تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283

کاهش مصرف باتری آیفون؛ ترفند ساده برای بهینه سازی باتری

هر ساله گوشی‌های آیفون در عکس‌برداری و فیلم‌برداری سریع‌تر و بهتر از گذشته عمل می‌کنند. با این حال آیفون از بهبود بخشیدن عمر باتری‌های خود غافل نشده است؛ به خصوص که کاربران زیادی نسبت به بهبود عمر باتری‌ها تقاضا داده‌اند. اکثر تلفن‌ها با استفاده منظم می‌توانند تا یک روز را دوام بیاورند؛ اما در برخی شرایط، باتری گوشی زودتر از حد معمول شارژ خالی می‌کند و در این مواقع باید به فکر چاره باشیم. از طرفی، برای اغلب کاربران افزایش طول عمر باتری اهمیت دارد. روش‌هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید عمر باتری و طول عمر آن را به حداکثر برسانید و بیشترین بهره را از گوشی آیفون خود ببرید. ما در این مقاله از مجله بازرگانی سیب قصد داریم تا درباره کاهش مصرف باتری آیفون و روش‌های بهینه‌سازی آن صحبت کنیم.

ترفند کاهش مصرف باتری آیفون

قبل از آن‌که درباره روش‌های بهینه سازی و کاهش مصرف باتری آیفون صحبت کنیم، بهتر است با دو اصطلاح عمر باتری و طول عمر باتری آشنا شویم. عمر باتری مدت‌زمانی است که دستگاه شما قبل از نیاز به شارژ مجدد کار می‌کند؛ اما طول عمر باتری مدت‌زمانی است که باتری شما تا زمانی که نیاز به تعویض داشته باشد، دوام می‌آورد. با کمک ترفندهای بهینه سازی باتری گوشی آیفون می‌توان هر دو را به حداکثر مقدار ممکن رساند. در ادامه، درباره راه‌هایی که به ذخیره بهتر باتری آیفون کمک می‌کنند، صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: روش ردیابی آیفون؛ یافتن محل دقیق آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن

شناسایی برنامه‌ها با مصرف باتری بیشتر

سرعت یا کندی شارژ باتری آیفون شما بستگی به کاری دارد که با آن انجام می‌دهید. برنامه‌هایی که به انرژی بیشتری نیاز دارند مانند بازی‌ها و GPS یا برنامه‌های نقشه‌برداری، باتری آیفون را سریع‌تر خالی می‌کنند؛ بنابراین هر چه کم‌تر از این برنامه‌ها استفاده کنید، به ذخیره عمر باتری کمک خواهید کرد.

تصویر، تعدادی از برنامه‌های پرمصرف در صفحه گوشی آیفون برای کاهش مصرف باتری آیفون را نشان می‌دهد.
بررسی برنامه‌ها با بیشترین مصرف باتری کمک می‌کند بتوانید طول عمر باتری آیفون را بهینه سازی کنید.

برای این‌که ببینید کدام برنامه‌ها بیشتر باتری را مصرف می‌کنند، به تنظیمات و بخش Battery بروید. به قسمت پایین صفحه پیمایش کرده تا ببینید کدام برنامه‌ها بیشترین مصرف باتری را داشته‌اند. شما می‌توانید درصدهای 24 ساعت گذشته یا 8 روز گذشته را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: حافظه مخفی ایفون کجاست؟

کم نور کردن نمایشگر

روشنایی نمایشگر می‌تواند در افزایش طول عمر باتری شما تأثیر زیادی داشته باشد. برای کاهش روشنایی نمایشگر می‌توانید انگشت خود را به سمت پایین نوار کنترل بکشید؛ سپس به تنظیمات و بخش Display & Brightness بروید و از نوار لغزنده این قسمت برای کنترل روشنایی نمایشگر استفاده کنید. کنترل True Tone در مسیر Settings > Display & Brightness تنظیمات روشنایی نمایشگر شما را به ‌طور خودکار انجام می‌دهد.

این قابلیت می‌تواند روشنایی نمایشگر شما را با محاسبه نور محیط تنظیم کند. در صورتی که احساس می‌کنید که نور نمایشگر با آن چیزی که می‌خواهید تنظیم نمی‌شود یا این‌که همه‌چیز را خیلی روشن نگه می‌دارد، بهتر است آن را خاموش‌کنید.

بیشتر بخوانید: ایردراپ آیفون چیست؟ از نحوه استفاده تا معایب و مزایای آن!

تنظیم روی حالت شب

در مواقعی که از تلفن خود استفاده نمی‌کنید، روشن بودن صفحه‌نمایش باعث تخلیه انرژی می‌شود. در مسیر تنظیمات گفته‌شده روی Auto-Lock ضربه بزنید و آن را به 30 ثانیه یا کم‌ترین زمانی که راحت هستید، کاهش دهید. با قفل شدن زودتر صفحه‌نمایش، زمان بیشتری برای قفل صفحه تیره‌تر صرف می‌شود و باتری آیفون شما راحت‌تر خواهد بود. در مسیر Settings و Display & Brightness با ضربه زدن روی Dark به حالت تاریکی رفته و انرژی کم‌تری صرف می‌شود.

بیشتر بخوانید: نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی در iPhone

تصویر، نمایی از حالت شب را در یک آیفون نشان می‌دهد.
تنظیم صفحه‌نمایش روی حالت تاریک یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش طول عمر باتری آیفون است.

سیگنال‌های ارتباطی و بلوتوث

از عوامل دیگری که می‌تواند بر سطح انرژی باتری شما تأثیر بگذارد، کیفیت سیگنال ارتباطی است. هنگامی ‌که آیفون شما روی یک لینک ناهموار است، متصل ماندن آن بسیار سخت خواهد بود؛ بنابراین اگر می‌دانید که برای مدتی در منطقه‌ای با پوشش ارتباطی ضعیف هستید، ممکن است بخواهید تلفن خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا زمانی که نیاز به آنلاین شدن داشته باشید. همه ما با تنظیم گوشی روی حالت هواپیما و چگونگی انجام دادن آن آشنا هستیم.

بیشتر بخوانید: خرابی دوربین آیفون؛ راهکار موثر برای کار نکردن دوربین آیفون

علاوه بر این، بلوتوث نیز می‌تواند باتری گوشی شما را تخلیه کند. در صورتی ‌که از ساعت هوشمند استفاده می‌کنید که از طریق بلوتوث به تلفن شما متصل است، این کار باعث کاهش باتری می‌شود. در این حالت برای کاهش مصرف باتری آیفون باید به فکر جدا کردن دستگاه‌ها از یکدیگر باشید.

از طرفی شاید شما بخواهید از تلفن خود برای مدت طولانی بدون شارژ مجدد استفاده کنید؛ بنابراین بهتر است به جای هندزفری بلوتوثی، از یک جفت هدفون سیمی استفاده نمایید. البته این را در نظر داشته باشید که پخش با صدای بالا می‌تواند باعث آسیب به عمر باتری و حتی گوش شما شود.

بیشتر بخوانید: دلیل خاموش نشدن گوشی ایفون

محدود کردن برنامه‌ها در پس زمینه

برخی از برنامه‌ها که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، تمایل دارند تا در پس‌زمینه گوشی اجرا شوند تا برای مثال عکس‌های شما را آپلود کرده یا ایمیل‌های دریافتی را بررسی کنند. این مسئله بر عمر باتری تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین بررسی کنید که کدام برنامه‌ها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و با محدود کردن آن‌ها به بهینه‌سازی باتری گوشی آیفون خود کمک کنید.

بیشتر بخوانید: دلایل تار شدن تصویر در دوربین گوشی آیفون

تصویر، نمایی از تنظیمات محدود کردن دسترسی برنامه ها در آیفون برای کاهش مصرف باتری آیفون را نشان می دهد.
با استفاده مداوم از موقعیت مکانی برای همه برنامه‌ها، انرژی باتری کاهش می‌یابد.

برای محدود کردن اپلیکیشن‌ها به بخش تنظیمات گوشی خود بروید و در بخش General روی Background App Refresh ضربه بزنید و حالت خاموش کردن آن را برای برنامه‌های خود فعال کنید؛ یا این‌که می‌توانید با بالا و پایین کردن فهرست برنامه‌ها، هرکدام را به ‌طور جداگانه خاموش کنید. در صفحات جداگانه هر یک از برنامه‌های خود می‌توانید روی Location و Never ضربه بزنید. با این کار از فعال‌سازی حسگر GPS آیفون توسط یک اپلیکیشن جلوگیری می‌کنید. بهتر است تنها زمانی که برنامه نیاز به استفاده از GPS دارد، اجازه این کار را به آن بدهید.

بیشتر بخوانید: بررسی آیفون‌های جعبه اصل و لیبل؛ چه فرقی با یکدیگر دارند؟

محدود کردن اعلان ها

دیگر ترفند کاهش مصرف باتری آیفون به محدود کردن اعلان‌هایی مربوط می‌شود که یک برنامه می‌تواند ارسال کند. این اعلان‌ها باعث روشن شدن صفحه‌نمایش می‌شوند و نمایش تعدادی از آن‌ها در یک برنامه خاص می‌تواند تأثیر زیادی روی باتری گوشی شما بگذارد. اعلان‌های یک برنامه را می‌توان از طریق همان فهرست‌های فردی مربوط به برنامه در بخش تنظیمات گوشی مدیریت کرد که در آن امکان تنظیم بازخوانی پس‌زمینه و دسترسی به موقعیت مکانی وجود دارد. روش دیگر این است که به قسمت تنظیمات و Notifications بروید.

توقف گوش دادن به سیری

از دیگر روش‌های بهینه‌سازی و کاهش مصرف باتری آیفون این است که گوش دادن به سیری را غیرفعال کنید. در حالت همیشه فعال Hey Siri، آیفون شما باتری بیشتری را مصرف می‌کند. برای خاموش کردن این حالت به تنظیمات بروید و Siri & Search را انتخاب کرده و Listen for Hey Siri را غیرفعال کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بدون حذف اطلاعات قفل گوشی آیفون خود را باز کنیم؟

تصویر، نمایی از تنظیمات توقف گوش دادن به سیری را نشان می‌دهد. یکی از روش های کاهش مصرف باتری آیفون
با غیر فعال کردن سیری، می‌توانید تا حد زیادی در مصرف باتری صرفه جویی کنید.

ترفندهایی برای مواقع ناامیدی

در صورتی‌ که باتری شما از 20 درصد کمتر است و به منبع برق دسترسی ندارید، هنوز هم می‌توانید کارهایی را برای کاهش مصرف باتری آیفون انجام دهید. برای مثال می‌توانید حالت کم‌مصرف یا Low Power Mode را فعال کنید. در حالت کم‌مصرف، روشنایی نمایشگر کاهش پیدا می‌کند و انیمیشن‌های سیستم را به حداقل می‌رساند. همچنین عملکرد دستگاه بهینه‌شده و بسیاری از فعالیت‌هایی که در پس‌زمینه گوشی شما اتفاق می‌افتد، محدود می‌شوند.

بیشتر بخوانید: روش‌ تشخیص شارژر اصلی و تقلبی آیفون؛ معرفی روش‌های آسان و موثر

زمانی که سطح باتری به 20 یا 10 درصد می‌رسد، به‌ طور خودکار از شما خواسته می‌شود که این حالت را فعال کنید، اما هر زمان که خودتان بخواهید، می‌توانید آن را فعال نمایید تا سرعت تخلیه باتری آیفون شما کندتر شود. برای فعال کردن حالت کم‌مصرف، منوی باتری را از قسمت تنظیمات بازکنید و گزینه Low Power Mode را روشن کنید.

تصویر، نمایی از نحوه فعال کردن حالت Low Power Mode را نشان می دهد. یکی از روش های کاهش مصرف باتری آیفون
فعال کردن حالت Low Power Mode راهی برای جلوگیری از تخلیه سریع باتری است.

خلاصه‌ای از ترفندهای کاهش مصرف باتری آیفون

  • روشنایی نمایشگر را تا جای ممکن کم کنید.
  • گوشی خود را تا حد ممکن قفل نگه‌ دارید.
  • هیچ صوتی را پخش نکنید.
  • هیچ بازی یا برنامه‌ای را اجرا نکنید.
  • گوشی خود را تا حد ممکن در حالت هواپیما نگه ‌دارید.
  • دسترسی GPS آیفون خود را از طریق تنظیمات خاموش‌کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه انتقال مخاطبین از آیفون به اندروید

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله روش‌های کمک به کاهش مصرف باتری آیفون را ذکر کردیم. این روش‌ها در بهینه‌سازی عمر و طول عمر باتری گوشی شما بسیار مؤثر خواهند بود. با به‌کارگیری همه این نکات، متوجه خواهید شد که تا چه حد سرعت کاهش عمر باتری آیفون شما کاهش پیدا می‌کند. حتی در حالت‌هایی که فقط تنها 20 درصد از شارژ گوشی باقی‌مانده است، این روش‌ها بسیار کمک‌کننده خواهند بود. شما میتوانید برای خرید گوشی ایفون 15 به صورت اقساط به سایت بازرگانی سیب مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: تغییر پسورد آیفون؛ راهنمای گام به گام برای ارتقای امنیت گوشی

سؤالات متداول

چگونه می‌توان میزان سرعت تخلیه باتری با مقدار انرژی 20 درصد را کم‌تر کرد؟

بهترین راه‌حل برای این مسئله روشن کردن حالت Low Power Mode است.

آیا حالت Hey Siri می‌تواند انرژی گوشی آیفون شما را کاهش دهد؟

بله. بهتر است گوش دادن به این حالت را خاموش‌کنید.

آیا با نگه داشتن گوشی در حالت هواپیما می‌توان به حفظ عمر باتری آن کمک کرد؟

بله. این روش در جلوگیری از کاهش عمر باتری شما بسیار کمک‌کننده خواهد بود؛ به‌خصوص در مواقعی که نیازی به استفاده چندان از قسمت ارتباطی گوشی خود ندارید.

منابع:

theverge.com

copytrans.net

مرضیه توکلی
مرضیه توکلی

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *