتن هجای کلمات، مترادف، مرور معانی یا موارد دیگر استفاده کرد. یک دیکشنری می‌تواند به‌طور اساسی روی گوشی‌های هوشمند یا تبلت مورد استفاده قرار گیرد و برای مقاصد دانشگاهی یا غیر دانشگاهی اهمیت دارد. در این پست ما قصد داریم که نمونه‌ای از دیکشنری‌های مناسب را برای آیفون، آیپد و مک بررسی کنیم.

لیست اپلیکیشن دیکشنری برای آیفون:

  1. Look Up
  2. Dictionary.com
  3. Merriam-Webster Dictionary
  4. Google Search

بهترین اپلیکیشن دیکشنری برای آیفون

برنامه Look Up

اپل همانند مک، یک برنامه دیکشنری اختصاصی برای iOS در نظر نگرفته است، اما با استفاده از Look Up می‌توانید به دیکشنری داخلی گوشی دسترسی داشته باشید. این برنامه به‌صورت پیش فرض، دیکشنری آکسفورد آمریکایی را در خود دارد و هنگام کار، می‌توانید از منوهای آن برای دسترسی کامل استفاده کنید. برای جستجوی تعاریف مختلف در این دیکشنریِ می‌توانید روی یک کلمه کلیک کرده و سپس Look Up را انتخاب کنید. کافی است که روی فلش سمت راست کلیک کرده و از طریق منو، عبارت Edit را انتخاب کنید تا املای درست کلمات را نیز با توجه به همین مورد تغییر دهید. در آخر می‌توانید روی کارت مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات بیشتری در مورد کلمه کسب کنید.

برنامه Dictionary.com

دیکشنری برای آیفون

Dictrionary.com یک برنامه رایگان و حرفه‌ای است که ویژگی‌های جدیدی برای آن عرضه شده است. این برنامه طراحی کاملی دارد و می‌توانید از امکانات جذاب آن استفاده کنید. اگر پستی را برای وبلاگ خود تهیه می‌کنید و می‌خواهید با تعاریف مختلف آشنا شوید، می‌توانید به سادگی به این دیکشنری دسترسی پیدا کرده و اصلاحات گسترده‌ای روی متن خود داشته باشید. این برنامه بسیار قدرتمند است و امکان بیشتری از Look Up در اختیار شما قرار می‌دهد.

برنامه Merriam-Webster Dictionary

دیکشنری Merriam-Webster Dictionary یک برنامه رایگان است که علاقه‌مندان می‌توانند نسخه‌ی پرمیوم و پولی ان را نیز تهیه کنند. برنامه دارای ویژگی‌های غنی بوده و طراحی جدیدی در نسخه‌ی جدید خود داشته است. امکانات و ابزارهای این برنامه را می‌توانید با خریدهای درون برنامه‌ای بیشتر کرده و از قابلیت‌های آن بهره ببرید. از جمله ویژگی‌های خوب آن می‌توانیم به تلفظ صوتی، ارائه مخفف‌ها و اختصارات، ارائه جملات مثال، تعاریف سریع، تاریخچه جستجو و دسترسی آفلاین به برنامه اشاره کرد.

برنامه Google Search

علیرغم اینکه گوگل از نظر فنی یک دیکشنری نیست، اما بسیار مفید خواهد بود که از آن برای تلفظ سریع هجاها و تعاریف استفاده کنید. هنگامی که در این وب سایت عبارتی را جستجو می‌کنید، می‌توانید اطلاعات زیادی را در مورد تلفظ و معانی آن دریافت کنید و بسیار بهتر از هر دیکشنری دیگری می‌تواند برای شما کاربرد داشته باشد. سرعت آن بالا است و حتی با سیستم‌عامل مک نیز به سادگی می‌توانید از ان استفاده کنید. از این برنامه برای اصلاح غلط‌های املایی خود نیز می‌توانید استفاده کرده و از گوگل برای آن کمک بگیرید.

سیستم سرچ گوگل تعاریف لغات را با توجه به نسخه‌های مختلف آن نیز ارائه داده و می‌توانید دسترسی جامع به نتایج دیگر و مشابه آن نیز داشته باشید.

جمع‌بندی

در نهایت باید گفت که شما برای یافتن بهترین برنامه‌های دیکشنری برای آیفون خود، می‌توانید از ابزارهای اساسی و پولی استفاده کرده یا از راه ساده‌تری به نام گوگل استفاده کنید. این ابزارها برای وبلاگ‌نویسی و کارهای دانشگاهی بسیار مناسب هستند و در همه چیز کمک و یاور شما خواهند بود. شما می‌توانید بهره‌وری کامل را در یافتن معانی و دیگر اطلاعات کلمات پیدا کرده و هجاها را نیز به درستی متوجه شوید. نسخه‌ی پرمیوم هرکدام از این برنامه‌ها وجود دارند و می‌توانید برای حمایت و استفاده از امکانات کامل، آن‌ها را خریداری کنید. فراموش نکنید که این دیکشنری‌ها ارزان هستند و یقینا ارزش سرمایه گذاری را دارند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *