تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
محافظت از آیفون

محافظت از گوشی آیفون 2

چگونه از آیفون خود در برابر کودکان محافظت کنیم؟

در قسمت قبل، تعدادی از راه های موجود را برای محافظت از آیفون در برابر کودکان مطرح کردیم که در این بخش، به ادامه معرفی این راهکارها میپردازیم :

چگونه برنامه های خاصی را بلاک کنیم؟

برای محافظت از آیفون مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings > Screen Time > Content & Privacy Restrictions > Allowed Apps

از این روش میتوانید دسترسی به برنامه هایی نظیر سافاری، میل، فیس تایم، دوربین، سیری و … را غیرفعال کنید و از آیفون محافظت کنید.

اگر برنامه ای را بلاک کنید، آیکون برنامه از صفحه اصلی گوشی محو خواهد شد.

بلاک کردن محتوای نامناسب :

اگر IOS 12 به بعد را دارید، مسیر زیر را دنبال کنید :

Screen Time > Content & Privacy Restrictions > Content Restrictions

در اینجا میتوانید به دقت تنظیم کنید که مجاز به دانلود با چه رده سنی هستید.

مثلا برای فیلم میتوانید رده سنی زیر 12 سال را تعیین کنید تا فیلم هایی که رده سنی بالاتری دارند، دانلود نشوند. شما میتوانید رده های سنی مشابه را برای کتاب، موسیقی و پادکست هم تعیین کنید.

اگر IOS 11 به قبل را دارید، مسیر زیر را دنبال کرده و محدودیت های مشابه را اعمال کنید :

Settings > General > Restrictions

برای محافظت از آیفون محدودیت زمانی برای استفاده از برنامه ها و وبسایت ها تعیین کنید :

قابلیت اسکرین تایم که از IOS 12 به بعد اضافه شده است، میزان دسترسی به برنامه ها و وبسایت ها، میزان استفاده از گوشی و تعداد اعلان ها را کنترل میکند. اسکرین تایم برای شما گزارش هفتگی میفرستد اما شما همیشه میتوانید به اطلاعاتش دسترسی داشته باشید. با استفاده از اسکرین تایم میتوانید اعلان های اذیت کننده را بلاک کرده و برای برنامه هایی که بیش از حد ازشان استفاده میکنید، محدودیت زمانی تعیین کنید.

به عنوان مثال اگر شما یک Family Sharing راه بیندازید، اسکرین تایم گزارشی از میزان استفاده فرزندتان از گوشی را برای شما ارسال میکند. از طریق این گزارش میتوانید برنامه هایی که به نظرتان نامناسبند یا باید به طور محدودی استفاده شوند را مشاهده کنید و برای استفاده از آنها محدودیت زمانی تعیین کنید.

شما همچنین میتوانید تعیین کنید که آیا پس از اتمام وقت تعیین شده برنامه بلاک شود یا فقط هشداری بابت اتمام وقت داده شود. حالت پیش فرض، بلاک در پایان وقت قانونی است (البته کودکان این اختیار را دارد که از شما وقت اضافه درخواست کند).

یک اپل آیدی جدید بسازید:

شما میتوانید برای کودکان بالای 13 سال، اپل آیدی جداگانه بسازید. این کار باعث میشود تا از شر فعال و غیر فعال کردن مدوام محدودیت ها خلاص شوید اما خب به جای آن مجبورید تا مدام اپل آیدی خود را با مال فرزنتدان عوض کنید.

مزیت دیگر این کار هم این است که مطمئنید شماره کارت اعتباری شما در اپل آیدی فرزندتان نیست و از این بابت خیالتان راحت است.

برای تغییر اپل آیدی آیفون، مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings > picture/name at the top > iTunes & App Store > Apple > Sign Out

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *