تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66171283
فصل شکست رایانه های شخصی

اپل در فصل شکست رایانه های شخصی عملکرد خوبی داشت

در سه ماهه گذشته، فروش جهانی همه تولید کنندگان رایانه شخصی تقریبا ۳۰ درصد در مقایسه با سه ماهه تعطیلات ۲۰۲۱ کاهش یافت، اما اپل در یک سه ماهه بدون هیچ گونه مک جدیدی، فقط ۲.۱ درصد کاهش فروش را تجربه کرد. IDC قبلا با گزارش دهی محموله‌های مک و فروش آیفون موفقیت متفاوتی داشته است، اما آخرین گزارش Traker آن بر اساس داده‌های فروش جهانی رایانه‌ها بدست آمده است. بر اساس ارقام آن، مجموعه محموله‌های رایانه‌های شخصی سنتی در سه ماهه تعطیلات سال ۲۰۲۲ با ۲۸.۱ درصد کاهش به ۶۷.۲ میلیون دستگاه رسیده است. با وجود آن، رقم سالانه برای سال ۲۰۲۲ همچنان بالاتر از سطح قبل از همه گیری بوده و ۲۹۲.۳ میلیون رایانه شخصی بود.

روند فروش رایانه‌های شخصی

فصل شکست رایانه های شخصی

بیشترین کاهش فروش مربوط به کمپانی Dell بود که ۳۷.۲ درصد کاهش فروش را تجربه کرد. اچ پی هم ۲۹ درصد در رتبه بعدی قرارد دارد. دل ۲۱.۶ میلیون رایانه شخصی در مقایسه با ۱۵.۵ میلیون سال گذشته را به فروش رساند. محموله‌های اچ پی هم از ۱۸.۶ میلیون به ۱۳.۲ میلیون در سال جاری رسید. اپل با فروش ۷.۵ میلیون مک در سه ماهه چهارم تقویمی ۲۰۲۲ در مقایسه با ۷.۷ میلیون مک در بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۲۱ بوده و ۲.۱ درصد کاهش را می‌بینیم. با این حال، این صنعت همچنان در رکود پس از همه گیری کرونا قراردارد. همان‌طور که می‌بینیم، شرکت‌ها در تلاش هستند تا وضعیت را بهتر کرده و از این دوران عبور کنند.

بیشتر بخوانید: اپل رتبه پنجم بازار رایانه های شخصی را در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ کسب کرد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *