تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-62999938
نرم افزار جاسوسی NSO Group

نرم افزار جاسوسی NSO Group بعد از رسوایی بزرگ حذف خواهد شد

گروه NSO که شرکت امنیتی صاحب نرم‌افزار جاسوسی Pegasus محسوب می‌شود و رسوایی بزرگ حمله به آیفون‌های مورد استفاده توسط روزنامه نگاران و منتقدین دولتی را در کارنامه خود دارد، ظاهرا در حال بررسی روش‌هایی برای نجات از این رسوایی است و قصد دارد که این غائله را پایان دهد. گروه NSO در اسرائیل مستقر شده است و پس از کشف سوءاستفاده از نرم‌افزار جاسوسی Pegasus توسط دولت‌ها برای جاسوسی از روزنامه نگاران، فعالان حقوق بشر و سایر افراد مورد علاقه دولت‌های ظالم جهان، با انتقادات و پیامدهای قابل توجهی مواجه شده است.

حال این کمپانی به‌دنبال خارج کردن کامل خود از این وضعیت است و کارهایی را در این زمینه انجام می‌دهد. منبع ناشناسی در بلومبرگ، ادعا کرده است که ظاهرا این شرکت در حال مذاکره با صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای تامین مالی مجدد یا فروش شرکت بوده است. مشاورین Moelis & Co ظاهرا با گروه NSO همکاری می‌کند و کاملا در مورد این موضوع آگاه است. این در حالی است که این شرکت توسط وام دهندگان ناشناس این شرکت هم توسط وکلای Willkie Farr & Gallagher مشاوره داده می‌شوند.

خریداران شرکت NSO چه کسانی هستند؟

خریداران بالقوه این شرکت احتمالا یک صندوق آمریکایی خواهد بود که پگاسوس را پس از خرید به‌صورت کامل تعطیل خواهند کرد. در مقابل، این خرید حدود ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه در اختیار NSO Group قرار خواهد داد و می‌تواند به برخواستن این شرکت به‌عنوان یک شرکت فناوری و فعالیت دوباره به‌عنوان یک شرکت امنیتی مجاز کمک کند. این شرکت پیش‌تر تلاش‌هایی را برای توسعه فناوری پهپاد هم داشته است و می‌تواند باز هم آن را گسترش دهد.

نرم افزار جاسوسی NSO Group

مذاکرات NSO پس از آن صورت گرفته است که وزارت بازرگانی ایالات متحده این شرکت را در لیست سیاه خود قرار داده است. علیرغم ادعایی که NSO مبتنی بر حمایت فناوری‌های این شرکت از منافع و سیاست‌های امنیت ملی ایالات متحده داشته است، اپل از NSO Group برای جلوگیری از استفاده از محصولات و خدمات توسط این شرکت شکایتی را طرح کرده است. پگاسوس از اکسپلویت‌ها و آسیب پذیری‌های مختلفی که در iOS برای نصب نرم‌افزارهای جاسوسی و مزاحمت‌ها در آیفون وجود دارد، استفاده می‌کرد و آن‌ها را برای استفاده دولت‌ها و مجریان قانون علیه مجرمین در اختیارشان قرار می‌داد.

پس از کشف اینکه برخی از دولت‌های مستبد، علیه مخالفان احتمال و منتقدین رژیم‌های سرکوبگر از آن استفاده کرده‌اند، موضوع به یک رسوایی کامل تبدیل شد. این شرکت امنیتی در موقعیتی قرار دارد که باید حدود ۴۵۰ میلیون دلار بدهی را پرداخت کند. این اتفاقات سبب شده است که سهام NSO که در سال ۲۰۱۹ به میزان ۷۰ سنت بوده است، تا ۵۰ سنت کاهش پیدا کند. NSO تاکنون شاهد کاهش ۸ درصدی درآمد نسبت به سال ۲۰۱۸ خود بوده است و انتظار می‌رود که فروش آن‌ها در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۳۰ میلیون دلار باشد. با تعطیلی پگاسوس، انتظار می‌رود که این درآمد به نصف کاهش پیدا کند.

بیشتر بخوانید: تیم کوک برای طوفان جنوب ایالات متحده کمک‌های مالی خود را ارسال می‌کند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *