تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
جدایی جانی آیو

تغییرات فرهنگی اپل باعث جدایی جانی آیو از کمپانی شد

جانی آیو مدیر طراحی سابق اپل، پس از تغییرات ساختاری متعدد تیم کوک، در نهایت این کمپانی را ترک کرد. مقاله‌ای بر اساس کتابی در مورد ادعاهای دگرگونی اپل، همراه با فیلم «Yesterday» که توسط آیو به مناسبت ترک اپل ساخته شده بود، منتشر شد. جانی آیو در سال ۲۰۱۹ اپل از اپل خارج شد و این در حالی بود که او سابقه سه دهه فعالیت مستمر در اپل را داشته و یکی از طراحان اصلی محصولات اپل نیز شناخته می‌شود. خروج وی یک شوک بزرگ بود، اما گویا به‌دلیل تغییر فرهنگ در شرکت اجتناب ناپذیر بوده است. مقاله‌ای که نیویورک تایمز براساس کتاب «After Steve: How Apple Became a Trillion-Dollar Company and Lost Its Soul» نوشته تریپ میکل منتشر کرده است،‌ گویا آیو پس از سال‌ها ناامیدی به این دلیل استعفا داد که اپل از یک نهاد طراحی محور به سودگرایی تبدیل شده بود.

رابطه نه‌چندان خوب جانی آیو با تیم کوک بعد از مرگ استیو جابز

جدایی جانی آیو

در این مقاله روی رابطه بین آیو و استیو جابز تاکید شده و جزئیات ایجاد آی مک ابتدایی هم توضیح داده شده است. با توجه به اینکه حضور آیو گاهی اوقات برای جابز آرامش بخش بود، این از نزدیک با همدیگر کار کرده‌اند و جابز هم دائما از استودیو طراحی شرکت بازدید می‌کرد. با معرفی کوک و مرگ استیو جابز، روند کاری آیو در شرکت به‌طور قابل توجهی تغییر کرد. کوک ظاهرا علاقه کمتری به طراحی داشت و بازدیدهای کمی هم استودیو در طول ساخت اپل واچ انجام می‌داد. در طول تغییر تمرکز اپل واچ از مد به تناسب اندام، آیو همان موقع در مورد خستگی خود و اعلام عقب نشینی از تجارت با تیم کوک صحبت کرده بود. تیم کوک هم آن زمان از ترس خروج آیو، مسئولیت‌های وی را کمتر کرده و او را به عنوان مدیر ارشد طراحی انتخاب کرد. گویا حتی آن زمان افراد کمی از ناامیدی و نارضایتی آیو اطلاع داشتند.

بیشتر بخوانید: استیو جابز محرک اصلی تغییرات دیزنی بوده است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *