تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مک استودیو مجهز به تراشه M1 Ultra

مک استودیو مجهز به تراشه M1 Ultra سنگین‌تر خواهد بود

مک استودیو مجهز به تراشه M1 Ultra تقریبا ۹۰۰ گرم سنگین‌تر از مدل M1 Max این دستگاه خواهد بود، چرا که تفاوت‌های حرارتی بین این دو نسخه وجود دارد. پس از اینکه مک استودیو روز سه شنبه ۸ مارس معرفی شد، برخی از با تعجب عنوان کردند که نسخه M1 Ultra حدود یک کیلوگرم از مدل‌های دیگر سنگین‌تر است. وزن مدل M1 Max این دستگاه در حد ۲.۶ کیلوگرم و وزن نسخه M1 Ultra هم در حد ۳.۵ کیلوگرم است. این در حالی است که تراشه M1 Ultra اساسا از دو تراشه M1 Max تشکیل یافته است که هم دیگر وصل شده‌اند. این تفاوت وزن را چندان در ابتدا قابل توجیه نبود، اما کارشناسان از طریق تماس با اپل، پاسخ‌های قانع کننده‌ای دریافت کرده‌اند.

دلیل وزن بیشتر نسخه M1 Ultra مک استودیو چیست؟

مک استودیو مجهز به تراشه M1 Ultra

طبق گفته اپل، هر دو نسخه مک استودیو از یک منبع تغذیه ۳۷۰ واتی استفاده می‌کنند. وزن اضافی موجود در نسخه M1 Ultra به‌دلیل ماژول حرارتی مسی بزرگ‌تر است. از طرف دیگر، مدل M1 Max تنها از یک هیت سینک آلومینیومی استفاده می‌کند. به‌طور کلی، مس نسبت به آلومینیوم، ماده هیت سینک بهتری نسبت به چگالی آن است. در حالی که آلومینیوم حدود ۳۰ درصد از چگالی مس را دارد و ۶۰ درصد هم می‌تواند رسانایی داشته باشد که مس با توجه به ساختار اولیه هیت سینک، انجام خواهد داد. آلومینیوم به‌طور قابل توجهی ارزان‌تر از مس است و به‌خاطر همین جرم بالاتر، مس حدود ۳ برابر هزینه بیشتری در تولید به‌همراه دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین نسخه مک استودیو از مک پرو قدرتمندتر است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال