تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
اسپم در تقویم آیفون

ساده ترین روش حذف اسپم تقویم آیفون و آیپد

می‌دانیم که استفاده از تقویم، راهی عالی برای برنامه‌ریزی و پیگیری کلیه کارهایی است که باید آن‌ها را انجام دهیم. به‌عنوان یک بزرگسال، استفاده از تقویم تقریبا ضروری است، مخصوصا مواقعی که بخواهید در یک جلسه شرکت کرده و در سمینارها حضور بموقعی داشته باشید. هر انسانی در زندگی مشغله‌های فکری زیادی دارد و به یک ابزار کامل برای یادآوری اتفاقات و عدم فراموشی نیاز دارد.

متاسفانه اسپم‌ها هر لحظه در تقویم می‌توانند برای‌مان مزاحمت ایجاد کنند. با خواندن این مقاله، ما متوجه می‌شویم که شما نیز یکی از قربانی‌های اسپم تقویم‌ها در آیفون و آیپد هستید. این روند می‌تواند دردسر زیادی را ایجاد کند، بنابراین ما تلاش می‌کنیم که شیوه‌های رهایی از این مشکل را به‌صورت کامل بررسی کنیم.

روش‌هایی که در ادامه مطرح خواهیم کرد، به شما کمک می‌کنند تا از بروز این مشکلات در دستگاه خود جلوگیری کرده و اسپم‌ها را به‌طور کامل حذف کنید. نحوه‌ی حذف اسپم از تقویم در آیفون و آیپد را می‌توانید دنبال کنید.

4 راه ساده برای حذف اسپم تقویم آیفون و آیپد

اگر هنوز هیچ رویداد اسپمی را رد نکرده‌اید، هیچگاه روی آن اسپم کلیک نکنید. هر نوع پاسخی به فرستنده‌ی شخصی که اسپم را ارسال می‌کند، به وی اطلاع خواهد داد که ایمیل شما فعال شده است. چنین روندی باعث می‌شود که حتی اگر همه‌ی اسپم‌های خود را رد کنید، رویدادها و اسپم‌های بیشتری به شما ارسال شود.

خوشبختانه چند روش وجود دارد که شما می‌توانید این اسپم‌های ناخواسته را از تقیوم خود حذف کنید. اسپم‌هایی که می‌توانند به‌صورت رویداد جدید در تقویم شما ذخیره شده و مدام نمایش داده شوند. این مراحل را در ادامه دنبال کنید.

از طرف دیگر، اگر قبلا با یک رویداد اسپم لینک شده‌اید، نگران نباشید؛ چرا که هنوز روشی وجود دارد که شما می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

1. حساب‌های Rogue Calendar را حذف کنید

یک احتمال بسیار بزرگ وجود دارد که ممکن است شما ناآگاهانه در یک حساب مخرب تقویم مشترک شوید. این یک اتفاق معمول است و ممکن است که برای هر کسی رخ دهد. خوشبختانه اصلاحات مربوط به این موارد، نسبتا ساده خواهد بود.

در این روش ما از اشتراک تقویمی که این رویدادهای اسپم را برای شما ارسال می‌کند، انصراف داده و اشتراک را غیرفعال می‌کنیم. با این کار، همه‌ی رویدادهایی که برای شما ارسال شده است، حذف می‌شود و از ارسال دعوت‌های جدید در آیفون یا آیپد شما نیز جلوگیری صورت می‌گیرد. در ادامه نحوه‌ی حذف این حساب‌های متقلب را مرور می‌کنیم:

  • ابتدا برنامه‌ی تنظیمات خود را در آیفون یا آیپد باز کرده و تقویم را پیدا کنید.
  • سپس روی گزینه‌ی Accounts کلیک کنید و ادامه‌ی مراحل را دنبال کنید.
  • از این بخش به پایین اسکرول کرده و Subscribed Calendars را پیدا کنید.

اکنون، می‌توانید یک حساب تقویم را که به آن آشنایی ندارید پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا جزئیاتی به نمایش درآیند. در آخر، در پایین‌ترین قسمت این صفحه، روی Delete Account کلیک کنید تا آن حساب از اشتراک‌های شما حذف شود. در نهایت باید تصمیمات خود را با فشردن دکمه‌ی Confirm تایید کنید.

با این کار، شما دیگر قربانی اسپم‌های ناخواسته از ایمیل‌ها نخواهید شد. علاوه بر این، می‌توانید برنامه‌ی تقویم خود را دوباره جستجو کرده و ببینید که رویدادها هنوز وجود دارند یا خیر. چنین کاری اسپم‌های رویدادها را نیز از تقویم آیفون و آیپد شما پاک می‌کند.

2. دوری از دعوت نامه‌های اسپم

اسپم در تقویم آیفون

اگر هنوز با رویدادهای اسپم ارتباط برقرار نکرده‌اید، روشی وجود دارد که شما می‌توانید همه‌ی این دعوت نامه‌ها را بدون اطلاع دادن به فرستنده، پاک کنید. انجام این کار قبل از هر کار دیگری به این معنی است که شما دیگر لازم نخواهد بود که مانند روش بالا، اشتراک خود را لغو کنید.

متاسفانه، هیچ روش اتوماتیک واقعی برای انجام این کار وجود ندارد، بنابراین کل این مراحل می‌تواند بسیار وقت گیر باشد. نتیجه‌ی نهایی انجام این کار، حذف و جلوگیری از اشتراک اسپم آزاردهنده‌ای است که می‌تواند وقت شما را تلف کند. در این نحوه‌ی جلوگیری از دریافت دعوت نامه‌های اسپم را بررسی خواهیم کرد:

  • جلو رفته و برنامه‌ی Calendar را در آیفون و آیپد خود باز کنید تا بتوانید به تب Calendars در قسمت پایین صفحه برسید.
  • از گوشه‌ی بالای سمت چپ دستگاه خود، روی دکمه‌ی Edit کلیک کنید و سپس Add Calendar را انتخاب کنید. تقویم اسپم را نام‌گذاری کرده و رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس روی Done کلیک کنید.
  • هم‌اکنون، به صفحه‌ی اصلی برنامه تقویم خود برگردید و به Inbox در گوشه پایین سمت راست صفحه بروید. دعوت نامه‌های اسپم باید در این بخش قابل مشاهده باشند.
  • روی دعوت نامه‌ی اسپم کلیک کنید، اما به دعوت پاسخ ندهید. کافی است که روی دکمه‌ی Calendar کلیک کنید تا رابط کاربری خود را به تقویم تغییر دهید و سپس دعوت نامه را به تقویم اسپمی که ایجاد کرده‌اید، منتقل کنید. این مرحله برای تمام دعوت نامه‌هایی که دریافت کرده‌اید، یکسان است و می‌توانید تکرار کنید.
  • در نهایت، هنگامی که همه‌ی دعوت نامه‌های اسپم خود را به تقویم اسپم منتقل کردید، به فهرست ویرایش تقویم برگردید. از اینجا به دنبال تقویم اسپمی بگردید که ایجاد کرده‌اید و حال به سادگی آن را از تقویم خود پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که گزینه‌ی Delete and Don’t Notify را انتخاب کرده باشید تا بدین صورت، به خود اسپمرها اطلاع داده نشود.

اگرچه به نظر می‌رسد که این روند کاملا دقیق است، اما اسپم‌ها هرگز دعوت نامه‌های اسپم را به ایمیل‌های غیرفعال ارسال نمی‌کنند. با حذف دعوت نامه بدون اطلاع دادن به شخصی که آن ارسال کرده است، شما آن‌ها را گمراه می‌کنید و فکر خواهند کرد که شما دیگر از این ایمیل استفاده نمی‌کنید.

3. ساده ترین روش حذف اسپم تقویم آیفون با ارجاع به ایمیل

برای اینکار بایستی از دستکاپ به سایت آیکلود مراجعه کنید، بعد از وارد شدن به سایت می توانید در بخش تنظیمات > Advance  ایمیل خود را وارد کنید. به این ترتیب هر نوع دعوتنامه ای که برایتان ارسال شود به این آدرس ایمیل خواهد رفت، چه اسپم و چه غیر اسپم.

4. آخرین راه برای حذف برنامه ی تقویم را به کلی غیرفعال کنید

با وارد شدن به بخش تنظیمات آی کلود می توانید به بخش غیرفعال کردن اپلیکیشن ها برسید و اپ تقویم را بیابید. از این پس تقویم شما غیرفعال خواهد بود و هیچگونه پیامی را نیز به شما نشان خواهد داد.

جمع‌بندی

بدین ترتیب به سادگی می‌توانید استفاده‌ی بهتر و بدون دردسری از تقویم خود داشته باشید و اسپم‌های خود را پاک کرده و دیگر آن‌ها را مشاهده نکنید. تقویم ابزار بسیار حساس و مناسبی برای ثبت رویداد و یادآوری‌های مختلف است که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. بنابراین وجود اسپم در آن هیچگاه نمی‌تواند خوشایند باشد و بسیاری از کاربرها به آن حساس هستند. بنابراین با چند دقیقه وقت گذاشتن، می‌توانید آن‌ها را پاک کرده و دیگر آن‌ها را در اعلان و هنگام مشاهده رویدادها نبینید. روش‌های دیگری هم وجود دارد که در این مقاله مجال پرداختن به آن‌ها نیست.

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *