تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
منفجر شدن آیفون ایکس

انفجار آیفون ایکس در جیب مرد استرالیایی

یک مرد استرالیایی به‌نام رابرت دی رز، از اپل شکایتی را مطرح کرده است که آیفون ایکس او در جیبش منفجر شده و در نهایت باعث ایجاد سوختگی درجه دو روی پایش شده است. براساس گزارش‌هایی که منتشر شده است، این حادثه، در حقیقت در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاده بود و وقتی که سعی رابرت در جلب توجه اپل با نتیجه همراه نمی‌شود، او تصمیم به طرح یک دادخواست کرده و سعی می‌کند که خواسته‌اش را این‌طور جلو ببرد. اپل در طی این مدت، ادعای این فرد را جدی نگرفته بود.

اگر بخواهیم در مورد چگونگی وقوع این حادثه صحبت کنیم، گزارشی توسط خبرگزاری استرالیایی منتشر شده است، که نشان می‌دهد که رابرت دی رز به‌صورت عادی روی صندلی دفتر خود نشسته بوده و تلفن خود را نیز در جیب داشت که ناگهان صدایی را شنیده و احساس درد در پای خود می‌کند.

دی رز در این‌باره توضیح می‌دهد که: «من صدای ریزی را از گوشی شنیدم و پس آن، گویا پای من گاز گرفته شد. در این هنگام بود که درد شدیدی در پای راست خود احساس کردم و بلافاصله از جا پریده و متوجه شدم که گوشی من باعث این اتفاق بوده است».

این فرد وقتی که آیفون ایکس خود را از جیب بیرون می‌آورد، مشاهده می‌کند که دود سیاهی از دستگاه بیرون می‌آید. تصاویری که روز پس از این رویداد گرفته شده است، تلفنی را نشان می‌دهد که به سختی دچار سوختگی شده است و روی شلوار جین این فرد را نیز سوزانده است.

او ادامه می‌دهد: «همه جای گوشی خاکستر دیده شده و پوست من نیز کنده شده بود».

دی رز در اظهاراتی که داشته است، موضوع را مستقیما به اپل گزارش کرده است، اما پس از عدم پاسخ، تصمیم به جبران خسارت گرفته است و می‌خواهد به میلیون‌ها انسانی که از این گوشی استفاده می‌کنند، خطرات ناشی از آن را هشدار دهد.

سخنگوی اپل به این نشریه گفته است که این شرکت در حال بررسی موضوع است. عکس‌های پس از آن را نیز می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

منفجر شدن آیفون ایکس

حال در چنین شرایطی، ما به سادگی می‌توانیم متذکر شویم که اطلاعات کافی درباره آن‌چه واقعا رخ داده است، برای رسیدن به یک نتیجه گیری گسترده نداریم. از طرف دیگر، گزارش‌های معدودی هم در طی چند سال گذشته در مورد انفجار خود به خود آیفون‌ها مشاهده شده است. از سوی دیگر، دلیل اصلی بسیاری از این حوادث را می‌توان در افرادی دانست که به تعویض باتری اقدام کرده و اجازی غیرمجاز را روی گوشی خود به کار می‌گیرند.

به‌عنوان مثال، دو سال پیش، فیلمی در سطح اینترنت منتشر شده بود که آیفون 5s را هنگام انفجار مقابل صورت فرد نشان می‌داد. طولی نکشید که صاحب اصلی آیفون، دلیل اصلی انفجار گوشی خود را کمی به‌صورت روشن‌تر بیان کرد. او گفت که باتری توسط همکار وی که قبلا صاحب گوشی بوده است، جایگزین شده و قطعه‌ی جایگزین شده نیز بسیار بی‌کیفیت بوده است. باتری در حال شارژ بوده است و وقتی که او قصد جداسازی آن را داشته است، این اتفاق رخ می‌دهد.

بنابراین دلیل اصلی این اتفاق مربوط به باتری غیر مجاز بوده است که روی گوشی به کار گرفته شده است و ایراددار بوده است. بنابراین تا زمانی که باتری خود را از اپل یا فروشنده‌ی معتبری خریداری کنید، یقینا چنین مشکلاتی را نخواهید داشت. هنوز ما نمی‌دانیم که برای رابرت دی رز واقعا چه اتفاقی رخ داده است. هر باتری آیفون دارای هشدارهایی است که روی آن ثبت شده است. به‌طور مثال احتمال آتش سوزی یا سوختن آن، برای مواقعی هشدار داده شده است که باتری را جداسازی کرده، سوراخ کنید، آن را خرد کنید، گرم کرده یا بسوزانید. فقط ارائه دهنده‌ خدمات مجاز می‌تواند چنین کارهایی را به‌منظور تعویض باتری انجام دهد و در صورت انجام آن توسط خود کاربر، احتمالا شاهد چنین مواردی خواهیم بود. در ادامه می‌توانید فیلم آتش گرفتن گوشی رابرت دی رز را مشاهده کنید.

(ویدیو آپلود شده در این قسمت قرار بگیرد)

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *