تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
استهلاک آیفون 13

استهلاک آیفون 13 تقریبا نصف میزان پرچم‌دار اندروید بوده است

طبق تحقیقات جدیدی که انجام شده است، هنگام فروش نسخه دست دوم مدل‌های مختلف آیفون ۱۳ توسط خریداران، شاهد کاهش قیمت بسیار کمتر آن نسبت به پیکسل ۶ گوگل خواهیم بود و تقریبا دو برابر ارزشش بیش از این گوشی پرچم‌دار گوگل حفظ خواهد شد. پیکسل ۶ به‌عنوان جدیدترین گوشی هوشمند پرچم‌دار گوگل، تنها دو ماه پس از سری آیفون ۱۳ عرضه شده است و علیرغم اینکه به‌عنوان یکی از رقبای قدرتمند در سیستم‌عامل اندروید شناخته می‌شود، اما در زمینه قیمت گذاری یقینا با مشکل مواجه خواهد شد.

در اولین ماه پس از عرضه آن، تمامی مدل‌های آیفون ۱۳ به‌طور میانگین، هنگام فروش، ۲۴.۹ درصد کاهش قیمت داشته‌اند. از سوی دیگر، مدل‌های پیکسل ۶ گوگل هم به‌طور متوسط، ۴۲.۶ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. از آن زمان، آیفون ۱۳ با بازیابی ۳.۱ درصد از ارزش خود نسبت به ماه اول، توانست که خودش را بالا بکشد.

حفظ ارزش بیشتر آیفون ۱۳ در بازار

استهلاک آیفون 13

به‌طور کلی، مدل‌های آیفون ۱۳ ارزش خود را به‌طور قابل توجهی بهتر از بقیه گوشی‌های هوشمند حفظ کرده‌اند و همین منجر می‌شود که ضرر و زیان کمتری به مشتریانی که به دنبال فروش گوشی آیفون ۱۳ خود هستند، برسد. با نگاهی به ارزان‌ترین گزینه‌ها در همین زمینه، پیکسل ۶ با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی، با کاهش ۳۶.۶ درصدی، کمترین ارزش را در بین تمام مدل‌های گوگل داشته است. این در مقایسه با کاهش ۲۶.۹ درصدی آیفون ۱۳ مینی ۱۲۸ گیگابایتی است که در میان کم طرفدارترین مدل‌های آیفون حضور دارد. ماه گذشته هم گزارش شده بود که مدل‌های آیفون ۱۳ ارزش خود را بهتر از تمام مدل‌های آیفون سال‌های گذشته پس از دوره عرضه خودشان حفظ کرده‌اند.

با ورود به ماه دسامبر، آیفون ۱۳ با پایین‌ترین نرخ استهلاک در کل صنعت گوشی‌های هوشمند روبرو شده و همین‌طور به شناور بودن خود ادامه می‌دهد. گفته می‌شود که پیکسل ۶ هنوز در مراحل اولیه عرضه قرار دارد و در ما‌ه‌های آینده، تصویر واضح‌تری از تضاد استهلاک بین آن و آیفون ۱۳ را شاهد خواهیم بود. تحقیقات نشان داده است که براساس داده‌های ۴۵ فروشنده گوشی‌های دست دوم، در آینده گوشی‌های آیفون با فاصله بیشتری نسبت به گوشی‌های اندرویدی از این نظر قرار گرفته و کاربران حتی بعد از فروش آیفون ۱۳ خود هم بخش زیادی از هزینه اولیه خود را می‌توانند دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: آیا همیشه باید از آیفون ۱۳ همراه با کیس استفاده کنیم؟

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. فکر می‌کنید این روند همچنان در ماه‌های آینده نیز حفظ خواهد شد. فکر می‌کنید ارزش آیفون ۱۳ نسبت به گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ چه شرایطی خواهد داشت؟ آیا هنگام فروش آیفون ۱۳ خود چنین حفظ ارزشی را حس کرده‌اید؟ می‌توانید در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *