تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

اپل نمایشگرهای جدید mini-LED را برای مک بوک پرو های جدید می‌سازد

تامین کنندگان نمایشگرهای مینی LED اپل برای آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی، هم اکنون وارد خط تولید جدیدی برای تامین نمایشگرهای مک بوک پرو مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی شده‌اند و طبق برنامه، قصد دارند که آن‌ها را در ماه سپتامبر امسال (شهریور یا مهر) رونمایی کنند.

دو کمپانی به نام‌های Zhen Ding و Tripod مسئول کار روی این فناوری جدید هستند که هر دو وارد زنجیره تامین سری مک بوک مینی خواهند شد و قرار است که برای نمایشگرهای مینی LED همراه با نور پس زمینه اپل مدنظر قرار داده شوند. طبق اعلا منابع آگاه، از سه ماهه سوم امسال، نمایشگرهای مربوط به این دستگاه‌ها، نور پس زمینه بیشتری خواهند داشت.

نمایشگرهای جدید برای مک بوک پرو های جدید

نمایشگرهای جدید اپل برای مک بوک پرو

براساس این گزارش، ژن دینگ سرمایه گذاری فاز دوم خود را در زمینه افزایش ظرفیت برای نمایشگرهای مینی LED در سه ماهه سوم سوم سال در نظر گرفته است و قرار است که پاسخ‌گویی مناسبی برای مک بوک پرو مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی داشته باشد. سه ماه سوم سال ۲۰۲۱ زمانی خواهد بود که می‌توانیم انتظار نمایشگرهای جدیدی با چنین صفحه نمایشی را داشته باشید.

سه ماهه سوم از ماه جولای امسال تا سپتامبر است و بدین ترتیب تا اوایل ماه مهر می‌توانیم منتظر رونمایی رسمی از آن‌ها باشیم که دقیقا مطابق با رویداد اپل برای معرفی مک بوک پرو‌های جدید حین مراسم سالیانه اپل خواهد بود. اپل امسال قصد دارد که این رویداد را مثل همیشه در ماه سپتامبر برگزار کند و بنابراین هیچ شکی باقی نمی‌ماند که در مراسم رونمایی از آیفون‌های جدید، می‌توانیم شاهد این مراسم جدید هم باشیم. رونمایی از مک بوک پرو جدید در این رویداد کمی برای اپل غیرمعمول به نظر می‌رسد، اما با توجه به تغییراتی که در قالب برگزار رویداد در زمینه معرفی و ارائه محصولات در نظر گرفته شده است، اپل به دلیل بحران جهانی کرونا، می‌تواند همین رویداد را برای مک بوک پرو های جدید در نظر بگیرد.

طبق گزارشات منتشر شده، Tripod اعتبارات اپل را برای تجهیزات و ظرفیت آن‌ها در کارخانه جدید واقع در چین را به صورت کامل پاکسازی کرده است و آن‌ها هم اکنون می‌توانند به صورت فول تایم، تمرکز خود را روی نمایشگرهای مینی LED خود را برای سری جدید مک بوک پرو در سه ماهه سوم سال طبق برنامه ریزی مشخص شده قرار دهند.

حل مشکلات در مک بوک پرو های جدید

نمایشگرهای جدید اپل برای مک بوک پرو

هر دو سازنده خوش بین هستند که بالاتر بودن قیمت این دستگاه، حاشیه ناخالص دستگاه‌های مجهز به مینی LED را جبران کرده و آن‌ها بتوانند سودآوری بیشتری در نیمه دوم سال داشته باشند. مدل‌های آینده مک بوک پرو با تغییراتی اساسی در زمینه طراحی روانه بازار خواهند شد و این تغییرات به عقیده کارشناسان، از سال ۲۰۱۶ بی سابقه بوده است. این دستگاه‌ها در زمینه فنی هم به روزرسانی شده و می‌توانند در کنار قابلیت‌های جدید، منبعی از ویژگی‌های اصلی مک بوک‌ها را نیز برای خریداران داشته باشند. کاربران در گذشته شکایاتی را بر مک بوک پرو ها ارائه کرده بودند و گویا اپل به صورت کامل به آن‌ها توجه کرده و تمام این مشکلات را در نسخه‌های جدید مک بوک پرو برطرف ساخته است. از بین این مشکلات می‌توانیم به MagSafe، وجود پورت‌های کمتر و همچنین کلیدهای عملکردی فیزیکی بدانیم که در مک بوک پرو های جدید دچار تغییر و تحول خواهند شد.

مک بوک پرو ۱۴ اینچی احتمالا به عنوان جایگزینی برای نسخه ۱۳ اینچی خواهد بود. این در حالی است که مدل ۱۶ اینچی صرفا نسخه باز طراحی شده و بهتری از همان مدل ۱۶ اینچی فعلی خواهد بود. انتظار می‌رود که نسخه ۱۴ اینچی از حاشیه‌های باریک برخوردار باشد، اگرچه ممکن هم است که پوشش آن به دلیل صفحه نمایش، کمی بزرگ‌تر در نظر گرفته شود.

هر دو مدل دارای طراحی لبه تخت هستند و آن‌ها را شبیه به آیفون ۱۲ می‌کنند. دیگر ممثل مدل‌های فعلی، لبه‌های خمیده را برای این مک بوک‌ها شاهد نخواهیم بود. در عمل هم ممکن است که تغییرات در زمینه طراحی کمتر بوده و پایین‌تر از حد انتظار باشند. این‌ها تنها حدس و گمان‌هایی است که در بین اصحاب کارشناسان و رسانه مطرح شده است و در آینده می‌توانیم جزئیات بیشتری را با نزدیک شدن به زمان برگزاری رویداد دریافت کنیم. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما درمیان گذارید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال