تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
کلید Option Key در مک

دکمه option key در مک

اگر وارد این مطلب شده‌اید، یقینا به دنبال آموزشی برای کلید Option Key کامپیوتر مک خود هستید. اگر به صفحه کلید خود نگاه کنید، احتمالا از نبود کلید Option Key تعجب خواهید کرد. در ابتدا برای‌تان سوال خواهد بود که این کلید در کجای کامپیوتر قرار دارد و اصلا چه کاربردی دارد. ما در این مطلب قصد داریم که به این سوال پاسخ روشنی ارائه دهیم.

کلید Option Key را نمی‌بینید؟

دلایل زیادی وجود دارد که صفحه کلید شما ممکن است که کلید Option Key را نداشته باشد. برخی از صفحه کلیدهای اپل به جای کلید Option Key، از کلید Alt استفاده می‌کنند کلید Alt در اصل همان کلید Option است و همان کار را انجام می‌دهد. دلیل دیگری که می‌توانیم برای عدم وجود کلید Option Key عنوان کنیم، این است که شما بخواهید از یک صفحه کلید اختصاصی و جداگانه برای کامپیوتر مک خود استفاده کنید.

ما تمام این نکات را در ادامه بررسی کرده و خواهیم گفت که از چه کلیدهای جایگزینی در این زمینه می‌توانید استفاده کنید.

کلید Option Key مک در کجا قرار دارد؟

بسیاری از کاربران مک، به ویژه بریتانیایی‌ها، تعجب خواهند کرد که کلید Option Key در کجای مک قرار دارد و تعجب آور هم نیست که بسیاری از تازه کاربران کامپیوترهای اپل، ممکن است که کمی در این زمینه مشکل داشته باشند. صفحه کلید هر اپل مکینتاش که بین سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۷ در انگلیس عرضه شده است، بعید است که همراه با کلید Option Key باشند، بنابراین برای‌تان سوال خواهد این کلید در کجا قرار دارد.

کلید Option Key در مک

پاسخ به این سوال ممکن است که ساده باشد. کلید Option Key در مک، که به آن کلید Alternate نیز گفته می‌شود، معمولا با حروف Alt و نماد ⌥ برچسب گذاری می‌شود.

در صفحه کلیدهای اپل، به‌طور کلی این صفحه کلید بین فرمان و کلید Ctrl در سمت چپ ردیف پایین قرار دارد. در مک‌های جدید با صفحه کلید‌های بزرگ‌تر هم ممکن است که کامپیوتر شما دارای یک کلید Option/Alt در سمت راست صفحه کلید باشد.

کلید Option Key روی صفحه کلید ویندوز وجود دارد؟

مانند برخی از صفحه کلید‌های مک، صفحه کلیدهای ویندوز نیز می‌توانند فاقد کلید Option Key باشند. استفاده از صفحه کلید ویندوز با مک امکان پذیر است و همان‌طور که انتظار می‌رود و اگر نکات بالا را خوانده باشید، کلید Alt یکی از کلیدهای قابل استفاده به‌جای کلید Option Key خواهد بود.

کلید Alt برای کاربران کامپیوترهای شخصی ویندوز بلافاصله بعد از کلید Spacebar و در سمت چپ قرار دارد. اگر صفحه کلید کامپیوتر ویندوز یا IBM را به مک وصل کنید، فشار دادن کلید Alt همان تاثیری را خواهد داشت که فشار دادن کلید Option دارد. کلید دیگری که در صفحه کلید کامپیوتر وجود ندارد و در مک به آن نیاز خواهید داشت، کلید Command است.

کلید Option چه کاری انجام می‌دهد؟

کلید Option کاربردهای اساسی بسیاری در مک دارد و در واقع برای کاربران مک، Option Key یا Alt مسئولیت بسیار بیشتری نسبت به کلید Alt در کامپیوتر شما ارائه می‌دهد. یکی از رایج‌ترین موارد استفاده برای Option Key یا کلید Alt در مک، تایپ نمادها و علائم خاص مانند å، ß، ∂ و µ است. گزینه‌ی Alt در بسیاری از میانبرهای صفحه کلید واقعا مفید خواهد بود. بسیاری از اوقات، ترکیب کلید Option/Alt با کلید Command گزینه‌های استاندارد بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین، به عنوان مثال، شما می‌‌توانید کلیدهای ترکیب Command + Option/Alt + Shift را نگه دارید تا گزینه‌ی Save As برای شما ظاهر شود.

همچنین می‌توانید گزینه‌ی Alt + Command + R را فشار دهید تا در برخی از مک‌ها، حالت Internet Recovery فعال شود. اگر دکمه‌ی ولوم دوم را در مک خود استفاده می‌کنید یا درایو خارجی macOS را اجرا می‌کنید، گزینه‌ی Option/Alt هنگام دسترسی به این درایو کاربردی خواهد بود. کلیدهای میانبر دیگری هم وجود دارد که می‌توانید با یک جستجوی ساده به آن‌ها دست پیدا کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *