تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
اپلیکیشن کاربردی Shazam در گوشی آیفون

اپلیکیشن Shazam

معرفی اپلیکیشن Shazam

شزم اپلیکیشنی است که میتواند هر گونه موسیقی، فیلم، تبلیغات و شوهای تلویزیونی را تنها با یک نمونه کوتاه که از طریق میکروفون دستگاه دریافت میکند شناسایی کند.

کمپانی سازنده شزم یعنی Shazam Entertainment در سال 1999 تاسیس شد که در تاریخ 24 سپتامبر سال 2018 توسط اپل و به مبلغ 400 میلیون دلار خریداری شد.

نگاهی کلی به اپلیکیشن کاربردی Shazam در گوشی آیفون:

هر موسیقی و یا کلا هر صدا، چیزی مانند اثر انگشت دارد که بر اساس یک نمودار فرکانس – زمان به نام Spectogram به دست می آید.

اپلیکیشن کاربردی Shazam در گوشی آیفون با استفاده از همین موضوع آهنگ ها را شناسایی میکند و از میکروفون دستگاه برای گرفتن یک نمونه کوتاه از آهنگ مورد نظر استفاده میکند.

شزم دیتابیس بزرگی از اثر انگشت صداهای مختلف دارد و وقتی 10 ثانیه از آهنگ مورد نظر را دریافت میکند، اثر انگشت آن را ساخته، آنالیز میکند و با دیتابیسش که شامل میلیون ها آهنگ مختلف است مطابقت میدهد.

اگر یک مورد مطابق پیدا کند، اطلاعات آهنگ را نظیر خواننده، نام آهنگ و نام آلبومی که آهنگ به آن تعلق دارد را به کاربر نشان میدهد.

همچنین پس از پیدا شدن آهنگ میتوانید آن را از طریق اسپاتیفای گوش داده و موزیک ویدیواش را هم از طریق یوتیوب نگاه کنید.

اپلیکیشن کاربردی Shazam در گوشی آیفون میتواند آهنگ ها را از منبعی که پخش بشوند شناسایی کند؛ به شرطی که آهنگ مورد نظر در دیتابیسش موجود باشد و این که در پشت زمینه آهنگی که پخش میشود، نویزی وجود نداشته باشد.

تاریخچه ای کوتاه از اپلیکیشن کاربردی Shazam در گوشی آیفون :

در سال 2002، سرویس شزم در بریتانیا روی کار آمد که با 2580 شناخته میشد؛ شماره تلفنی که مردم میتوانستند از طریق تلفن همراه با آن تماس گرفته و آهنگ مورد نظرشان را شناسایی کنند.

تماس به طور خودکار پس از 30 ثانیه قطع میشد و نتیجه که شامل نام آهنگ و خواننده اش بود، به صورت پیامک به شخص ارسال میشد.

بعده ها علاوه بر این اطلاعات، لینک دانلود آهنگ هم به همراه اطلاعاتش به کاربران ارسال میشد.

شزم در سال 2004 وارد شبکه وایرلس AT&T شد که در ابتدا رایگان بود اما بعدا بابت هر بار استفاده، 0.99 دلار دریافت میکرد.

در سال 2006 کاربران بابت هر تماس باید 0.6 پوند پرداخت میکردند یا میتوانستند ماهانه 4.5 پوند پرداخت کرده و نامحدود استفاده کنند.

در تاریخ 10 جولای سال 2008 و پس از راه افتادن اپ استور، شزم به آیفون هم راه پیدا کرد و به کاربران اجازه میداد که آهنگی که پیدا میکنند را مستقیما از iTunes خریداری کنند.

تا دسامبر سال 2009 شزم بیش از 10 میلیون بار دانلود شده بود و 8 درصد از کاربران هم پس از شناسایی آهنگ، آن را خریداری میکردند.

در ژانویه سال 2011 اپل اعلام کرد که شزم چهارمین برنامه ای است که بیشترین دانلود را از اپ استور داشته است.

در آگوست سال 2012 شزم اعلام کرد که تا به اینجا 5 میلیارد آهنگ از طریق شزم شناسایی شده اند و این برنامه تا به اینجا 225 میلیون کاربر دارد که یک ماه بعد این تعداد به 250 میلیون نفر رسید. شزم در حال حاضر ماهانه بیش از 100 میلیون کاربر فعال دارد و روی 500 میلیون دستگاه مختلف نصب شده است.

در اکتبر سال 2014 اعلام شد که تا به حال 15 میلیارد آهنگ مختلف توسط شزم شناسایی شده اند.

امتیازاپلیکیشن کاربردی Shazam در گوشی آیفون در اپ استور : 4.9 از 5

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *