تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
Sky: Children of the Light بازی برای کاربران آیفون

Sky: Children of the Light بازی برای کاربران آیفون

معرفی بازی Sky: Children of the Light

بازی Sky: Children of the Light یک بازی مستقل در سبک ماجراجویی است که توسط شرکت Thatgamecompany ساخته و منتشر شده است. این بازی در 18 جولای سال 2019 برای IOS منتشر شد.

در این بازی شما نقش یک کودک شنل پوش را دارید که این شنل به شما قدرت پرواز میدهد. شما همچنین یک شمع هم خواهید داشت که میتوانید با نورش، معابد و درها را روشن کنید و چهره بقیه بازیکنان را ببینید. شما میتوانید ظاهرتان را هم خودتان درست کنید. مدل مو، رنگ شنل، حالت پا و لوازم جانبی مربط به سر و شنل از چیزهاییند که میتوانید در خودتان تغییر دهید. این آیتم ها از طریق ارواح به دست می آیند.

2 نوع از این ارواح که در سرتاسر بازی یافت میشوند وجود دارد. یکی زرد و کوچک که انرژی نورتان را افزایش میدهد و دیگری بلند تر و معمولا هم آبی که به شما نیروهای ویژه ای میدهند تا در زمان نیاز از آنها استفاده کنید. شما میتوانید چند بار به این ارواح مراجعه کنید اما باید در قبال آیتم ها و آپگریدهایی که دریافت میکنید، به آنها از شمع و قلب خودتان هم بدهید.

7 دنیای اصلی در بازی وجود دارد که هر کدام هم روح های خاص خودشان را دارند. در بیشتر این دنیاها خطری تهدیدتان نمیکند اما در بعضی هایش هم موجودات تاریک و غول آسایی وجود دارند که اگر بیش از حد جلوی دیدشان قرار بگیرید، تمام انرژی نورتان تحلیل میرود.

نقد و بررسی

سازنده بازی Sky: Children of the Light همان کسی است که بازی تحسین شده Journey را هم ساخته است.

در واقع این دو به قدری به هم شبیهند که انگار Sky به نحوی دنباله Journey است با این تفاوت که در Sky، ماجراجویی در آسمان انجام میگیرد و پرواز هسته اصلی مکانیک بازی است.

یکی از مهم ترین ویژگی های Sky، تجربه بازی چند نفره است. در طول بازی اشباحی را مشاهده خواهید کرد که یا به دنبال شما هستند یا در حال انجام کارهایی هستند که شما هم انجام میدهید.

این اشباح در واقع بقیه بازیکنانی هستند که در کنار شما در حال تجربه بازی هستند.

یک حس وصف ناپذیری از رفاقت در طول این بازی وجود دارد و در هر راحی که طی میشود گویا لحظه ای به اشتراک گذاشته میشود.

این حس سفر مشترک کمی پیشرفته و متفاوت است چرا که امکان چت در کانال جهانی بازی وجود ندارد و امکان استفاده از هدست و میکروفون هم نیست.

در واقع بیشتر برخوردها شامل به اشتراک گذاشتن شمع و گرفتن دست یکدیگر می باشد.

اگر شمعتان را با کسی به اشتراک بگذارید، او برای شما قابل رویت میشود و حتی میتوانید در ادامه برای او یک نام مستعار انتخاب کنید.

شما همچنین میتوانید با دنبال کردن راهی که قبلا توسط اشباه طی شده، داستان آنها را ببینید و حرکاتی را هم یاد بگیرید که میتوانید بعدا در طول بازی ازشان استفاده کنید.

فریبندگی Sky فقط به این تجربه دوست یابی محدود نمیشود. در Sky هر مرحله هویت خودش را دارد و هیچ کدام شبیه آن یکی نیست. بعضی ها طولانید و بعضی ها کوتاه و بعضی ها معماییند و بعضی هم نیستند.

برای اولین بار میتوانید Sky را در 3 الی 4 ساعت تمام کنید و علاوه بر نکاتی که گفته شد، از پایان احساسی آن هم لذت ببرید. همچنین برای کسانی که بیشتر روی بازی وقت بگذارند و کاوش گری کنند، یک پایان ثانویه هم وجود خواهد داشت.

امتیاز در اپ استور : 4.9 از 5

تریلر بازی را میتوانید در یوتیوب مشاهده کنید

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *