تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
جلسه سهامداران اپل

جلسه سهامداران اپل با قبول پیشنهاد غرامت ۹۹ میلیون دلاری تیم کوک برگزار شد

سهامداران اپل پیشنهادی را تائید کرده‌اند که از شرکت خواسته می‌شود تا یک حسابرسی حقوق مدنی سوم شخص را برخلاف آن‌چیزی که هیئت مدیره می‌خواست انجام دهند. آن‌ها همچنین غرامت سالانه مدیرعامل این شرکت یعنی تیم کوک را هم تایید کردند. سهامداران در جلسه سالانه سهامداران شرکت که به‌صورت مجازی برگزار شد. پیشنهاد حسابرسی حقوق شهروندی را تایید کردند. این پیشنهاد از اپل درخواست می‌کند تا در تلاش برای مبارزه با نابرابری و آسیب رساندن به گروه‌های به حاشیه رانده شده قدم برداشته و سیاست‌ها و اقدامات بیشتری را برای نظارت داشته باشد. در پیشنهاد اولیه ذکر شده است که ممیزی حقوق مدنی می‌تواند نگرانی‌های مطرح شده توسط کارمندان اپل را بیشتر برجسته کند و به اپل هم کمک می‌کند و شناسایی، اصلاح و جلوگیری از تاثیرات نامطلوب را بر ذینفعان ممکن سازد.

قبل از اینکه جلسه برگزار شود، هیئت مدیره اپل از سهامداران درخواست کرده بود که به ممیزی حقوق مدنی راس منفی بدهند. سهامداران معمولا توصیه‌های هیئت مدیره را دنبال می‌کنند، اما گویا این‌بار قضیه متفاوت بوده است. به گفته اپل، این شرکت مستقر در کوپرتینو، قبلا اهداف ممیزی حقوق مدنی را به‌ روش‌های مختلف از جمله تعامل با جوامع، ارزیابی تاثیر و ریسک و گزارش‌دهی عمومی را به‌صورت شفاف انجام داده است. هیئت مدیره اپل می‌گوید: «ما معتقد هستیم که چارچوب فعلی ما برای اجرا و نظارت روی تعهدات حقوق بشری، موثرتر از ممیزی گسترده و غیر متمرکزی است که در این پیشنهاد از ما درخواست می‌شود».

تصویب پیشنهاد غرامت ۹۹ میلیون دلاری اپل

جلسه سهامداران اپل

تصویب این پیشنهاد برای اولین‌بار در تاریخ اپل است که سهامداران به پیشنهاد خود سهامداران رای مثبت داده‌اند. سایر پیشنهادات سهامداران مانند پیشنهاد‌هایی با هدف افزایش شفافیت زنجیره تامین و پرداختن به موضوع شکاف‌های حقوقی جنسیتی و نژاد پرستی، در این جلسه با شکست مواجه شد. علاوه بر ممیزی حقوق مدنی، سهامداران بسته غرامت ۹۹ میلیون دلاری تیم کوک، مدیرعامل اپل را هم تایید کردند. با این کار، سهامداران نگرانی‌ها را رد کرده و مسائل مطرح شده توسط شرکت مشاوره سهامداران را وارد ندانستند. کوک بسته غرامت را از طریق کمک هزینه سهام به‌عنوان بخشی از یک برنامه بلند مدت دریافت کرده بود.

مدیر اجرایی اپل در سال ۲۰۲۱، میزان ۳۳۳۹۸۷ واحد سهام محدود دریافت کرده بود که اولین کمک مالی وی از سال ۲۰۱۱ بوده است. اپل از زمانی که کوک در سال ۲۰۱، پس از کناره‌گیری یکی از بنیان‌گذاران شرکت یعنی استیو جابز، سکان شرکت را به دست گرفته بود، رشد استثنایی را تجربه کرده است. سهام اپل هم در طول این مدت بیش از ۱۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید: شرکت نروژی علیه پاداش ۹۹ میلیون دلاری تیم کوک رای خواهد داد

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال