تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
پگاسوس

پگاسوس قبلا آیفون متعلق به مقامات کاتالونیایی را آلوده می‌کرد

پگاسوس که سابقه استفاده از نرم‌افزار جاسوسی NSO Group برای هک گوشی‌های آیفون را در کارنامه خود دارد، گرفتار یک رسوایی جاسوسی دیگر شده است. گویا این شرکت از یک ابزار نظارتی استفاده کرده و علیه دستگاه‌های متعلق به جامعه مدنی و شخصیت‌های سیاسی کاتالونیای اسپانیا استفاده می‌کرد. پس از انتشار گزارشی در سال ۲۰۲۰ مبتنی بر اینکه راجر تورنت، سیاستمدار ارشد کاتالونیایی و حامیان استقلال طلب* هدف «جاسوس افزارهای دولتی» از طریق واتسپ قرار گرفته‌اند، Citizen Lab تحقیقاتی را در مورد استفاده گسترده‌تر از نرم‌افزارهای جاسوسی علیه مقامات و افراد مورد علاقه در منطقه را آغاز کرد.

اطلاعات جدید به دست آمده از جاسوسی پگاسوس

پگاسوس

در طی گزارش جدیدی آمده است که حداقل ۶۳ نفر توسط پگاسوس مورد هدف قرار گرفته و آلوده شده‌اند. این در حالی است که چهار نفر دیگر هم توسط نرم‌افزار جاسوسی Candiru مورد هدف قرار گرفته‌اند و دو نفر دیگر هم توسط هر دو ابزار مورد جاسوسی بوده‌اند. فهرست قربانیان شامل روسای جمهور کاتالونیا، قانون‌گذاران، اعضای سازمان‌های جامعه مدنی، اعضای پارتمان اروپا و اعضای خانواده آن‌ها بوده است. در حالی که Citizen Lab مستقیما این حملات را مقصر نمی‌داند، اما اعلام کرده است که شواهد غیر مستقیم گسترده‌ای وجود دارد که اشاره به دست داشتن دولت اسپانیا در این امر دارد. کاتالونیا به‌عنوان یکی از ثروتمندترین مناطق خودمختار اسپانیا، سابقه‌ای طولانی در تلاش برای استقلال داشته و دولت اسپانیا همواره مخالف بوده است.

بیشتر بخوانید: حتی با تعطیلی شرکت NSO Group هم امنیت کاربران آیفون در خطر خواهد بود

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *