تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283

اپل و دیگر غول های تکنولوژی، ملزم به پرداخت مالیات خواهند شد

پرداخت مالیات اپل

اپل و دیگر غول های تکنولوژی در آینده ملزم به پرداخت مالیات در هر کشوری که محصولات خود را به فروش برسانند خواهند شد.

به عنوان مثال اپل دیگر نمیتواند تا سود حاصل از تمام فروشگاه های خود در اروپا را به ایرلند منتقل کرده و از پرداخت مالیات بگریزد.

پرداخت مالیات شرکت اپل و حرید قسطی محصولات اپل
پرداخت مالیات شرکت اپل

این تصمیم توسط OECD (سازمان همکاری و توسعه اقتصادی) گرفته شده است و بیش از 130 کشور هم با آن موافقت کرده اند. طبق گزارش رویترز، کشورهای OECD این تغییر را الزامی میدانند.

در نتیجه این تغییر، ایرلند احتمالا درآمد مالیاتی خود را از دست خواهد داد اما بیشتر کشور ها سود خواهند برد چرا که شرکت ها حالا باید بر اساس سود فروش خود در این کشور ها، به آن ها مالیات بدهند.

برای رسیدن به شرایطی برابر، یک فرمول استاندارد پرداخت مالیات بر اساس درصد فروش برای تمام امضا کنندگان این توافق اعمال خواهد شد.

مشکل این طرح این است که شاید برخی شرکت ها بخواهند با استفاده از روش هایی ثابت کنند که در برخی کشور ها سودی ندارند؛ روشی مرسوم که بسیاری از شرکت های چند ملیتی از آن استفاده میکنند.

 برای جلوگیری از این کار، یک پروسه اصلاحاتی جداگانه با کمترین نرخ مالیات بر شرکت روی کار خواهد آمد که شرکت هایی که از یک حد بزرگتر باشند، باید صرف نظر از سود و زیانی که از هر کشور خواهند داشت آن را بپردازند.

اپل در حال حاضر منتظر صدور حکم بازخواستی است که او را ملزم به پرداخت 13 میلیارد یورو به ایرلند بابت مالیات عقب افتاده میکند.

صدور این حکم احتمالا چند ماه طول خواهد کشید هر چند که طرف بازنده قطعا بعد از صدور حکم به دادگاه عدالت اروپا مراجعه خواهد کرد پس به این زودی ها این قضیه به پایان نخواهد رسید.

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *