تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
بزرگ ترین غول فناوری روسیه

بزرگ ترین غول فناوری روسیه داده‌های میلیون‌ها کاربر iOS را جمع‌آوری می‌کند

گزارش جدیدی ادعا می‌کند که موتور جستجوی روسی و شرکت تبلیغاتی یاندکس، احتمالا داده‌های میلیون‌ها کاربر iOS را جمع‌آوری کرده و به روسیه ارسال می‌کند. گفته می‌شود که یاندکس همان نسخه روسی گوگل است که یک موتور جستجوی قدرتمند بوده و ابزارهای تبلیغاتی و سایر خدمات در آن پشتیبانی می‌شوند. سرویس‌های آن شامل AppMetrica API است که بسیاری از توسعه دهندگان از آن به‌عنوان راهی آسان برای به‌دست آوردن داده‌اهی تحلیلی برای برنامه خود استفاده می‌کنند. براساس گزارش جدیدی که فایننشال تایمز منتشر کرده است، زک ادواردز محقق امنیتی می‌گوید که کدهای تحزیه و تحلیل یاندکس در ۵۲ هزار برنامه در طی نرم‌افزار اپل و گوگل تعبیه شده است.

یاندکس و احتمال همکاری با دولت روسیه

بزرگ ترین غول فناوری روسیه

گویا این برنامه‌ها صدها میلیون کاربر دارند. یاندکس هم اعتراف کرده است که داده‌های جمع‌آوری شده از طریق API و سایر سرویس‌های آن به سرورهای روسیه ارسال می‌شوند. این سازمان خاطرنشان کرده است که یک فرایند بسیار سخت برای رسیدگی به درخواست‌های دولتی برای داده‌ها وجود دارد و هر گونه درخواستی باید ابتدا الزامات قانونی مختلف را طی کرده و در صورت مطابقت، در اختیار دولت قرار گیرند. با این حال، کارشناسان امنیتی هشدار می‌دهند که پس از ذخیره داده‌ها در روسیه، یاندکس نمی‌تواند برای جلوگیری از دستیابی دولت روسیه به آن‌ها کاری انجام دهد. علاوه بر این، برخی از داده‌هایی که Yandex API جمع‌آوری می‌کند، شامل ابر داده‌هایی است که می‌توانند برای شناسایی کاربران استفاده شوند.

بیشتر بخوانید: روسیه به ملی کردن اپل و شرکت‌های دیگری که از کشور خارج شده‌اند فکر می‌کند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *