تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
فروش آیفون در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱

فروش آیفون در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ از سامسونگ پیشی خواهد گرفت

 براساس داده‌های جدیدی که زنجیره تامین تولید گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد، یک شرکت هوشمند تحلیل بازار پیش بینی کرده است که سهم بازار آیفون در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، به ۲۳.۱ درصد خواهد رسید. این میزان نسبت به ۱۵.۹ درصدی که در سه ماهه سال جاری شاهد بودیم، افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد و برای تصاحب جایگاه اول که سامسونگ به آن تکیه زده است، کافی به نظر می‌رسد. انتظار می‌رود که اپل بتواند از تقاضای بیشتر کاربران در سه ماهه تعطیلات در کنار مدیریت زنجیره تامین بهتر نسبت به رقبا بهره برده و بتواند به چنین جایگاهی دست پیدا کند.

وب‌سایت TrendForce گفته است که عدم قطعیت اقتصادی در کنار کمبود قطعات، علیرغم برخی از پیشرفت‌ها، فروش گوشی‌های هوشمند را به‌طور کلی محدود کرده است. براساس آخرین بررسی‌هایی که این سایت ارائه کرده است، بازار گوشی‌های هوشمند در نیمه دوم سال جاری، به دلیل فرا رسیدن فصل اوج فعالیت‌های تبلیغاتی در حوزه تجارت الکترونیک و کاهش شیوع ویروس کرونا در مناطقی مانند جنوب شرقی آسیا، بهبود قابل توجهی پیدا کرده است. با این حال، کمبودهای قابل توجهی هم در بخش‌هایی از جمله تراشه‌های 4G، تراشه‌های 5G با پهنای باند پایین، IC های درایور پنل صفحه نمایش و موارد دیگر وجود داشته است.

فروش آیفون در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱

سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱؛ زمانی برای قدرت‌نمایی اپل

شکاف‌هایی هم در تولید قطعات مورد نیاز گوشی‌های هوشمند وجود داشته است که کمپانی‌های سازنده را از افزایش تولید دستگاه برای نیمه دوم سال بازداشته است. در آینده، نکته مهم در بازار گوشی‌های هوشمند این خواهد بود که آیا این بیماری همه گیر، باعث تضعیف بیشتر تقاضا خواهد شد یا خیر. این سایت پیشتر هم اعلام کرده بود که عرضه آیفون ۱۳ اپل، به وضوح یک موفقیت بزرگ برای این شرکت محسوب می‌شود. اپل چهار مدل جدید آیفون را تحت عنوان «سری آیفون ۱۳» در بازه زمانی سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. به لطف مشارکتی که شرکت‌های توزیع کننده آیفون داشتند، کل تولید آیفون در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، با افزایش ۲۲.۶ درصدی روبرو شده و تا ۵۱.۵ میلیون دستگاه رسیده است.

اپل با این نتیجه توانست به رتبه دوم رتبه بندی جهانی نیز صعود کند. اما سه ماهه تعطیلات، جایی است که انتظار داریم اپل بیشترین درخشش را در آن داشته باشد. گزارش‌های زنجیره تامین در مورد سطح تولید بازار گوشی‌های هوشمند، نشان می‌دهد که سامسونگ، اوپو، شیائومی و ویوو احتمالا شاهد کاهش سهم بازار خود خواهند بود. این در حالی است که اپل رشد سهم خود را از ۱۵.۹ درصد در ماهه گذشته به ۲۳.۲ درصد در سه ماهه جاری شاهد خواهد بود. این میزان کافی است تا اپل بتواند از سامسونگ پیشی گرفته و جایگاه اول بازار جهانی گوشی‌های هوشمند برسد. عنوانی که مدت‌ها موفق به چنین کاری نشده بود.

بیشتر بخوانید: نسل سوم آیفون SE احتمالا اوایل سال آینده معرفی می‌شود

پیش بینی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱کمپانی
سهم از بازاررتبهسهم از بازاررتبه
۱۹.۴ درصد۲۲۱.۲ درصد۱سامسونگ
۲۳.۲ درصد۱۱۵.۹ درصد۲اپل
۱۳.۹ درصد۳۱۵.۷ درصد۳اوپو
۱۲.۷ درصد۴۱۳.۷ درصد۴شیائومی
۹.۸ درصد۵۱۰.۵ درصد۵ویوو

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. فکر می‌کنید اپل در سه ماهه تعطیلات سال ۲۰۲۲، به موفقیت پیش بینی شده در زمینه فروش سری آیفون ۱۳ دست پیدا خواهد کرد؟ آیا می‌توانیم بالاخره شاهد پیشی گرفتن اپل از سامسونگ در فروش گوشی‌های هوشمند باشیم؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *