تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
بررسی کار اجباری در اپل

پیشنهاد جلوگیری از بررسی کار اجباری در اپل پذیرفته نشد

گویا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در نظر داشت که در جلسه سهامداران خود پیرامون اپل، از این شرکت روش‌های مورد استفاده برای محافظت از کارگران در برابر کار اجباری را افشا کند. سپس پیشنهادی از جانب اپل برای این کمیسیون ارائه شد تا این جلسه برگزار نشود،‌ اما در نهایت کمیسیون آن را نپذیرفت. در اوایل سال ۲۰۲۱، گروهی از سهامداران از هیئت مدیره اپل خواستند که گزارشی تهیه کرده و توضیح دهند که غول فناوری کوپرتینویی چگونه کار اجباری را از زنجیره تامین خود دور نگه داشته است.

مفاد درخواست SEC از اپل

بررسی کار اجباری در اپل

در این درخواست، از اپل خواسته شده است که نحوه شناسایی تامین کنندگان اصلی و فرعی پیرامون جلوگیری از خطر بیگاری کارگران را به نمایش گذارد. این شرکت همچنین از اپل درخواست کرده است که علیه چند تامین کننده هم اقداماتی داشته باشد. به گزارش رویترز، SEC اقدامات اپل برای جلوگیری از این پیشنهاد را رد کرده است و اعلام کرده که به‌نظر نمی‌رسد اهداف اساسی این پیشنهاد تاکنون اجرایی شده باشند.

سال آینده، اپل در جلسه سهامداران خود به‌صورت سالانه برگزار می‌شود، در این مورد این پیشنهاد رای گیری خواهد داشت و هرگونه معامله با سهامداران را ممنوع اعلام می‌کند. در ماه می هم گزارشی منتشر شده بود که ادعا می‌کرد، هفت تامین کننده اپل در برنامه‌های کارگری مشکوک به ارتباط با نسل کشی چینی اویغورها از منطقه سین کیانگ شرکت داشتند. طی ماه ژوئن امسال هم مشخص شد که یک شرکت مزرعه بادی در چین که با اپل شریک بوده است، ظاهرا ارتباط‌هایی با استفاده از کار اجباری اویغورهای منطقه سین کیانگ داشته است.

بیشتر بخوانید: سهامداران خواستار تحقیق در مورد موضع حقوق مدنی اپل شدند

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما این موضوع تا چه حدی می‌تواند حقیقت داشته باشد؟ اپل برای بالا نگه داشتن زنجیره تامین خود و جلوگیری از ضرر، چه اقدامات دیگری در کشورهای مختلف انجام می‌شود؟ مسئله کار اجباری در جهان چه وضعیتی دارد و آیا اپل هم می‌تواند به این موضوع ارتباط پیدا کند. در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *