تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
Medical ID در آیفون

Medical ID در آیفون و اپل واچ

اپل در حال کار روی ویژگی جدید نرم‌افزاری خود است تا از طریق آن، بتواند پروتکل‌های بهداشتی پیرامون جلوگیری از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ را به کاربران خود ارائه دهد. یکی از این ویژگی‌ها که با هدف فراهم سازی کمک‌‌های اولیه برای افرادی که حتی به این ویروس مبتلا شده‌اند، برای کاربران آیفون و اپل واچ منتشر شده است. این تغییر روی سیستم‌عامل iOS 13.5 و watchOS 6.2.5 انجام شده و طی اوایل این ماه در اختیار کاربران قرار گرفت.

  • Medical ID

Medical ID در آیفون

اپل واچ و آیفون از ویژگی جدیدی به‌نام Medical ID پشتیبانی می‌کند که اجازه می‌دهد تا داده‌های مهم سلامتی را در یک اپ جمع‌آوری کنند. Medical ID می‌تواند شامل اطلاعات تماس شما، تاریخ تولد، شرایط پزشکی، گروه خونی و موارد دیگر باشد.

این ویژگی جدید از روی صفحه قفل آیفون هم قابل دسترس است و بدون نیاز به وارد کردن رمز خود، می‌توانید از آن استفاده کنید. روی اپل واچ، می‌توانید دکمه کناری را نگه داشته است و حتی اگر ساعت شما قفل هم بشد، به آن دسترسی پیدا کنید. ایده اپل برای این ویژگی چنین بوده است که اطلاعات مهمی را در مورد سلامتی به کاربران فراهم کرده و هنگام نیاز آن‌ها را در اختیار شما قرار دهد. درواقع چنین اطلاعاتی برای همیشه جمع‌آوری می‌شوند و حتی اگر شما نیازی به آن نداشته باشید، روی سیستم‌عامل ذخیره می‌شوند.

  • Emergency SOS

آیفون و اپل واچ یک ویژگی جداگانه دیگر به‌نام Emergency SOS ارائه می‌دهند. هنگامی که شما دکمه جانبی را در آیفون و اپل واچ به مدت چند ثانیه نگه دارید، دستگاه می‌تواند خدمات اضطراری محل زندگی شما را برای اعزام به منطقه، در جریان بگذارد.

Emergency SOS هنگام فعال شدن، هشدارهایی را نیز به مخاطبینی ارسال می‌کند که شما آن‌ها را در لیست اضطرار قرار داده‌اید. این ویژگی هنگامی که تصادفی برای کاربر استفاده کننده از اپل واچ و آیفون رخ می‌دهد، بسیار کاربری است و می‌تواند جان فرد را نجات دهد. درواقع این ویژگی نوتیفیکیشن‌هایی را برای مخاطبین و شماره‌های اضطراری ارسال خواهد کرد.

  • قابلیت Medical ID در تماس‌های ضروری

Medical ID در آیفون

قابلیت جدیدی که به سیستم‌عامل iOS 13.5 و watchOS 6.2.5 اضافه شده است، این است که می‌توانید Medical ID و Emergency SOS را به‌صورت ترکیبی استفاده کنید. از اوایل ماه جاری، کاربران می‌توانند قابلیت جدید Emergency SOS را در حالی استفاده کنند که به‌صورت اتوماتیک اطلاعات مربوط به Medical ID را با سرویس‌های اورژانسی به اشتراک خواهد گذاشت. بدین ترتیب این سرویس‌ها می‌توانند اطلاع دقیق‌تری از وضعیت کاربر داشته باشند و مراحل کمتری نیز موردنیاز خواهد بود.

چنین چیزی در زمینه کمک‌های اولیه باعث می‌شود که سوالات در حوزه آلرژی، داروها و شرایط پزشکی بسیار کمتر شود. کاربرانی که از این سیستم‌عامل‌ها استفاده می‌کنند، می‌تواند با فعال شدن Emergency SOS، چنین اطلاعات حیاتی در مورد وضعیت پزشکی خودشان را دریافت کنند.

اطلاعات Medical ID به‌صورت رمزنگاری شده در iCloud ذخیره می‌شود و هنگام انتقال این اطلاعات رمزگشایی خواهند شد. این خصوصیات با تکیه بر سرویس جدیدی به‌نام Enhanced Emergency Data انجام خواهد پذیرفت تا سیستم‌عامل اطمینان حاصل کند که این اطلاعات صرفا برای ارائه دهندگان خدمات اورژانس ارسال خواهد شد و افراد غیرمجاز به آن دسترسی پیدا نمی‌کنند. این قابلیت جدید با این روش نگرانی کاربران در زمینه امنیت داده‌های پزشکی خودشان را برطرف می‌کند.

اپل واچ سری ۴ و نسخه‌های بعد از آن، ویژگی جدیدی به‌نام Fall Detection دارند که به‌طور اتوماتیک هنگام شناسایی عدم پاسخ از طرف کاربر، با سرویس‌های اورژانس تماس می‌گیرد.گفتنی است که اطلاعات ذخیره شده در Medical ID، در حالت Fall Detection هم در اختیار سرویس‌های اورژانس قرار داده می‌شود.

همه‌ی این ویژگی‌های جدید در ابتدا در نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل iOS و watchOS وجود داشتند و بعدها به‌صورت کامل در شماره‌های iOS 13.5 و watchOS 6.2.5 در اختیار کاربران قرار گرفتند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *