تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
تعویض صفحه نمایش آیفون ایکس

نحوه تعویض تاچ ال سی دی آیفون ایکس

اگر صفحه‌ی گوشی آیفون ایکس شما شکسته است یا صفحه‌ی لمسی آن کار نمی‌کند، می‌توانید در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه تعمیر آن آشنا شوید. آیا نمایشگر OLED شما کیفیت بدی دارد؟ این راهنما را باید دارندگان آیفون ایکس دنبال کنند تا صفحه نمایش گوشی خود را به حالت عادی بازگردانند.

نحوه تعویض صفحه نمایش گوشی آیفون ایکس

در ادامه قصد داریم که مراحل جداسازی حرفه‌ای و تخصصی صفحه نمایش گوشی آیفون ایکس را به شما آموزش دهیم. در نظر داشته باشید که این مراحل ابتدایی کار هستند و شما برای تعمیر اساسی می‌توانید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

تعویض صفحه نمایش آیفون ایکس

گام اول

قبل از شروع به کار، باتری آیفون خود را به زیر ۲۵ درصد برسانید. باتری لیتیوم یون شارژ شده می تواند باعث آتش سوزی شده یا در ایجاد سوراخ در بدنه‌ی گوشی موثر باشد. قبل از شروع به جدا کردن صفحه نمایش گوشی، باید آیفون خود را خاموش کنید. دو پیچ pentalobe به‌طور ۶.۹ میلی‌متر در لبه‌ی پایینی آیفون وجود دارد که باید آن را بردارید. در صورت از بین رفتن یا خراب شدن پیچ‌ها، می‌توانید آن‌ها را تعویض کنید. باز کردن صفحه نمایش آیفون سبب می‌شود که مهر و موم‌های ضد آب آن دچار خلل شود. بنابراین قبل از اینکه این مرحله را انجام دهید، حتما مهر و موم دیگری برای تعویض آماده داشته باشید یا اینکه اگر دوباره آیفون خود را بدون این مهر و موم‌ها مونتاژ می‌کنید، نباید گوشی را در معرض برخورد آب قرار دهید.

تعویض صفحه نمایش آیفون ایکس

گام دوم

اگر آیفون شما دارای صفحه نمایش ترک خورده است، شکستگی بیشتر را روی آن نگه داشته و با ضربه زدن روی شیشه، از آسیب‌های جسمی در حین تعمیر جلوگیری کنید. نوارهای بسته‌بندی را روی صفحه نمایش آیفون قرار دهید تا تمام صورت آن پوشانده شود. با این کار خرده شیشه‌ها محفوظ مانده و یکپارچگی ساختاری را هنگام بلند کردن صفحه نمایش ایجاد می‌کند. از عینک ایمنی می‌توانید استفاده کنید تا از چشمان خود در برابر هر گونه خرده شیشه در حین تعمیر محافظت کنید. اگر شیشه شکسته سبب می‌شود که عملیات مکش در چند مرحله بعدی دشوار باشد، سعی کنید که یک قطعه نوار محکم مانند چسب را درون یک دسته تا کنید و جای آن نمایشگر را با آن دنبال کنید.

تعویض صفحه نمایش آیفون ایکس

گام سوم

گرم شدن لبه‌ی پایینی آیفون به نرم شدن چسب محافظ صفحه نمایش کمک می‌کند تا باز شدن آن آسان‌تر باشد. از سشوار می‌توانید برای این منظور استفاده کرده و حدود یک دقیقه آن را روی لبه‌ی پایینی آیفون بگیرید تا نرم کننده چسب زیر آن قرار بگیرد.

تعویض صفحه نمایش آیفون ایکس

گام چهارم

در این مرحله و مرحله‌ی بعدی می‌توانید از iSclack استفاده کنید. این ابزار برای کسانی که کار تعمیراتی انجام می‌دهند، بسیار مفید است. اگر از iSclack استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از یک روش جایگزین دو مرحله‌ای استفاده کنید. اگر اندازه گیر عمر پلاستیکی در مرکز iSclack متصل است، اکنون می‌توانید آن را بردارید. برای تلفن‌های بزرگ‌تری مانند آیفون ایکس به بعد نیازی به آن نخواهد بود. حال ساکشن‌ها را نزدیک به لبه پایینی آیفون قرار دهید که یکی در جلو و دیگری در عقب آیفون قرار می‌گیرد. هر دو کاپ مکش را محکم فشار دهید تا در سر جای خود قرار بگیرد. اگر صفحه نمایش یا شیشه پشتی شما به شدت ترک خورده است، پوشاندن آن با یک لایه نوار بسته بندی شده شفاف می‌تواند باعث چسبیدن کاسه‌های مکش شود. iSclack همچنین شامل دو قطعه نوار چسب برای این منظور است.

تعویض صفحه نمایش آیفون ایکس

گام پنجم

آیفون خود را ایمن نگه داشته و دسته‌ی iSclack را ببندید تا صفحه نمایش از قاب عقبی گوشی کمی جدا شود. سعی نکنید که صفحه را کاملا جدا کنید. یک دهانه کوچک در امتداد لبه‌ی پایینی، همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. یک سوراخ انتخابی را در این مرحله می‌توانید وارد شکاف کنید. بدین ترتیب عملیات جداسازی و تعویض صفحه نمایش انجام شده و شما می‌توانید مراحل بعدی را برای بستن کامل صفحه نمایش به کار ببندید.

جمع‌بندی

ما سعی کردیم که به‌صورت ساده مراحل ابتدایی تعویض صفحه نمایش iPhone X را به شما آموزش دهیم. این کار بهتر است که توسط متخصصین زبده انجام شود، چرا که کار پیچیده‌ای است و یک اشتباه کوچک می‌تواند ضررهای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *