تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
برنامه شاد برای آیفون

اپلیکیشن شاد در آیفون

شیوع ویروس کرونا و همه‌گیر شدن جهانی این بیماری ناشناخته، مشکلات زیادی را برای جوامع از جمله کشورمان ایجاد کرده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ایجاد خلل در بحث آموزش است. امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان و دانشجویان در مدارس و دانشگاه به‌شدت کاهش پیدا کرده است و سازمان‌ها مجبور هستند که آموزش از طریق الکترونیکی را برای این منظور در کشور با شدت بیشتری جاری کنند. یکی از پلتفرم‌های مهمی که امروزه در مدارس ایران به‌صورت یکپارچه مورداستفاده قرار می‌گیرد، سامانه‌ی «شاد» است. شاد عنوان پلتفرمی است که از طریق آن، معلمین و دانش‌آموزان مدارس می‌توانند از آن‌ استفاده کرده و برنامه‌های آموزشی را تا حد زیادی از طریق آن پیگیری کنند.

این برنامه تاکنون در نسخه‌های مختلفی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته و امکانات آن، در طی این نسخه‌ها بیشتر شده است. برنامه‌ی شاد امکان تشکیل گروه‌های کلاسی، ارسال صوت، ارسال تصویر و ویدیو و همچنین در تازه‌ترین نسخه‌ی آن، امکان برگزاری آنلاین جلسات را فراهم نموده است و امید است که ضربه‌های ناشی از ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری حضوری کلاس‌ها، تا حدی از طریق این پلتفرم قابل جبران باشد. این برنامه تاکنون برای گوشی‌های اندرویدی فراهم شده است و کاربران آیفون هنوز هم مجبور هستند که از نسخه‌ی وب آن استفاده کنند.

طبق قولی که مسببین و سازندگان این اپلیکیشن‌ داده‌اند، این برنامه به‌زودی برای دارندگان گوشی‌های آیفون و دیگر دستگاه‌های اپل نیز ارائه می‌شود و این افراد می‌توانند برنامه را روی گوشی‌های خود داشته باشند. اما تا آن زمان می‌توانید از طریق نسخه‌ی وب از این برنامه استفاده کرده و وارد کلاس درس آموزشی خود شوید. در ادامه قصد داریم که نحوه‌ی نصب و اتصال به برنامه را از آیفون به شما آموزش دهیم. بعد از وارد شدن به کلاس درسی می‌توانید مراحل بعدی را از مسئولین مدرسه سوال کرده و در نهایت از محتویات آموزشی پایه‌ی خود بهره ببرید. این روند را خود معلمین کلاس‌ها و مدارس تعیین می‌کنند و عملا بعد از نصب و راه‌اندازی آسان سامانه شاد و ثبت دانش آموز، روند استفاده‌ی ساده‌ای را تجربه خواهید کرد.

استفاده از برنامه‌ی شاد در آیفون

به نسخه‌‌ی وب برنامه‌ی شاد به آدرس «https://web.shad.ir» رفته و سپس شماره تلفن همراه خود را برای دریافت کد تائید، وارد کنید.

برنامه شاد برای آیفون

پس از وارد کردن کد تائید، در قسمت خواسته شده، وارد سامانه شاد در گوشی آیفون خود خواهید شد. این امکان برای گوشی‌های اندرویدی نیز فراهم شده است، اما در این مطلب، تمرکز اصلی ما روی استفاده از این برنامه در دستگاه‌های اپل است. در این مرحله شما می‌توانید با انتخاب نقش دانش آموز و طی کردن مراحل بعدی، شناسایی دانش آموز موردنظر را با موفقیت به پایان رسانده و در نهایت وارد گروه کلاسی خود شوید.

مراحل از این به‌بعد همانند دیگر برنامه‌های پیام‌رسان خواهد بود و می‌توانید پیام‌رسانی را با معلم یا دیگر دانش آموزان شروع کنید. فراموش نکنید که دیگر گروه‌های موردنیاز همچون گروه مدرسه و گروه‌های جانبی نیز بعد از ثبت نهایی دانش آموز در صفحه‌‌ی اصلی پیام رسان شاد در اختیار شما قرار خواهد گرفت. طبق مراحلی که از طرف مدرسه یا مسئول کلاس به شما اعلام می‌شود، می‌توانید مراحل دیگر استفاده از برنامه را انجام دهید. باتوجه به اینکه این مراحل نسبت به مدارس و شهرهای مختلف یکسان نیست، از آوردن نمونه‌های آن خودداری می‌کنیم.

یقین بدارید که در آینده‌ای نزدیک نسخه‌ی iOS این برنامه نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت و می‌توانید مستقیما آن را روی گوشی و تبلت خود نصب کنید. تا آن زمان نسخه‌ی وب بهترین گزینه برای شما است و مشابه دیگر برنامه‌هایی که نسخه‌ی iOS آن‌ها وجود ندارد، می‌توانید یک میانبر از آن‌ها در صفحه‌ی اول گوشی خود ساخته و در نهایت از این سامانه استفاده کنید. این استفاده مشابه یک اپلیکیشن مستقل خواهد بود و بنابراین کارکرد آن نیز بسیار ساده است.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *