تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
معرفی watch Os 7 برای اپل واچ های 3 و4 و 5 و 6

تاریخ انتشار و معرفی watch Os 7 + آپدیت

این روزها با معرفی watch Os 7 همه دوست دارند بدانند که کمپانی اپل چه ویژگی‌هایی را به Watch Os 7 اضافه خواهد کرد؟ اینطور که از شایعات معرفی watch Os 7 مشخص است؛ شرکت اپل آخرین نسخه سیستم عامل خود را برای Apple Watch یا watch Os 7 همان آماده می‌کند. در این مطلب ما آخرین شایعات، افشاگری‌ها و اخبار را گرد هم آورده ام تا ببینیم در ماه ژوئن چه انتظاری از محصول watch Os 7 شرکت اپل داشته باشیم.

عناوین مطلب امروز :

 • watch Os 7 چه زمانی منتشر خواهد شد؟
 • آیا اپل واچ‌های ما سیستم عامل watch Os 7 را دریافت می‌کند؟
 • چه ویژگی‌های جدیدی در watch Os 7 وجود خواهد داشت؟
  1. نظارت بر خواب (Sleep Monitoring)
  2. اندازه گیری میزان اکسیژن خون
  3. تم یا چهره‌ی جدید Infograph Pro
  4. کنترل والدین (Parental controls)
 • آیا watch Os 7 از طراحی جدیدی برخوردار است؟
 • نتیجه

معرفی watch Os 7

watch Os 7 چه زمانی منتشر خواهد شد؟

از زمان انتشار اولین Apple Watch در سال 2015، چرخه و تاریخ انتشار watchOS‌ها در ریتم یکسان بوده است. به عنوان مثال؛ به روزرسانی‌های watchOS معمولاً در ماه ژوئن در WWDC اعلام می‌شوند و در رویدادی که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود؛ این بروزرسانی‌ها منتشر می‌شوند. جدیدترین آیفون‌ها نیز به همین ترتیب و در همین رویداد معرفی می‌شوند.

چنین برنامه‌ای برای اپل واچ‌ها نیز وجود دارد. به این ترتیب احتمال می‌رود که معرفی watch Os 7 همواره یک هفته بعد از رویداد ماه سپتامبر صورت گیرد.

البته؛ کمپانی اپل به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا، یک تصمیم عاقلانه گرفته است. آن هم این است که قرار است برگزاری WWDC در استودیوی زنده را لغو کند و در عوض کل این رویداد را به صورت آنلاین برای کاربران نمایش خواهد داد. امیدوارم ویروس کرونا روی هیچ یک از رویداد‌های جهانی تأثیر نگذارد.

بنابراین، ما با اطمینان بسیار زیادی پیش بینی می‌کنیم که در پایان هفته دوم یا شروع سوم سپتامبر 2020 پس از رویداد معرفی watch Os 7 دسترس کاربران این اپل واچ قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین تم برای اپل واچ

آیا اپل واچ‌های ما سیستم عامل watch Os 7 را دریافت می‌کند؟

خب مشخصا هنوز خبر دقیقی در دسترس نیست.  بعد از رویداد WWDC و معرفی watch Os 7 به طور دقیق مشخص خواهد شد که آیا در آیا اپل واچ‌های ما سیستم عامل نصب می‌شود یا خیر. اما؛ یک مورد که از قبل می‌دانیم این است که سری اصلی اپل واچ‌ها دیگر دارای سیستم عامل watch Os 7 نخواند بود.

البته؛ این یک امر واضح است که شرکت اپل بخواهد از ابزار و ویژگی‌ها جدیدی برای دستگاه‌های جدیدتر خود استفاده کند. به این ترتیب؛ مطمعناً سخت افزار قدیمی تر قادر به مقابله با آن نخواهند بود. همچنین شایعاتی منتشر شده است که مبنی بر این می‌باشد که هر دو سری 1 و سری 2 قادر به نصب سیستم عامل watch Os 7 نیستند.

با این اوصاف؛ اگر این مسئله صحیح باشد، به این معنی است که دستگاه‌های زیر بروزرسانی watch Os 7 را دریافت می‌کنند:

 • اپل واچ سری 3
 • اپل واچ سری 4
 • اپل واچ سری 5

همه این‌ها در هنگام معرفی watch Os 7 در ماه سپتامبر، به اپل واچ جدید سری 6 ملحق می‌شوند.

چه ویژگی‌های جدیدی در watch Os 7 وجود خواهد داشت؟

طبق شایعات بعد از معرفی watch Os 7 ؛ یک نسخه سیستم عامل قابل توجه نسبت به نسخه قبلی خواهیم داشت. سیستم عامل watch Os 7 ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که مدت‌هاست در لیست دلخواه کاربران Apple Watch قرار دارد.

نظارت بر خواب (Sleep Monitoring)

طبق شایعات اخیر معرفی watch Os 7؛ شاید پیش بینی شده ترین ویژگی، ویژگی نظارت بر خواب یا Sleep Monitoring باشد. این ویژگی باعث می‌شود که شما بتوانید برای خواب خود برنامه ریزی دقیق تری داشته باشد. تنظیم، ساعت و زمان رفتن به خواب، تنظیم مدت خواب، تنظیم ساعت و زمان بیداری و… از جمله امکانات این ویژگی است.

البته؛ ویژگی جدید نظارت بر خواب می‌تواند کنترل ضربان قلب شما را باشد. یا اینکه برای شما ثبت کند که در بازه‌های زمانی متفاوت چقدر حرکت کرده‌اید.

Sleep Monitoring در معرفی Watch Os 7

 

 

اندازه گیری میزان اکسیژن خون

یکی دیگر از ویژگی‌های مرتبط با سلامتی که می‌تواند اولین اثر خود را معرفی watch Os 7 ایجاد کند، توانایی اندازه گیری میزان اکسیژن موجود در خون از طریق نظارت بر عملکرد قلب (از طریق ضربان قلب) است.

این ویژگی ممکن است برای بعضی از افراد که دارای مریضی هستند؛ بسیار اهمیت داشته باشد. زیرا از طریق اندازه‌گیری‌ها و نظارت‌هایی که این ویژگی دارد؛ می‌شود فهمید که آیا فرد در معرض ایست قلبی یا مشکلات تنفسی قرار دارد یا خیر.

اندازه گیری میزان اکسیژن خون در معرفی Watch Os 7

 

بیشتر بخوانید: استفاده از اپل واچ و ریمایندر برای یادآوری شست و شوی دست‌ها و لمس نکردن صورت

تم یا چهره‌ی جدید Infograph Pro

هنگامی که شرکت اپل، اپل واچ 4 را به بازار عرضه کرد ، یک چهره ساعت جدید نیز به نام اینفوگراف معرفی کرد. این چهره ساعت 9 مورد از مواردی که شما باید آن‌ها را بدانید، از جمله زمان، تاریخ، آب و هوا، میزان اشعه یو وی و… را در صفحه‌ی اصلی ساعت ببنید.

اکنون نیز؛ طبق اخبار معرفی watch Os 7 در این سیستم عامل چنین تم یا چهره‌ای را خواهیم داشت. البته خیلی از مورد قبلی خود (یا همان اینفوگراف) پیشرفته تر است.

تم یا چهره‌ی جدید Infograph Pro در معرفی Watch Os 7

 

کنترل والدین (Parental controls)

طبق گزارش‌ها از معرفی watch Os 7؛ با توجه به اینکه بسیاری از والدین اکنون Apple Watches‌های قدیمی خود را به فرزندان خود داده‌اند؛ شرکت اپل قرار است برخی از ویژگی‌های كنترل والدین را برای نسخه جدید watchOS آماده كند. این موارد باید شامل محدودیت‌هایی در انتخاب و استفاده ازبرنامه‌ها، زمان استفاده از دستگاه و از همه مهم‌تر دسترسی به محتوا با توجه به سن باشد. ما نیز انتظار دارید چیزی مشابه ویژگی ScreenTime در سیستم عامل iOS باشد.

 

آیا watch Os 7 از طراحی جدیدی برخوردار است؟

در حال حاضر نسخه‌های جدیدی از سیستم عامل‌های iOS ، iPadOS ، macOS ، tvOS یا watchOS وجود دارد. اما هنوز مشخص نیست که آیا کمپانی اپل در مراسم معرفی watch Os 7 از نظر زیبایی شناسی سیستم عامل‌های خود مطلبی را عنوان می‌کند یا خیر. تاکنون شایعات زیاد و معتبری در این مورد وجود نداشته است. برای همین هم بعید است این اتفاق بیافتد.

امکان طراحی جدید در معرفی Watch Os 7

 

 

 نتیجه

امروز در این مطلب؛ زمان و شایعات معرفی watch Os 7 را بررسی کردیم. همچنین برای شما کاربران اپل، اطلاعاتی راجع به زمان انتشار watch Os 7، امکان دریافت این سیستم عامل در اپل واچ‌های ما، طراحی نرم‌افزاری جدید و ویژگی‌های جدید این سیستم عامل آوردیم. امیدوایم این مطلب مورد توجه‌تون قرار گرفته باشد.

آپدیت:

سری ۷ دستگاه‌های اپل واچ در ماه‌های آینده معرفی خواهد شد و به عنوان به‌روزترین مدل از این دستگاه پوشیدنی، در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. با نزدیک شدن به موعد احتمالی انتشار اپل واچ سری ۷، اخبار و شایعات مربوط به آن بالا گرفته است و در ادامه تازه‌ترین خبرهایی که پیرامون سری ۷ اپل واچ منتشر شده‌اند را مرور می‌کنیم.

انتظار می‌رود که سری ۷ جای پای اپل واچ ۶ بگذارد و موفقیت آن را تکرار کند. البته این مدل جدید، امکانات تازه‌ای نیز با خود به همراه خواهد داشت. جدا از آن، انتظار می‌رود اپل واچ SE 2 نیز همزمان با سری ۷ به بازار عرضه شود.

تاریخ عرضه و قیمت

مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر معتبر محصولات اپل، پیش‌بینی کرده است که اپل واچ ۷ در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ رسماً معرفی شود. این با برنامه‌ی معمول اپل در معرفی مدل‌های جدید سری واچ‌های خود سازگار است. اپل سال‌هاست که در ماه سپتامبر (شهریور و مهر) از مدل جدید اپل واچ رونمایی می‌کند و انتظار می‌رود امسال نیز همین روند طی شود.

در مورد قیمت اپل واچ سری ۷ هنوز خبری موجود نیست اما اپل در این زمینه رویکرد ثابتی داشته است. قیمت اپل واچ ۶ از ۳۹۹ دلار شروع می‌شود و گرچه در مدل‌های اخیر، کمی نوسان قیمت داشته‌ایم اما قیمت‌ها تقریباً یکسان بوده‌اند. پس انتظار داریم که قیمت واچ سری ۷ نیز در همین حدود باشد.

 

امکانات جدید

طبق معمول، برای بررسی امکانات جدید اپل واچ سری ۷، باید تا عرضه‌ی رسمی آن صبر کنیم اما در این بین، شایعات مختلفی در مورد امکانات مدل جدید اپل واچ مطرح است. برخی از این شایعات، از سوی افراد نزدیک به اپل به رسانه‌ها درز کرده‌اند و برخی دیگر نیز پیش‌بینی‌ها و توقعات کارشناسان از اپل واچ ۷ است. در ادامه این شایعات را بررسی می‌کنیم.

 1. امکان انجام آزمایش قند خون

تازه‌ترین شایعه‌ای که در مورد امکانات اپل واچ سری ۷ در رسانه‌ها مطرح شده است، امکان بررسی میزان قند خون کاربران است. این می‌تواند یک پیشرفت بزرگ و متمایزکننده برای مدل جدید اپل واچ باشد. البته که این امکان در مواردی می‌تواند حتی حیاتی باشد. این‌گونه افراد مبتلا به دیابت می‌توانند هر لحظه که خواستند، از میزان قند خون خود اطلاع یابند. به جز بیماران مبتلا به دیابت، افراد دیگری هم هستند که به دلیل شرایط خاص‌شان، باید دائماً از سطح قند خون خود آگاه باشند. به طور کلی، این امکانی کاربردی و مهم برای همه‌ی کاربران محسوب می‌شود.

 

 1. ماندگاری بیشتر باتری

یکی از ظعف‌های مدل‌های کنونی اپل واچ، باتری نه‌چندان قدرتمند آن است. حداقل با توجه به معیارهایی که این دستگاه پیشرفته برای خود وضع کرده، کاربران توقع یک باتری قوی‌تر را دارند. خصوصاً که در سری ۶ با اضافه شدن گزینه‌ی ردیابی وضعیت خواب، کاربر نمی‌تواند هم وضعیت خواب خود را با اپل واچ بررسی کند، هم آن را در طول شب به شارژ بگذارد.

پس انتظار داریم که اپل در واچ سری ۷، گام بلندی در افزایش ماندگاری باتری بردارد.

 1. بهبود ردیاب خواب

ویژگی ردیاب خواب بر روی اپل واچ سری ۶، عملکرد معمولی‌ای دارد. اپلیکیشن رسمی اپل برای بررسی وضعیت خواب کاربر، در مقایسه با اپلیکیشن‌های گروه سوم (اپلیکیشن‌هایی که شرکت‌های نرم‌افزاری دیگر تولید کرده‌اند)، محدودیت‌های آشکاری دارد. مثلاً این اپلیکیشن در مورد مراحل مختلف خواب کاربر (خواب سبک، عمیق، REM) هیچ اطلاعاتی نمی‌دهد. همچنین مشخص نمی‌کند که وضعیت خواب فرد، چه تاثیری بر میزان استرس او دارد. به طور کلی، انتظار می‌رود در اپل واچ سری ۷، ویژگی‌های ردیاب خواب پیشرفت کند و گزینه‌های تازه‌ای در خود داشته باشد. این می‌تواند با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری صورت گیرد.

 

 1. بهبود ردیابی ورزشی

اپل واچ در ردیابی فعالیت‌های تناسب اندام عملکرد خیلی خوبی دارد اما این ممکن است برای برخی از ورزشکاران حرفه‌ای کافی نباشد. اپل می‌تواند در اپل واچ ۷، ردیابی فعالیت‌های ورزشی را گسترده‌تر کند، جوری که برای ورزشکاران حرفه‌ای کاربردی‌تر شود. همچنین در برخی از بررسی‌ها، عملکرد جی‌پی‌اس دستگاه گاهی از دقت کافی برخوردار نبوده است. انتظار داریم اپل در هر دو زمینه، عملکرد اپل واچ را ارتقا دهد.

 

 1. صفحه نمایش گرد

احتمالش زیاد نیست که اپل به این کار دست بزند اما عجیب نیست که برخی ترجیح دهند صفحه‌ی ساعت مچی‌شان گرد باشد. اپل می‌تواند در آینده اپل واچ‌های خود را هم با صفحه‌ی مربعی و هم با صفحه‌ی گرد ارائه کند. این‌گونه کاربران می‌توانند بنا به ترجیح خود، دست به انتخاب بزنند. همچنین می‌بینیم که برخی از شرکت‌های رقیب، مثلاً سامسونگ، این کار را در برخی از مدل‌های خود با موفقیت انجام داده‌اند. اپل در حال حاضر نیز در زمینه‌ی رنگ و بند دستگاه، تنوع خوبی ارائه می‌دهد. پس چرا این کار را در مورد فرم صفحه‌ی نمایش انجام ندهد؟

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *