تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
تراشه های سیلیکونی اپل

محققان نقص‌هایی را در تراشه های سیلیکونی اپل یافتند

محققین یک نقض ریز معماری را در تراشه‌های سیلیکون اپل کشف کرده‌اند که می‌تواند منجر به نشت اطلاعات شود. اگرچه،‌ آن‌ها می‌گویند که در حال حاضر دلیل کمی برای نگرانی در این مورد وجود دارد. این مشکل که به Augury موسوم است، توسط تیمی از محققین به رهبری خوزه رودریگو سانچز ویکارت از دانشگاه ایلینوی در Urbana Champaign و مایکل فلندرز از دانشگاه واشنگتن کشف شده است. ویکارت، فلاندرز و سایر اعضای تیم اخیرا جزئیات این مشکل را هم در مقاله جدیدی منتشر کرده‌اند. به گفته محققین، این نقص در Prefetcher وابسته به حافظه داده در تراشه‌های اپل سیلیکون وجود دارد. DMP ها تصمیم‌ می‌گیرند که چه محتوای حافظه‌ای را از قبل از واکشی کنند.

نقص جزئی در تراشه‌های اپل سیلیکون

تراشه های سیلیکونی اپل

این سیستم در محافل آکادمیک به‌خوبی شناخته شده است، اما هنوز در یک محصول تجاری به کار گرفته نشده است. دیوید کولبرنر، یکی دیگر از اعضای تیم، گفت: «پیش واکشی‌های کلاسیک فقط به جریان آدرس‌های قبلی که دسترسی داشته‌اند، نگاه می‌کنند. DMP ها محتوای حافظه از پیش واکشی شده را در نظر می‌گیرند. بنابراین، انتخاب DMP ذاتا چیزی در مورد محتوای حافظه را نشان خواهد داد. تراشه‌های خانواده M1 و A14 اپل از یک Prefetcher استفاده می‌کنند که الگوی دسترسی آرایه‌ای از نشانگر را هدف قرار می‌دهد. با توجه با اینکه جزئیات دقیق بسیار پیچیده هستند، این اساسا به این معنا است که تراشه‌ها می‌توانند اطلاعاتی را که با هیچ دستورالعملی خوانده نمی‌شود را فاش کنند.

بیشتر بخوانید: کمبود تراشه تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *