تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

اپل این هفته اولین نسخه‌ی توسعه دهنده و بتای عمومی iOS 14.5 و watchOS 7.4 را منتشر کرد که طی آن شاهد تغییرات عمده‌ای در ادغام آیفون و اپل واچ بوده‌ایم. برای اولین بار، شما هم اکنون می‌توانید با استفاده از اپل واچ خود، قفل آیفون را با استفاده از فیس ماسک باز کنید. در ادامه قصد داریم که به نحوه کار این فناوری اشاره کنیم.

گزینه‌های کمی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. اولین و مهم‌ترین آن، نیاز به آخرین نسخه‌ی توسعه دهنده یا بتای عمومی نسخه iOS 14.5 و watchOS 7.4 است. اگر نمی‌خواهید که از نسخه‌ی بتا استفاده کنید، انتظار می‌رود که نسخه‌های اصلی iOS 14.5 و watchOS 7.4 احتمالا تا چند ماه آینده منتشر شوند.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

برای فعال کردن قابلیت باز کردن قفل با اپل واچ، کافی است که برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید و سپس گزینه‌ی Face ID & Passcode را باز کنید. هنگامی که تاگل آن را فعال کنید، اپل واچ شما می‌توانید آیفون را احراز هویت کند، البته به شرطی که شرایط زیر در ادامه وجود داشته باشد.

  • Face ID بتواند فیس ماسک را شناسایی کند.
  • اپل واچ در نزدیکی شما باشد.
  • اپل واچ روی مچ شما قرار داشته باشد.
  • قفل اپل واچ شما باز باشد.
  • رمز عبور اپل واچ شما فعال باشد.

نکته‌ی دیگری که باید در این مرحله به خاطر بسپارید، این است که اگر ویژگی تشخیص مچ دست اپل واچ را غیر فعال کنید، دیگر نمی‌توانید قفل آیفون خود را با اپل واچ باز کنید.

هنگامی که این ویژگی را فعال کنید، دفعه‌ی دیگری که ماسک صورت خود را بزنید، آیفون به‌طور خودکار با اپل واچ باز خواهد شد. وقتی که قفل آیفون شما باز باشد، در اپل واچ خود یک اعلان به‌صورت لمسی دریافت خواهید کرد که به شما می‌گوید، آیفون توسط اپل واچ باز شده است. همچنین گزینه‌ی Lock iPhone نیز مستقیما از طریق اعلانی که در اپل واچ نمایش داده می‌شود، در اختیارتان خواهد بود.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

این ویژگی شبیه به عملکرد ویژگی باز کردن قفل اپل واچ در سیستم‌عامل مک است، اما به نظر می‌رسد که در تست اولیه توانسته است سریع‌تر و قابل اطمینان‌تر عمل کند. در مک، از اپل واچ می‌توانید برای کارهای مختلفی مانند احراز هویت، دسترسی به کنترل‌ها در تنظیمات سیستم، خرید‌های Apple Pay و موارد دیگر استفاده کنید.

در آیفون، این قابلیت تنها به باز کردن قفل آیفون هنگام استفاده از ماسک صورت محدود شده است. اگر آیفون شما نتواند ماسک را در صورت شما تشخیص داده و احراز هویت را تکمیل کند، دیگر این قابلیت نیز کار نخواهد کرد و مواردی مانند سافاری، Apple Pay و موارد دیگر کار نخواهند کرد و نمی‌توانید به ویژگی‌های آن‌ها دسترسی داشته باشید. در این موارد، اگر از ماسک صورت استفاده کنید، مجبور خواهید شد که کد عبور خود را وارد کنید.

دکمه‌ی Lock iPhone یک مرحله امنیتی مهم است، چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت باز شدن قفل آیفون خود توسط ماسک صورت، دوباره بتوانید آن را قفل کنید. به نظر نمی‌رسد که این ویژگی برای صورت شما، اسکن را در نظر بگیرد. در عوض، به سادگی می‌تواند به دنبال ماسک صورت بوده و هنگامی که ماسک صورت را ثبت کند (چه ماسک روی شما باشد یا روی کس دیگری)، باز باز کردن قفل با اپل واچ همگام‌سازی خواهد کرد.

در نهایت، آن‌چه که در اینجا باید به خاطر داشته باشید، این است که ویژگی Unlock with Apple Watch به اندازه باز کردن قفل با فیس آی دی یا کد عبور نمی‌تواند ایمن باشد، اما بسیار ساده‌تر است.

با وجود محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد، پشتیبانی از سیستم باز کردن قفل آیفون با اپل واچ هنگام قرار دادن ماسک روی صورت، در دوران همه گیری ویروس کرونا می‌تواند تغییر بزرگی باشد. شما نیز می‌توانید نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و بگویید که آیا زیر پا گذاشتن امنیت آیفون با چنین قابلیتی قابل قبول است؟

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *